Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    Sziasztok,

    Egy kis home szervert akarok összerakni (egyébként 2 diskes microserver leváltására) a következő konfiggal (ez körülbelüli de fogyasztás szempontjából nem kell lényeges eltérés legyen):

    Alaplap: ASUS - H81I-PLUS (mini ITX)
    CPU: i3-4160 3.6GHz
    CPU cooler: ? elképzelhető, hogy teszek bele valami budget cuccot ami a stocknál kicsit jobb, de nem biztos. Valszeg nem lesz 120mm-es venti, csak kisebb.
    RAM: ?? 2x 4 GB DDR3, 1600MHz?
    HDD: 2x 3.5" 5400RPM 2TB + 1 kis OS meghajtó (olcsó notebook hdd?). A jövőben elképzelhető 2x gyorsabb tároló HDD (wd red?) + SSD kombó ha cserélnem kell és sok pénzem lesz (nem lesz).
    VGA: nem kell, onboard.
    USB: bill. + egér, esetleg 2.5" mobil HDD backupnak néha
    Mindez egy CM Elite 110 házban. Elvileg van benne egy 120-as venti, amit vagy használok vagy nem.

    Olcsót és jót keresek. :)

    Az ajánlott listában ott van pl. a Chieftec CTG-400-80P ami kb 12e, pénzben oké is lenne. Csak kicsit nagynak tűnik. Van jobb opció? Szívesen próbáltam volna egy picopsu-t is de a táppal együtt bőven 20+. Azért a pénzért inkább hallgatom a surrogást...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bencze #87940 üzenetére

    "szerk.": FSP200 50GSV ?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bencze #87940 üzenetére

    Olvasgatás után a következő, budgetemnek megfelelő tápokat látom (10-14e közt):

    Be quiet! System Power S7 300w
    Chieftec CTG-400-80P
    Corsair VS 350W 120mm
    FSP 350-60APN 350W
    FSP HEXA+ tápegység 400W

    Mégegyszer, a következőhöz kell (24/7 home szerver):
    ASUS - H81I-PLUS (mini ITX)
    i3-4160 3.6GHz
    2x 4GB RAM
    2x 3.5" HDD, 1x 2.5" HDD
    CM Elite 110 ház

    Mit javasoltok és miért?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Hali,

    Olcsó tápot keresek köv. konfighoz:
    i3-4170, 8gb ram, radeon 7750, 2x hdd, odd

    Kinéztem kettőt:
    https://www.pcx.hu/termek/be-quiet-350w-system-power-b8-bulk-bn257-oem-t-pegys-g-774048
    https://www.pcx.hu/termek/fsp-460w-fsp460-60hcn-oem-t-pegys-g-046553

    Árban kb mindegy, csatlakozók szempontjábólk is mindkettővel elvileg jól leszek és egy pici tartalék is van mindkettőben ha netán egy kicsit erősebb vga kerül bele a későbbiekben (1-2 évig tuti nem).

    Van-e a feltüntetett teljesítményen kívül érdemi különbség? a 460w jobban hangzik, habár nagy fogyasztású vga úgysem lesz valszeg sose benne, ha valaha sok pénzem lesz akkor is egy nvidia 950-ig upgradelnék (vagy mi lesz ekvivalens épp) szóval a megbízhatóság talán fontosabb. Ha számít olcsó házba megy rossz levegőzésű íróasztal alá bezsúfolva, ha van érdemi különbség melegedésben akkor a hűvösebbet választanám. Vélemény? Kösz!

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz DR|FTK|NG #94265 üzenetére

    Köszönöm a segítséget, úgy lesz.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Elnézést ha nem a legjobb topik rá de ez pörög és érintőlegesen releváns.
    Most lett kis pénzem és a gépem legöregebb és elhanyagoltabb darabjait nézem át csere végett.

    Egy Corsair 450VX tápom van, a következő konfigot viszi jelenleg: Asrock Z77 Pro3 / i5 2400 / 16GB Corsair Vengeance 1600MHz, vga MSI GTX760 valamint 1 ssd, 1 "zöld" hdd.
    A táp kb 8 éves (2008), napi szinten megy tudomisén, 3-8 órát. Ennyi idősen van értelme (szükséges) cserélni ha van lehetőségem rá, vagy simán kibírhat még egyszer ennyit és várjam ki, hogy meghal? (esetleg opció, hogy kiszerelem és átnézetem valakivel)? Az indok annyi, hogy majd ha upgradelek legalább 1-2 év múlva, egyszerre nem lesz pénzem ilyenekre a cpu/alaplap/ram hármas mellett, ezért ha újat akarok, anyagilag most tudom legkönnyebben meglépni. De persze ha abszolút felesleges akkor van mire költsem másra. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Hali,

    Nzxt 410 házba keresek olyan tápot ami - fontossági sorrendben - jó / megbízható hosszú távra (sok év), kábelei megfelelő hosszúak, felszereltség stb. és amennyire lehet nem túl hangos / idegesítő hangú (kis szélzaj belefér persze).
    Jelenleg i5-2400, 16gb ram, gtx760, ssd, hdd, odd van rákötve meg pár ház venti.
    Mai mércéval max konfig amit valaha ki kell szolgálnia: i7-6700k, gtx1070, semmi OC.

    A javaslatok alapján a következőket néztem, segítsetek picit:
    - BQ Pure Power 9 CM (400 is lehet elég de ha 500 is belefér árba akkor megéri sose tudni alapon?)
    - esetleg BQ Straight Power 10 400 beleférhet ha megéri, az 500 árától kicsit köhögök. Ez miben jobb a pure powernél? (egyik silver másik gold, oké, ez papíron kívül nem hisz, hogy sokat osztana szorozna)
    - CM G550M
    - Seasonic S12II 430 / 520

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz jim bcs #99036 üzenetére

    Ez a garanciakérdés érdekes, én olyan helyről próbáltam tápot venni ahol kiírták a teljes garanciát, más kérdés, nem kérdeztem bele pontosan hogyan működik. Ha külföldre kell egy tudomisén, 2 kg-s tápot postázni valami normálisabb postával az rég bukó, táp ára...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz DR|FTK|NG #98812 üzenetére

    Köszi a javaslatokat, gondoltam visszajelzek, több okból is de pár kanyar után egy seasonic g 550 mellett kötöttem ki. Ez tök más mint az eredeti elképzelés de talán pont azért gondoltam megosztom. Igazából a javasolt 400-as straight powert ami nekem is szimpatikus volt megrendeltem és közben lemértem a fogyasztást stressz teszt alatt, pofám leszakadt, hogy valami 394w-ot mért maxon a mérő (voltcraft 3k). Ok, hogy stressz és ok, hogy ez falból és nem is hiszem teljesen még most sem, de ezek nem hagyott nyugton a gondolat, úgy voltam, nyugodtabban alszom nagyobbal. Adott boltban amit néztem ugye a straight power 500, ez 30e, aztán még a seasonic g volt, amiből a 450-es is 30e, az 550-hez 26-ért jutottam hozzá így arra cseréltem a már időközben befutott rendelést. Annak ellenére, hogy itt a topicban nem tűnik fel gondoltam ha a johnnyguru recommendedet mond rá akkor annyira szar ez sem lehet és ez is 5 év garis.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Hali,

    Home szerverembe érdekelne táp.

    i3-4160, 92mm hűtő ventivel, igp, 2 x 4gb ram, 2 x 3.5" 5400rpm 2tb hdd, 1 x 120gb sata ssd, 1x 140mm venti.
    Egy 6.5 éves 300W Bequiet pure power van benne ami a cpu-ról fölszálló meleg levegőt szívja be így elgondolkodtam megbízom-e még benne vagy cseréljem. Nem lenne ellenemre csendesebb, hatékonyabbra cserélni hisz ez is túl sok neki.
    Egy Elite 110 házban van az egész. ATX tápot fogad, kerettel persze sfx-et is. Gondolkoztam Pico PSU-n de ez a cikk lebeszélt róla.
    Ötletek? Ki hogy csinálja? Ha valami behal a gépben hasonló fogyasztású konfiggal megy tovább így ez nem aggaszt.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák