Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • molnarg

    csendes tag

    Sziasztok,

    Elég spéci igényem van ezért is írok ide. De mielőtt leírom a kérdést egy kis előzmény:

    Munkára használom a jelenlegi Latitude E szériás laptopomat, amihez az évek során Itthon, munkahelyen, anyósnál, anyukámnál kiépítettem mindenhol dokkolót 2 monitort. De most elérkezett az idő a gépcserére, viszont egy vagyon lenne lecserélni mindezt mindehol (értelemszerűen mindenhol van egy régebi E szériás laptop ha utazunk csak kicserélem a 2 gépet és tudok dolgozni bárhonnan). Ekkor jött az ötlet hogy egy thin itx alaplapos gépet összerakok. Amit vagy hurcolok és dokkoló vagy itthonról üzemeltetetném és remote deskotppal dolgozok rá így kb nem kell a jelenlegi infrát megbolygatni.

    Ezt, hogy kipróbáljam kb 1 hónapja használok egy izmosabb VPS-t, 32Gb ram, 10 core 1 Tb ssd. Majdnem tökéletesen működik nem is annyira drága (35 EUR/hó) de hiába kaptam dedikált magokat néha néha vagy az internet miatt (német vps) vagy az osztott virtuális gép miatt belaggzik. Ezért marad a saját gép építése, ami kompakt legyen de elég erős, és azért hozza egy 800 ezres laptop cpu erejét de nem kell dedikált vga. (1Tb nvme pce v4, valamilyen Cpu, 64Gb ram cl 16 2666, vagy ekörüli max 3200mhz-ig) :)

    Nézetm több féle megoldást (barebone stb) végül thin mini itx a socket 1700-as ASUS H610T D4-CSM lett a végső döntés (ryzen 5700G volt a másik vonal, de ott a teljesítmény cpubenchmark szerint 24500 a pont és nicns erősebb cpu thin itx lapba való (APU kell hozzá), és a későbbi bővítés miatt döntöttem így)


    Szóval itt jön be a kérdés, 65w-os tdp-hez milyen tápegységet vegyek? Azt látom hogy turbó órajelnél pl egy Intel Core i7-12700 felmehet egészen 180w-ig. (o.O)

    A i7-12700T-s széria megáll 99w-nál de értelemszerűen közelében sincs a 30+ pont benchmark értéknek. 12700 vs 12700T

    Szóval mi a véleményetek, egy standard 130w-os tápot ráköthetek egy i7 12700-as cpu-ra?
    A gyártó ezeket a 65w-os cpu-kat ajánlja, viszont egy szót sem ír milyen tápot vegyek hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák