Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Sziasztok!
    Milyen Android telefont tudnátok ajánlani, ami megfelel a következő kritériumoknak (ebben a fontossági sorrendben)?
    1. fényerő szenzor, előlapi kamera, LED "zseblámpa", digitális iránytű - ezek egyike sem hiányozhat.
    2. Amoled kijelző - mert csak (szeretem a fekete hátteret) -, és nem nagyobb 4"-nál. (Jelenleg Galaxy Ace-em van 3,5"-os és szvsz egy becsületes férfiember kezébe nem való tepsi telefon, kizárólag egykezes használat jöhet szóba, szóval az Ace formailag abszolút tökéletes számomra. :K )
    3. 1+ GB ram, ennél alább nem adom, még ha feszegeti is az anyagi keretet, akkor sem. Vmint egy bika cpu sem ártana, hogy röccenéstelen legyen az OS.
    4. Bugoktól mentes oprendszer (az Ace wifi hibájával és a wake lag-gel ki lehet kergetni a világból, igen nagy önuralomról teszek tanúbizonyságot, hogy még nem csaptam falhoz) és legyen rá hivatalos Jelly Bean (és kilátásban a következő), valamint népszerű eléggé, hogy legyen rá egy rakás CM rom is.
    5. Samsung a kedvenc márkám, de nem zárkózom el a HTC-től és a Sony-tól sem, sőt! Az Xperia-k eléggé tetszetősek, főleg az extra szolgáltatások miatt, mint az ANT+ kompatibilitás (ez előny lenne, sokat sportolok és kütyümániás is vagyok). NFC is jöhetne.
    6. Kültéri mozgásokból adódik, hogy előny lenne, ha strapabíró lenne, bár nem feltétel. Eddig se esett baja a telefonjaimnak.
    7. Az ár... 100k fölé nem szeretnék menni, tarifacsomag nélkül szeretném venni meglévő számlás csomaghoz, használt is jöhet, de csak ha muszáj.
    8. Kellő belső tárhely, nem kell sok, elég 1-2 giga, csak fel tudjak rakni egy 4-500 Mb alkalmazást mindenféle sd-ext trükközés nélkül... kell PDroid támogatás a rom-hoz, szóval ezért is fontos a népszerűsége a buherátorok körében.
    9. Legalább két évet fog szolgálni, időtálló modell kellene.
    És a bónusz feltétel: elérhető a BT 4.0 low energy a középkategóriában? Vagy ehhez még mindig S4-et vagy i4, i5-öt kell venni? :U

    Hát akkor egy kérdésem maradt a végére: létezik ilyen telefon, vagy telefonok? :R

    Kicsit a felhasználásomról:
    kültéri tevékenységek játszanak, amihez térkép, gps kell, vagy csak tracklog, esetleg egyéb; idegesít a fényerő szenzor hiánya, utálom, ha sötétben kisüti a szemem, kültéren meg nem látok semmit; a telefon teljes kapacitását ki szoktam használni, az Ace-em már nem szolgál úgy, ahogy kellene, nagyon lassú és a gyufásskatulya Ram miatt a multitask is gyenge (még egy szaros Opera mini is újra be kell töltse az oldalt, ha átváltok más alkalmazásra). A telefonom automatizálva van és keftelésből futtatok rajta mindenfélét, ami eszi az erőforrásokat rendesen, Text-to-Speech és a Speech-to-Text állandó használat alatt, ami mellett a kicsi Ace-em alig akar válaszolni, roskadozik a teher alatt.
    Szóval jah, nem viccből van okostelefonom. :B

    Köszönöm szépen előre is a válaszokat, ha szán vki időt rám! :R

    szerk: a vásárlás ténye is még csak tervben van, 1-3 hónap múlva esedékes. Addigra már szeretném tudni, h mire van szükségem.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Teasüti #29647 üzenetére

    A kínai noname telefonok is szóba jöhetnek, elvégre ár/teljesítmény bajnokok. Mondhatni a hardver a fontos, bár a szoftver nem láthatja kárát.
    Ha gyenge optimalizálatlan a szoftver, akkor inkább hagyjuk a kínai telefonokat! :N
    A megbízhatóság és a rendelkezésre állás mindenek felett!
    Ha cserben hagy egy buta bug miatt, vagy újraindulgat, akkor dobom ki a kukába.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Gabika75 #29650 üzenetére

    Oh, 60k alatt S3 Mini? Ez számlás csomag hűséggel?
    Mindjárt meg is nézem a specifikációját, gyanús, hogy megfelelő lenne nekem. :P
    Ami téged illet, én nem vennék egy 12 éves kisgyereknek drága telefont.
    (Tudom, a játékokhoz erős vas kell...)

    Odaszalad egy c.gány ad neki két pofont, elveszi, na akkor mi van? Ugrott a telefon és még a gyerek is könnyű préda az érték miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    Van az S4 mininek kínai alternatívája?
    4" vagy max 4,3" Amoled, sok ram, minimum két magos cpu, fényerő szenzor, BT 4.0, Jelly Bean, előlapi kamera, led villanó.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Neck #30514 üzenetére

    Amoled azért érdekelne nagyon, mert egyrészt még nem volt ilyenem, másrészt szeretem a fekete témákat, így spórolósabb a naftával, harmadrészt meg sokkal technikásabba pixelenkénti bekapcsolhatóság lehetősége, amit szándékomban áll használni is.

    Vmint hiányzik az ambient light szenzor, e nélkül nem veszek telefont (elegem van belőle, hogy vagy nem látom a kijelzőt, vagy elvakít).

    Ezeket leszámítva tényleg ütős az a Xiaomi, de a szempontjaimat nem véletlenül válogattam össze. :N

    Más javaslat esetleg? :R
    Köszönöm a segítséget!

  • Teasüti

    nagyúr

    Sziasztok!
    Ahogy látom a kínai telefonokon érintetlen Android fut. Ez azt is jelenti, hogy van olyan "jó", mint egy Nexus?
    Köszi!

  • Teasüti

    nagyúr

    Sziasztok!
    Milyen telefonokat tudnátok ajánlani max 40k-ig, aminek "jó a kamerája"?
    Női felhasználó, alapvető igényekkel. Win és Android is jöhet (Lumia? Vanilla Android?), de fontos a stabil megbízható működés és minél frissebb verzió.
    Jó lenne még, ha nem egy nap alatt merülne le.
    (Van Kitkat hazai forgalmazásban 40k-ig?)
    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz w333 #56240 üzenetére

    Rögtön a Moto-t ajánlanám magam is a saját G-m után, de itthon nem forgalmazzák. Én ezt bevállaltam, de nála nem ok a garanciális ügyintézés bonyodalma.

  • Teasüti

    nagyúr

    Sziasztok!
    Nem követem a mobil technikákat, így bedobnék csak pár dolgot, ami érdekelne.
    Van jelenleg, vagy tervben van olyan Android-os mobil mostanában, ami tudja a következőket?
    1. Nem nagyobb 4,5"-nál.
    2. Hardveres titkosítás (akárhogy is nevezzük a lényeg, hogy ne lassítsa be a telefont a háttértár titkosítása).
    3. Jó kamera (egy HD videó ne legyen már olajfestmény; a dinamikáról nem is beszélve, mert olyanhoz eddig nem volt szerencsém mobiltelefonnál).
    4. Hardveres enkóder videó felvételnél (multitask? akkumulátor?).
    5. Képstabilizátor.
    6. Jó multitasking (sok erőforrás).

    A feladat pedig, hogy ne jöjjön zavarba a telefon egy háttérben történő dashcam felvétel mellett mondjuk egy autós navigáció futtatásakor, vagy akár e kettő együtt háttérben és mellette egy harmadik bármi más előtérben. Maradjon tartalék egy telefonáláshoz, vagy fel tudjon dolgozni még egy-egy hangutasítást stb. anélkül, hogy bezárná a programokat.
    Jelenleg egy Moto G-m van és elképzelésem sincs mi az anyám nem fér bele 1 giga ram-ba (elvégre még ha a rom egy az egyben bekerül a ram-ba, akkor is több szabad memóriának kéne lennie üresjáratban 200 megánál :((( mindent összeadogatva a futó alkalmazások közt alig jön ki vmi 150 mega foglalt terület :F ), de néha már e kettő feladatnál is kilépeget a háttérfolyamatokból. Ha megy is a kettő együtt, akkor a telefon belassul úgy általában és teljes terhelésen megy mind a négy mag.
    Köszi!

  • Teasüti

    nagyúr

    Sziasztok!
    Moto G (1st gen) utódját keresem, egyelőre eredménytelenül. Egy pillanatig azt hittem a Lenovo Vibe Shot lesz az, de sajnos elvérzik szoftverben.
    Kompakt méretet keresek maximális erőforrásokkal, DE vanilla Android felé húz a szívem és a hardvernél azért mégiscsak fontosabb, hogy a kis Moto G-mre két év után is jött frissítés.
    Szóval kiemelkedő támogatottságú vanilla Android-ot futtató telefont keresek kompakt méretben (4,5" még éppen kezelhető egy kézzel, a Vibe Shot 5"-nál már húztam a szám), de bika hardverrel (64 bites ArmV8 és 3+ GB ram).
    Létezik ilyen? :(
    Köszönöm!

    Oh igen, az se baj, ha lehet vele fényképezni. :P
    Egy icipicit konyítok hozzá, de ugye nincs a zsebemben a fényképező állandóan.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz andrisbandi #87558 üzenetére

    Specifikáció alapján jónak tűnik az a Meizo. Ez még nem 64bites vagy igen?
    Milyen a támogatottsága? Jönnek rá frissítések? Vagy olyan, mint a Samsung (amivel megjelenik oszd be, nem kapsz új verziót)?
    Vanilla android fut ezeken?

    Sony nem kell, utálom a kezelőfelületét. :B Éppen így Tócsavíz se kéne. Csak gyári google felület kontárkodás nélkül. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Teasüti #87576 üzenetére

    Hmm tényleg tetszik, 10 mag 64biten, 3 giga ram, 4,7" kijelző. Hardverben szinte tökéletes, egyedül a fényerő szenzort nem látom feltüntetve (anélkül nem veszek telefont). :F
    Már csak a szoftver kérdéses. Milyen felület megy ezeken és milyen a támogatás?
    Köszi! :R

    Oh shit... Flyme OS. Mi ez a ratyiság? :O

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    Sziasztok!
    Kérnék én is egy-egy javaslatot! :R
    Jelenleg egy 1st gen Moto G elégedett tulajdonosa vagyok (Cyanogen 5.1), egyedül a gyufásskatulya méretű tárhely és ram miatt érzem szükségét a továbblépésnek, cpu erőben még teljesen jól használható telefon mind a mai napig.
    Méretben ennél nagyobbat nem szeretnék, phablet-et meg végképp nem. Ez 4,5"-os ha emlékezetem nem csal. Nekem fontos az egykezes használat, amit nem érek át, az túl nagy. Valamint nem szeretnék túl lapos készüléket sem, vhogy ennek a Moto G-nek olyan pompásan el lett találva a formája, súlya, mérete, hogy tökéletes példája milyen az ideális készülék nekem. Vagy csak hozzám nőtt az évek alatt. :) Szóval nem papírlappal szeretnék szerencsétlenkedni, hanem azért legyen vmi fogása is. Pl a Galaxy S akárhány Edge fogása nekem esetlen. Túl vékony, éles. Sehogy se áll a kezemben.
    Ami fontos az a kiemelkedő terméktámogatás (2 éves telefonra még kijött az 5.1 stock rom OTA-n keresztül, szóval le a kalappal a Motorola előtt) és a betonstabil szoftver. Épp ezért kínai márka szóba sem jöhet, hacsak nincs szénné optimalizálva és adják az új Android főverziót a telefon élettartama alatt. (Olyanról hogy bug, hallani se akarok.)
    Teljesítmény szempont, de nem kell a legjobb, ha a csúcs hardvert nem tudják belerakni 5" vagy az alatti méretbe. Egy szó mint száz, legyen nagyon egyben a hardver és rajta a szoftver. Semmit nem ér szerintem a legerősebb kínai csoda se, ha nincs eléggé lecsiszolva a szoftver rajta és nincs hozzá támogatás.
    A multitasking viszont fontos, vagyis legyen veszett sok ram! Ne zárjon be nekem semmit, a két nappal korábban háttérbe rakott böngészőben megnyitott 16 oldalt se! :))
    A kamera sarkalatos pont: szeretnék végre egy telefont, ami mellé nem kell vinnem az öreg bridge gépem, mert megoldja a telefon is a feladatot, lehetőleg full manual üzemmóddal. Itt jöhet az innováció, meg az extra.
    Akku nem túl mérvadó, minden nap töltöm úgyis.
    Ár nem téma, bár a fenti igényekkel gondolom nem egyeznek a zászlóshajók, szóval nem hiszem, hogy fenyegetne az a veszély, hogy 800 fontot kéne adni egy telefonért.
    Van vkinek ötlete? :R
    Elég finnyás vagyok, fogalmam sincs milyen telefon felelne meg. :B

    ui: nem létezik véletlenül 1st gen Moto G 8 giga rammal és 120 giga tárhellyel? :P

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz agabe #105587 üzenetére

    Haha, jó vicc. :C
    Android több helyen történt említése és a jelenlegi cyanogenmod használata gondoltam egyértelművé teszi az álláspontom. :P
    Azért köszi! :R
    Biztos fasza lenne, ha nem IOS futna rajta.
    Még azzal se lenne gondom, ha nem buziskodna az apple a korlátok közé szorítással.

    (#105585) cukrosleves
    Azt mondod a Xiaomi van olyan jó szoftverben és terméktámogatásban, mint a nagy gyártók? (Már amelyik nem szarja le a frissítéseket.)

    (#105591) gianone
    Ha így áll a helyzet, akkor megmarad ez amíg még van benne élet. Tepsifont semmiképp nem szeretnék, sztem tök rossz irányba fejlődnek a "telefonok". :(
    Stock romok közül 5.0-tól felfelé már teljesítmény gondok voltak nálam, jött a tipikus élhetetlenné lassulás amitől úgy érzi az ember, hogy ideje újabbra és gyorsabbra cserélni. Ez odáig fajult, hogy egyszer-kétszer a bejövő hívást sem tudtam felvenni, mert nem válaszolt a rendszer. Mindezt gyári stock romon, még root se volt. :Y Aztán gondoltam egy nagy lópikulát, hisz ezt csak a szoftver akarja elhitetni velem, szóval jött a cyanogenmod és voilá, a telefon megint ugyanolyan fürge, mint új korában. :K Megmosolyogtató volt hallani a barátom az S6 vagy S7 - tudja a tököm melyik - telója mellett, hogy milyen gyors a GUI az enyémen, pedig 3 éves. :DD

    Amúgy próbáltam a 6.0-t Cyanogenmod-ban, de hamar visszakerült a 5.1. Túl erőforrásigényes volt a 6.0. A 7-essel meg se próbálkozom, minek? Mindent tud az 5.1 és fürgén, amire szükségem van.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz gianone #105597 üzenetére

    Zsír!! Amúgy épp most jövök GSM Arénáról és a kereső nekem is ezt dobta egyetlen találatnak, nézem az adatlapját és mondom magamban ez egy az egyben olyan, mint a mostani telóm. :K
    Sose volt még Sony-m, most majd meglátom mit is tud az unszimpi felület alatt.
    AptX is van és 24/192-es dac, lenyűgöző! :Y
    Köszönöm szépen! :R

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz gianone #105600 üzenetére

    Én pont ráb.sztam mert fonttal fizetek...
    A teszt szerint nem lett vmi meggyőző mondjuk.
    Igazán lehetne legalább cseppálló, vagy vmi. :U
    A 3 éves telefonom is bírja a víz alatt egy ideig, pedig még IP besorolása sincs. :(((
    Ezt akkor nem is vihetem túrázni? Hogy rakom fel kormányra, ha még az esőtől is féltenem kell?
    Vagy nem kell? Vízalatti képeket nem akarok lőni na, de azért manapság már azt hittem alap dolog ez.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    Jól látom gsm aréna laborképein, hogy az 1+3 jobb képeket csinál az S7-nél?
    Sajnos az xperia x compact megvétózva a borzalmasan ronda kritikán aluli kamerája miatt. :(
    Ez vmi áprilisi tréfa akar lenni, amit a piac legjobb képérzékelőinek gyártója művel a saját telefonjaival?
    Meg kell barátkoznom egy 5" körüli mérettel. :O
    1+ 5,5", szal tapogatóznom kell. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    Üdv!
    Ripityára törtem az imádott S7-esem (nem az Edge).
    Mik a lehetőségeim ugyanilyen méretben? Ennél nagyobbat nem szeretnék, és első blikkre ódzkodom a teli képernyőktől is, meg az idióta helyen lévő ujjlenyomat olvasóktól. Vegyek egy másik S7-est?
    Mivel tudnak többet az újabbak - ha egyáltalán? Gondolok itt S8-ra, S9-re, stb.
    Köszi!

    Jah, a kérdőív:
    - Váratlan kiadás, ne is beszéljünk erről.
    - Új, garanciás.
    - Mindegy, de független kellene.
    - Átlag 3 évig szoktam használni egy telefont.
    - Mindenre is használnám... A mostani egy elég kezes kis zsebszámítógép volt, konkrétan nincs olyan funkciója, amit ne használtam volna. De futott rajta még videószerkesztő és Arduino programfordító is, meg BT serial monitor, stb stb. NFC nagy kedvenc, kártyás vásárlás alapfunkció nálam. Gear VR-rel is elszórakozok néha-néha, bár klasszikus telefonos játék az évente egy maréknyi alkalommal kell csak ha unatkozom a repülőn, vagy ilyesmi.
    - Android, csakis.
    - S7-nél fogásra ne legyen nagyobb.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    Üdv!
    Kérhetnék egy kis segítséget?
    Megdöglött a Galaxy S7-esem, élt 5 évet. Tökéletes utódja az S20 FE lenne a kompakt mérete miatt, viszont nem terveztem telefont venni idén és ez indokolatlanul hátrébb tolná más terveimet. Szóval megelégednék vmi középkategóriával is szerényebb árral. Az újat is addig nyúznám, amíg kileheli a lelkét, szóval 3+ év.
    Viszont a zászlóshajókon kívül gyakorlatilag egyáltalán nem ismerem a Samsung palettáját, így kérhetnék tippeket?
    1. Méretben S7-től S20 FE-ig bezárólag e közöttiek érdekelnének. Amit nem tudok fél kézzel kezelni, az kizárva.
    2. Árban úgy az S20 FE feléért szeretnék nézelődni, ami itt 300 angol font lenne.
    3. Kell minden funkcionalitás és periféria, amit az S7 tudott. Ez volt a tökéletes telefonom. Kár, h eljárt felette az idő és a szoftver is használhatatlanságig lassult - így másik S7 már eszembe se jutna.
    4. Ne legyen egy évnél régebbi, a szoftver időtállósága miatt.
    5. Tárhely ha nem bővíthető, akkor 128 giga kellene. Ha bővíthető, akkor 32 is elég.
    6. Samsung-ok közt nézelődnék elsősorban, ez megkönnyítené a költözést (Smart Switch). Ha mákom van, akkor talán kibír egy-két percet az S7 fagyás nélkül. :(
    7. Ne legyen lekerekített a kijelző, ilyen S7 Edge stílusban. Nem tudom ez manapság még divat-e.

    Szóval a lista a teljesség igénye nélkül: NFC, vezeték nélküli töltés, ujjlenyomat olvasó (jó lenne az előlapon, ha létezik még ilyen), AMOLED, ambient light sensor, 9 tengelyes IMU szenzor, kamera üsse meg az S7 szintjét - ennél több nekem nem kell (se tudásban, se darabszámban). Jah és legyen LED a kamera mellett, ha lehet. Néha jól jön.

    Ha vmiből kompromisszumot kell kötni, akkor az az ár. Mehet felfelé, ha muszáj, de a felsoroltak kellenek, punktum. :)

    Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Teasüti #162403 üzenetére

    Két nap tanácskozás után végül Pixel 4a lett belőle. S21-re majdnem rányomtam a vásárlás gombot. Ha nem bénázzák el a Samsung oldalán a másnapi szállítás határidejét, már a kezemben tartanám (este 8 órára írta a weboldal a rendelési határidőt, live chat már csak este 6-ot mondott). Csak hát beszámítással együtt is majd kétszer annyi, mint a Pixel. Átgondoltam mire van igazán szükségem - egy praktikus használati tárgyra, ami engem szolgál -, így elkezdtem nézelődni 300 dollárig (bocsi Samsung, majd legközelebb). Nem kell felsőkategória, nem ad hozzá semmit az életemhez. Redmi 10 Pro és Poco F3 jött még szóba. De tartok a Xiaomi terméktámogatástól, meg az általános élettapasztalatom, hogy a szuper hardver semmit sem ér hasonlóan jó szoftver nélkül. Abban meg minimum Samsung minőséget várok.
    Így inkább a gyengébb hardver és jobb szoftver felé hajlok. Néztem a Pixel termékpalettát, meg egy 5g vs 4g összehasonlítást. Úgy látom valós használatban az 5g előnye nem olyan eget rengető, jó ha megvan a kétszeres sebesség. 4G is kiszolgált idáig - böngészni, néha streamelni teljesen jó volt. Ezt így el is engedtem. Maradt a SoC és nagyobb akku a 4a 5G és a Pixel 5 javára. Snapi 765G kb 10% erőbeli többletet ad benchmark szerint, ennyit megint nem ér nekem a felár. A nagyobb akku jó lenne, de annyival nem hosszabb az életciklusa a +25% kapacitásúnak sem, mindkettő megdöglik a terméktámogatás végére. Viszont az 5G-s pixel nagyobb, akkor már kompakt méret a jobb. Pixel 5 meg nem nyújt igazán többet a 4a 5g-nél, csak kijelzőben kb., meg akkuban.
    Néztem még az A52-t, az is tetszik. De a Pixel olcsóbb, ugyanolyan erős és kompaktabb.

    Viva La Google Pixel! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Bdanyy #162415 üzenetére

    Az benne van a 4a5g-ben is. Nem hat meg igazán, kamerán is az UWA obim szinte nincs is használva. Ha 76mm telefotót tettek volna bele, az már érdekelne. :)
    Pixel 5 és 4a5g között én nem látok 200 dollárnyi különbséget. Pixel 5 eléggé túl van árazva a tesókhoz képest.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz profesur #162417 üzenetére

    Az igazi kérdés inkább az, hogy hányadik évben érdemes kikapcsolni a rendszer frissítéseket? :P
    Korlátozott tapasztalatom alapján egy főverzió még belefér, de a második alatt már letérdel a régi hardver az optimalizáció hiánya miatt. A tévedés jogát fenntartom.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz xhege #162428 üzenetére

    Ma kézhez kapom. :)) Elvileg S7-hez képest nem túl nagy visszalépés, teljesítményben meg pici előrelépés. :K
    Méretben legalább kompakt marad. Egykezes használatra nem is tudok hirtelen mást, csak Pixel és Zenfone 8 - kétszer annyiért. ...akkor már inkább S21. De inkább egyik se, ha 4-5 évet is alig bírnak ki (S7-ből kiindulva), akkor már inkább az olcsóbb eldobható kategória és még csak nem kell hímes tojásként bánni vele. S21-re pl. annyiba kerül egy kijelző csere, mint egy középkategóriás telefon. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    Hali!
    Amazonos futárnak milyen telefon volna célszerű?
    Kültéri használatra lenne napsütésben, esőben is.
    GPS és navigáció folyamatosan megy. Kamerával kódokat szkennel.
    Valamint kéne egy 10 órás képernyő idő max (vagy a közeli) fényerőn egy töltéssel.
    Amik zavaróak a cég által biztosított eszközökben: képernyő fényerejét le kell venni, hogy túlélje a napot. GPS-re várni kell olykor. Kamerára is várni kell, míg talál fókuszt...
    Ötletek?
    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz BiP #179187 üzenetére

    Az a baj ki-be kell ugrálni a kocsiból. Kb 50 méterre van rajta gyújtás, aztán megint áll a furgon. Szóval ez nem játszik. Meg ugye kézben kell lennie a telefonnak, mert viszi az ember magával az ajtóig. Bölcsőben csak navigációkor van, kb fél percre míg átgurul a következő utcába.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz patyil #179190 üzenetére

    Munka eszköz. Ne érjen hatalmas kár, ha tönkremegy. Azért nem az eldobható kategória feltétlen, de minél messzebb a high end-től, annál jobb.

  • Teasüti

    nagyúr

    Úgy látom a 10 óra képernyő időnél - nagy fényerőn - elhalkult a tanács. :D
    Esetleg lehetne olyat, hogy akkumulátoros tok és akkor abból egy vagy kettő csak kibírja a napot? Régen voltak ilyen telefonra szabott akkus tokok, amibe belesimult a telefon mintha ráöntötték volna. Manapság is vannak még ilyenek?

    Keret az nem annyira szoros, elvégre tervezem leírni az adóból, mint munkaeszköz.
    Mit lehet kapni manapság olyan 150k-ig?

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz patyil #179253 üzenetére

    El akartam kerülni a powerbank-os megoldást, mert elég kényelmetlen kézbe fogni a telefonnal együtt. Néztem Newdery akkus tokokat és hogy mire mennek ezek fel. Top Samsung, Iphone és Google telefonokhoz gyártanak csak. Szóval lett egy Pixel 7 és hozzá egy 10000 mAh-s tok. Elvileg ez a kombó ki kell húzza a 10 órás képernyő időt intenzív használattal (nagy fényerő, GPS, kamera, navigáció folyamatosan).
    Árban ha jól látom, akkor olyan 40-50k-val kerül többe a javasolt kínai telefon és powerbank kombónál. (Kínai telefonok is ennyibe kerülnek, te Isten! :Y ) De ez az egyetlen megoldás, ami nem jelent semmilyen kompromisszumot a használatot illetően.
    Nekem még egy pici tenyérbe illő powerbank is kinlódós 10 centi kábelen fél kézben munka közben. Zsebből nem lóghat kábel, mert kb 10 perc után tépném le vmiben elakadva. Valamint az autós töltés se működik postás jellegű munkával, mert 50 méterenként ki-be ugrálok és csomagokat szkennelek ha épp nem navigálni kell. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz vacs #180063 üzenetére

    Energiával nem lesz gond. A bunkó nagy akkuval rendelkező kínai Android-os készülékek is éppen kihúzzák a műszak végéig egy töltéssel úgy, hogy 5 perces képernyő idő van beállítva - effektíve nem megy alvóba egyáltalán. Igaz az LCD.

    Szóval akkor a túlmelegedés lenne kérdéses?
    Jelenleg egy Pixel 4a-val kísérletezek munka közben, hogy kiváltsam a lassú, kínai, céges, strapa telefont. Ez gyári szövet tokban van és töltés közben kéznek meleg állapotban sem jelzett még túlmelegedést. A kínai strapa telefon a 30 fokos nyári napokon a műszerfalon már jelezte, hogy kikapcsolja a kommunikációs modult, mert melege van. :)
    De a Pixel még nem. Remélem a 7-es se lesz forrófejű.

    Amúgy sose vettem észre, hogy AMOLED kijelző az hőt termelne. :F
    Pedig volt már pár ilyen telefonom és nem igazán volt meleg egyik sem, csak töltés közben.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Csápájev #180062 üzenetére

