Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz schawo #48959 üzenetére

    Ez lenne az ilyen kompaktok lényege, hogy automatán jó képeket csináljon, ha valaki tud fényképezni, az nem fog 50-100k-ért kompaktot venni, szerintem :D

    Én se tudok, ezért nekem az kell, hogy megnyomok egy gombot és a lehetőségekhez mérten a legjobb képet készítse zaj és mosódás mentesen.
    Nikon D5000-nél beállította unokatesóm, aztán csak meg kellett nyomni a gombot, és olyan fényképeket csinált, hogy tátva maradt a szám. XZ-10nél ami eléggé hypolva van még nem láttam olyan képeket, amire azt mondtam volna, hogy ez tényleg jó lenne, pedig volt idő mikor a 2 gép közötti árkülönbség nem volt vészes (pár tízezer forint).

    Van aki tud fényképezni, és csinált normális képeket XZ-10-el, amihez nem kellett PS, vagy más külső program, és lehetőleg rögtön JPG, azaz nem kellett contrastot brightnesst és hasonló dolgokat utólag RAWból állítgatni manuálisan, és linkelne pár nem croppolt/méretezett képet? (macro nem mérvadó).

    Mert én tényleg szeretnék egy kompakt gépet 50k körül, viszont az legyen sokkal sokkal jobb mint amit telefon csinál magától, hisz mégiscsak egy plusz dolog a fényképező amit magammal kell cihülni a zsebemben, akkor már legyen értelme is.

    Amúgy nem értem, alapból zoom nélkül 26mm-en készülnek a képek, szóval ilyenkor a lehető legrosszabb a képminőség? O.o vagy valamit én értek félre?

Új hozzászólás Aktív témák