Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z_Kati

    csendes tag

    válasz hcl #51041 üzenetére

    Bár ez a hozzászólás sem nekem szól, de azért hozzáfüznék egy két gondolatot, ha nem gond. :)
    Azzal egyetértek, hogy alapdolgokat meg kell tanulni, ez rendben. De! Miért kell minden gépbe millió beállítási lehetöséget beletenni és miért ne lehetne automatán fényképezni az egyszeri embernek, aki nem pályázik fotós babérokra csak néhány pillanat megörökítésére? Lehet, hogy az LX7 egy csúcskompakt, de hogy nem egy egyszerü, kezdö fotózónak való nekem ez meggyözödésem. Én nagyon tisztelem a jó fotósok képeit, mert biztos vagyok abban, hogy örült sok tanulás és még több gyakorlás van benne a kreativitásról nem is beszélve.
    Viszont aki csak egy olyan gépet szeretne, amivel lehet szép, éles korrektúrájú képeket készíteni és nem kell csoda nagy zoom meg semmi extra, az mégis mit vegyen???
    Most nekem egy fotós boltban Sony DSC HX400-at vagy 300-at ajánlottak, hogy messze jobb mint egy Canon vagy Nikon bridge gép. 2.8-as kezdö fényerö mint a PanaFZ200 és küllemre jobb, leszámítva, hogy nem kihajtós a kijelzöje, de a Pana nekem nagyon "müanyagos".

    Amúgy meg, bár kicsit off téma, szerintem ami most a technikai kütyükkel megy, az egy óriási nagy néphülyítés. Ha én csak telefonálni akarok, ugyan minek tanuljak meg mindenféle marhaságot, ami az idömet rabolja? Azért, hogy a gyerekeim ne nézzenek hülyének? Ez is nyomós érv, mert ha megnézzük a mostani gyerekek úgy születnek, hogy értenek ezekhez a vackokhoz, de ha én ezzel töltöm az idöt, akkor ugyan ki csinálja meg az én dolgom? És vajh´ jót tesz e a gyerekeknek ez a nagy techno mánia? Miért is van egyre több problémás, figyelemzavaros gyerek? Mert a kütyükhöz nagyon jól értenek, de nem tudnak a fenekükön megülni 10 percet, nem tudnak egy dologra koncentrálni, mert rengeteg inger éri öket egyszerre és sorolhatnám.
    Bocsi mindenkitöl az offért! :)

Új hozzászólás Aktív témák