    Csomagkiszállítós munkára kellett egy Android telefon 10 órás képernyő idővel, ahol a járműben tölteni nem lehet, max munka előtt és végén 10-10 percet. Közben meg ki-be ugrál az ember a kocsiból a telefonnal a kezében 50 méterenként. Telefonról megy a munka, céges alkalmazás navigál, csomagot szkennel, nyomkövet, stb. Külső akkumulátor játszik csak, mert a kocsi ha fél percre van csak beindítva, az nem értelmezhető töltési idő. Telefon kézben van egész nap. Másik kézben csomagok. Néha ügyetlen az ember, szóval testen lógó kábelek kizárva. Max ha a powerbank-et és a telefont együtt össze lehet fogni egy kézbe, de itt is előbb-utóbb vmi le lesz ejtve.
    Szóval marad az akkumulátor tok. Sajnos ez ma nagyon niche igény, pedig úgy emlékszem kb 15 éve jobban el volt terjedve a koncepció. Néptelefonokhoz nincs, csak high end-hez. Ez nekem fura, mert egy alsó-középkategóriás telefonból biztos többet eladnak, mint a csúcsmodellekből. :U
    Szóval néztem egy akkus tok gyártót és ahhoz a kínálathoz vettem telefont. Samu és Google közül inkább Google lett.

    Vagy hát a cégnél jelenleg strapa telefonokat használnak erre, amikben ugyan éppen van elég szufla egy műszakra, de rettenet lassúak. Olyannyira, hogy akár 20 perccel később végzek a nap végén, ha folyamat a telefonra kell várni, mert a QR kódot az enyém instant olvassa, a cégesnek kell egy lélegzetvételnyi idő, mire felismeri. A GPS a cégesen néha azt se tudja melyik bolygón vagyok. Épületekben használhatatlan és a geofencing miatt hátráltat a munkában. A kamera mire elindul ahhoz megint türelem kell, stb.
    Pixel-en meg csettintésre megy minden. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz juve600 #180070 üzenetére

    Nemtom milyen limitbe ütközne egy akármilyen telefon, ha az energia adott.
    Pixel 4a-val kb 180% kapacitással tudok végigvinni egy műszakot és csak akkor meleg, ha épp töltve van - közben meg használva nyilván. De felőlem lehet meleg, amíg nem kapcsol le. :)

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Teasüti #180067 üzenetére

    Pixel 7 tapasztalat Newdery akkus tokkal:
    Hozza az elvárt szintet. Egy teljes műszakot könnyedén teljesít. Kettőt már nem tudna, de másfelet talán. A telefonon nem vettem észre abnormális melegedést. Viszont a tok töltés közben forrósodik az usb port körül.
    Felteszem csúnyán alul van méretezve elektronikai szempontból. A 10000 mAh jó ha felét tudja. Kb egyszer fel tudja tölteni a telefont. Több kisebb töltéssel olyan 130%-ot ki tudtam nyerni belőle. Egy megszakítás nélküli töltéssel hamar kisül miután forró lett. Meg úgy veszem észre az utolsó 30%-ot nagyon nehezen akarja rátölteni. Mintha 20-70% között jóval hatékonyabb lenne a telefon töltése powerbank-ről. Vagy lehet csak az adaptív töltés miatt tűnik így? Viszont a külső akku pikk-pakk lemerül, még ha a telefon be is lassít a vége felé. :F
    Szóval a telefon eddig ötös, a tok hármas alá. A feladatot teljesíti. Már csak arra leszek kíváncsi mekkora szavideje lesz a toknak. Pár vélemény szerint pár hónap után kipurcantak a Newdery tokok.

    Szóval ha vkinek ilyen niche célra kell, hogy 10 órás képernyő idő "egy töltéssel" és a kínai strapatelefonoknál jobb teljesítményre van szükség, akkor Newdery akkus tokot tudom ajánlani egy kis fenntartással. Aztán hozzá a három nagy márka közül egyet: Samsung, Apple, vagy Google. Pixel 7 számomra kifogástalan eddig.

    Érdekesség: Pixelek ugye PowerDelivery töltést használnak és így a közönséges 5V 2.4A töltőket is ki tudják hajtani. A Newdery tokot ha töltőre dugja az ember, egyszerre fog tölteni a telefon és a tok is. Itt már nem mindegy a kábel minősége úgy tűnik, mert gyenge kábellel negatív töltést tapasztaltam. Vagyis elvileg töltött a telefon, de Accubattery szerint továbbra is merült. JuiceBitz kábellel már elkezdett rendesen tölteni ugyanarról a töltőről. Newdery tok nem tud PD-t, szóval csak az alap 5V 2A adott. Amiből a telefonra kb 8-900 mA jut, a többi a tokba megy.

    #180072TTomax
    Igen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák