Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • russh12

    csendes tag

    Sziasztok!
    A következő konfigurációm van :
    Intel i5-2400 4x3100 MHz CPU
    Asus p8h67-m le alaplap
    2x4 Gb Hp Hynix RAM
    Nvidia Geforce 8800 GTS 512 GPU
    SAMSUNG HD154UI 1,5 TB
    SAMSUNG HD502IJ 500 GB
    LG dvd író....
    A kérdés a következő lenne: Volt benne nekem egy 550W-os Chieftec tápom amit az alaplapba integrált nagyon okos feszültségfigyelő progi letiltott és nem indult el a gép. A biosban azt írta hogy nem megfelelőek a feszültség értékek. Gondoltam biztosan "gyenge" már a tápom ehhez a konfighoz így vettem egy Coolermaster RS-600-ACAB-M2-es 600w-os tápot amit már ugyan nem tiltott le az asus lap de ugyanúgy nem voltak meg a helyes értékek a 3,3V 5V és 12V-nál sem. +3.3 V 3.84 V, +5 V 3.76 V , +12 V 3.39 V , ilyen értékeket mutatott. De a gép hibátlanul ment. Egyszer csak a táp ventilátora fura búgó nyekergő hangot adott nem tudtam hogy mi csinálja de mikor rátaláltam a táp hibájára a venti megpöckölésével elmúlt a zaj. A következő napokban még többször csinált ilyet így hát visszavittem a hardverekeres srácokhoz és kicserélték mondván hogy biztos gyári hibás a venti. Hazahozom berakom 2 napra rá megint csinálja a venti annyi plusszal hogy mikor elkezdtem hallgatni hogy megint a táp e a ludas a gép fogta magát és újra is indult. A biosban néztem az értékeket és a CPU-nak pl -0,315 és +0,635 között kéne lenni nekem oda 1,165-t ír. és a fent említett értékek sem változtak egyik új táppaé sem. Tudom írtátok hogy a bios nem multiméter de hogy tudnám akkor mégis kideríteni hogy most mi lehet a baj? Lehet nem elég erős a 600-as táp sem?

Új hozzászólás Aktív témák