Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • time87

    csendes tag

    Üdv!

    Barátnőm részére keresnék okostelefont. Elég nehézkes a helyzet, már a második körön vagyunk túl gondolati síkon, felvázolnám, mik a nehezítő körülmények:

    • Mindenképpen új készüléket szeretnénk vásárolni
    • Szolgáltatói kínálatból a Telenor jöhet csak szóba
    • Sony Ericsson K310i után történik a váltás, ami megbízhatóan működött, ezért egy jól használható, szép magyar szóval élve smooth felhasználási felületet képzelnék el számára
    • Hosszú távú befektetésként lenne a készülék kiválasztva, jó lenne, ha 1-2 év múlva is gördülékeny maradna a rendszer
    • Ezekből adódóan mindenképp szerencsés volna legalább 1 GB rendszermemória
    • Csak android operációs rendszerben gondolkoznánk
    • Az összeg, amit rá tudunk szánni 30 ezerről muszáj jelleggel 60 ezer forintra kúszott. Ez már nagyon fogcsikorgatós, max pár ezerrel tudnánk fentebb menni (elmebajnak érezzük ennél nagyobb összeg elköltését egy készülékre (igazából már ekkorát is))
    • Általános célra lenne használva, nem lesz megizzasztva óriási játékokkal (de ettől függetlenül szerintem szerencsés lenne az erőforrás tartalék a hosszabb élettartam miatt)
    • Jó lenne, ha nem hullana atomjaira fél év alatt, megbízható készüléket keresnénk
    • Nem hátrány, ha nem batár nagy, bár tudom, hogy a trendek nem nekünk kedveznek

    Amíg az olcsóbb megoldásokat kerestük, szóba került az Alcatel One Touch Pop C3, azonban a mobilarenás teszt videó elvette a kedvünk tőle, úgy emlékszem, hogy nem minden tapit érzékelt megfelelően a kijelző.

    Jött a Huawei Ascend y300 (ezt telenoros ügyintéző is ajánlotta, illetve régebben mobilarena teszt alapján kinéztem magamnak is, hogy ha valamikor váltani kellene, megfelelne számomra), azonban a boltban kipróbálva az volt az érzésem, hogy fél-egy év múlva nem lesz nagy öröm használni a telefont.

    A napokban felbukkanó ZTE Blade Q Mini jelentette a fényt az alagút végén, amíg kicsit bele nem ástam magam a fórumokba, ahol a support minőségét többen is kifogásolták. Pluszban egy ismerősnél rákérdeztem, hogy neki hogy vált be a márka, mert láttam nála egy ZTE készüléket, mire felvilágosított, hogy céges telefon, kb. használhatatlan volt, magától újraindult/kikapcsolt és a kiosztott 3 darabból mind így viselkedett, illetve az egyik másodjára járja meg a szervizt. Ekkor letettem erről a választásról, pedig legjobb vételnek tűnt ár-érték arányban.

    Itt érkeztünk meg a jelenlegi helyzethez és összeghez.

    Amik nehezítik még a választást, azok az én személyes begyepesedett gondolataim, kérem, világosítsatok fel, hogy mennyi valóságalapja van ezeknek. Természetesen ezektől el tudok tekinteni, ha valami jó készüléket ajánl valaki. A soraim mindenki kezelje személyes véleményként, márkafetisiszták ne vegyék a szívükre, s egyben kíméljük meg egymást a személyeskedéstől.

    • A Samsung, mint gyártó nem szimpatikus, az android előtti telefonjaik menürendszere átláthatatlan volt számomra, a mostani sablongyártást és a telefonokon megjelenő giccsparádét-vízcsobogásostól, marketingosztályból parancsként kiküldött „természet ihlette” gondolatostól a búsba kívánom. (Lehet valahogy az ilyen giccskészülékekre valami letisztult launcher-t telepíteni? Mennyire befolyásolja ez a használhatóságot?)
    • Az LG-ről régen hallottam, még a chocolate mobiljaik idejében, hogy botrányosan rossz minőségűek a készülékek, sok a meghibásodás. Használt mobilkereskedő ismerőstől származott az infó. Kell ezzel még számolni manapság is? Maga a gyártó szimpatikus az innovatív megoldásai miatt.
    • A Sony készülékek kevésbé tetszenek, sablonosak külsőre, nem szimpatikus, hogy sokáig várakoztak a TFT kijelzők hanyagolásával (pont, mint anno a memory stick-el), valahogy az egész cég lomhának tűnik nekem. A szoftverfrissítésről is hallottam 1-2 éve némi panaszt, hogy késlekedik vele a gyártó, szerintem megismétlik azt, amit Sony Ericssonként, bár ne legyen így. Emiatt nem feltétlen választanék a termékpalettájukról. Ja és a giccsversenybe beszállás a gombok alatti színes, kijelző árnyalathoz igazodó ledekkel is taszítóvá teszi az egészet.
    • Jó volna olyan készüléket választani, amihez egy ideig akad szoftverfrissítés. Nekem most egy xperia x10mini készülékem van, így megtapasztaltam, milyen az, amikor egy telefon már a vásárlás pillanatában elavult, s mekkora probléma, ha nem érkezik rá következő android.
    • Az alsó/alsó-középkategóriás gyártóktól tartok minőségbeli problémák miatt (rossz szoftver, széthulló telefon)

    Azok a készülékek, amik szóba kerültek 60 ezer forintig a telenor ügyfélszolgálatos ajánlatával, az a Galaxy Core Plus és az LG L7 II. Ahogy utánuk olvastam, mindkét készülék 768 MB rendszermemóriával rendelkezik, így az árukat sokallom.

    A következő jelölt a Motorola Moto G. Árban túlnyúlik kicsit a terveken, azonban teljesítményre a legjobbnak tűnik. Ami hátrányként adódik, a magyar nyelv hiánya (bár épp most tanul barátnőm angolul, így ez nem zavarná), illetve az expansys-től való beszerzés és a kényelmetlen garanciális ügyintézés. Fórumban olvastam, hogy van magyar szerződött fél Motorola telefonokra talán (a neve most sajnos nem ugrik be), a garanciális ügyintéséről van bárkinek tapasztalata? Illetve az expansys oldaltól való rendelés vámköteles, vagy nem? Azt olvastam, hogy maga a webshop megbízható, illetve talán vámot sem kell fizetni, de inkább rákérdeznék tőletek. Alkalmazással használható módon rá lehet bírni a készüléket magyar billentyűzet működtetésére? Ha a menü angol is marad, legalább az üzeneteket el lehessen küldeni ékezetekkel.

    Rátaláltam még az LG Optimus F6-ra, azonban sokat nem tudok róla, a mobilarena teszt jó készüléknek hozta ki. Előnye lenne, hogy van a telenor árlistában, helyben lehetne intézni a garanciát és egy nagyobb összegű feltöltés esetén 10000 Ft kedvezményt lehet kapni a készülékre. Azonban ha csak a készüléket nézem a szolgáltatások nélkül, azt érzem, hogy nem igazán rúg labdába a Motorola mellett.

    Összességében ennyi. Persze tudom, moziba ne vigyetek, meg ennyi pénzért mit akarok én és különben is, de akinek van valami tippje a feltételeket figyelembe véve egy jó készülékre, azt szívesen várom.
    Köszönöm szépen a segítséget!

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

  • time87

    csendes tag

    válasz -Faceless- #43828 üzenetére

    Köszönöm szépen a tippet, megnézzük az Xperia L típust.

    Lumia 820 jó lenne, de windows phone-t nem szeretnék így első okostelefonként.

    Az összeggel kapcsolatosan nem a fórum hangulatára utaltam, csak rá kellett ébrednem sajnos, hogy még ez az összeg is necces, ha jól használható készüléket szeretne az ember hosszútávra, így az a sok feltétel, amit felírtam, igen nehezen tud teljesülni.

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

  • time87

    csendes tag

    Telefoncserére szántam el magam, azonban elég nehéz a helyzetem.
    Az alábbi szempontok voltak a legfontosabbak:
    Windows Phone legyen rajta, 4"nál ne legyen nagyobb a kijelző, valahogy ki is nézzen szerencsétlen telefon, illetve magához képest úgy ahogy időtálló legyen (512 ram kilőve).
    Jelenleg egy Sony Ericsson x10 mini-t gyűrök, el lehet képzelni, mennyire kompatibilis a kezem ezekkel a bumszli nagy pahbletekkel. Egykezes, használható telefont akarok, nem egy nemiszervkompenzáló, tartalomfogyasztásra kihegyezett, csillivilli tokba kényszerülő XXI. századi státuszszimbólumot/digit ékszert.
    Végignéztem a palettát Nokia/Microsoft vonalon, s szomorúan konstatáltam, hogy a 4" kijelzős telefonok nem igazán megnyerők, gondolok itt a 435-re, nagyon bután néz ki, s még kézben tartani is kényelmetlen. Ójaj!
    Nincs mit tenni, elindultam fentebb, szóba jött az 535, abból is az 1Gb-al szerelt, illetve a 640, de ezek mind 5" kijelzősek már. Az talán nagy. Zsebben akarom hordani, 1 kézzel akarom használni.
    Ekkor jutottam el a 735-höz. Nem sokkal, de kicsivel kisebb a kijelző, specifikációra 640-hez nagyon hasonlít (a kamera felbontása nem érdekel, nem igazán használom).
    Van egyéb ötlete valakinek? Az ergonómia volna a legfontosabb, s bár bevallom, a 640 jobban tetszik (bár ahogy most megnéztem, nem egy hűha az sem), mint a 735, mégis az utóbbit kell választanom, úgy érzem így látatlanban. Kár, hogy a telenornál/media marktnál nem volt nagyon kirakva se 640, se 735 emlékeim szerint.
    Nagyon többet nem akarok költeni rá, előfizuval 38körül lenne a 735, ez már erősen a lélektani határ, 20-ból meg akartam úszni.
    Androidot kösznöm szépen, nem szeretnék, rám lehet kiabálni, hogy azt se tudom, milyen jó már az, hiszen leragadtam a 2.1-nél, de az a helyzet, hogy nem is akarom megtudni, vagyont elkölteni azért, hogy értelmesen fusson a rendszer, nem akarok, plusz toldozgatni/foltozgatni, ilyen szoftver, olyan szoftver. Illetve lehet köpni a windows Phone-t, de szerintem még mindig az első olyan mobilos rendszer, ami reagált a tapis bevitelre, a másik kettőn körömnyi ikonokat nyomkodni lótás-futás közben nem tudok, emiatt meg nem akarok megállni. Na nem vagyok annyira fontos ember, de ne én legyek már a telefonomért, hamár.
    Attól tartok még kicsit, hogy a 735-re nem jönnek esetleg frissítések majd úgy, mint a 640-ra, amit a specifikációnak nem kellene eredményeznie, lévén ugyanaz, inkább a Nokia logó ejt zavarba kissé. Van bármi félnivalóm?
    Illetve akinek van esetleg bármi tapasztalata, hogy melyik készüléket miért ne vegyem, azt is szívesen fogadom!

    De hogy röviden a topiknyitóban levő kérdéseket is végigfussam:
    Árkategória: Olcsó, olcsóbb, legolcsóbb, nagyonmégolcsóbb! 20-40.000 Között maximum.
    Használt vagy új: Csak új, tartok a lezúzott telefonoktól (ami mobil, azt használtan nem szívesen veszem)
    Hol vennéd meg?: A NAGYPATIKÁÁÁBAAA', IGGEEE!, ami jelen esetben a telenor
    Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszú távra, most is egy x10 minit használok, nem szeretem eldobálni évente a telefont.
    Mire használnád? telefonálás, internet, semmi extra, kamera se mérvadó annyira.
    Ragaszkodsz valamelyik operációs rendszerhez? Igen, windows phone-t szeretnék mindenképp.
    Milyen kialakítású telefont keresel? Egykezeset mindenképp, nem tabletet szeretnék magammal hordozni, zsebtelefon kellene de nagyon.

    Ennyi volna mindössze, köszönöm szépen a segítséget előre is!

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

  • time87

    csendes tag

    válasz erahurka #79004 üzenetére

    Švejk, erahurka, hroberto, köszönöm szépen a válaszokat!

    Švejk
    Szemeztem én is a 1 Gb-os 635-el, egyedül a led villanó hiánya ejt zavarba (elemlámpának esténként jól jön, ha másra nem is), illetve eddig azt hittem, hogy kisebb órajelen ketyeg, mint a 735, de ahogy most megnéztem a specifikációkat, ugyanazt tudja. Illetve kisebb az akksi is egy kicsivel, de kialakításra meg egy fokkal jobban tetszik, illetve a kijelző mérete miatt lehet, hogy még használhatóbb lenne számomra. Köszönöm szépen a tippet, elgondolkodtatott, pedig szembejött velem is ez a típus, de valamiért hamar leszámoltam vele. Bár elképzelhető, hogy az idő megoldja a problémát, 1-2 hónap biztos lesz, mire veszem a telefont, addigra akár ki is futhat, lévén most is hiány van belőle a telenornál, ahogy láttam a webshopban. Így lehet a 735 marad, bár nem szívesen adnék ki ennyit egy telefonért (38.000 2 év hűséggel), a sony ericsson k750i-nél megtanultam, hogy nem szabad, de ha muszáj, akkor muszáj, elég hulladék dolgokat árulnak emberi áron. :'( De csak lehet, hogy én vagyok túl skót. :D

    erahurka
    Elgondolkodtat a 635, bár a fentebb írt dolgok miatt lehet, hogy mégis a 735 lesz. Az 532 így akkor nem esélyes, jó lenne, ha a kijelző használható lenne a telefonon.

    hroberto
    Ezeket a típusokat nézegettem én is, lehet, hogy a 635 szóba kerül a vásárláskor még.

    Reméltem, hogy esetleg van valami rejtett készülék még, vagy valaki tud valami titkos infót, hogy a microsoft most jön ki használható 4"-es készülékkel, de ezek szerint nem. Próbáltam körbejárni a témát én is részletesen, köszönöm szépen a megerősítést abban, hogy a 635/735 típusok közül tudok választani, ha kisebb kijelzőt szeretnék.

    Valamerre láttam összehasonlító videókat, amiben szerepelt a 735, s elég meggyőző a kijelzője, így lehet, hogy az lesz a végső választás, a 635-nél zavarnak kicsit az ostoba butítások, amivel beskálázzák egy szinttel lentebb a készüléket. Értem én, csak kicsinyesnek tűnik kissé a led villanó lefelejtése például.

    Aztán ki tudja, lehet, annyira kézre áll/meggyőző lesz az ára, hogy inkább mégiscsak az lesz.

    Köszönöm szépen még egyszer a segítséget!

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

  • time87

    csendes tag

    válasz Švejk #79050 üzenetére

    Igen, meg lehet hozni ezeket a kompromisszumokat, kérdéses, hogy kapható lesz-e még, illetve mennyivel kerül kevesebbe, mint a 735. Remélem, találok olyan üzletet, ahol egymás mellett minden lopásgátló flincflanc nélkül meg tudom fogni, zsebre tudom vágni őket (persze csak a próba erejéig), jó lenne, ha hordozható méretet sikerülne kiválasztani.

    Bár a 735 kijelzője, akksija, led villanója (ez tényleg csak annyi, hogy világítani lehet vele, mondjuk barátnőm az 525ösön az office kezdőképernyőjével oldja meg a problémát :D) miatt jobban tetszik, így ha használható a mérete, akkor szerintem inkább arra esik a választás. Nem vagyok egy nagy techfüggő (bár már most birizgál a gondolat, hogy a vezeték nélküli töltéshez milyen töltőt kellene beszerezni, na nem, mintha akkora értelme lenne. :D), de lehet, hogy inkább ez lesz.

    Aztán még az is lehet, hogy ha bejelentenek valami okosságot 4"en, akkor várok addig, bár tartok tőle, hogy 1-2 év kell még, mire a phablet tendencia a visszájára fordul.

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

  • time87

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagy gondban vagyok, kipusztul a kezemből a régi Sony Ericsson x10 minim (a nem szétcsúsztathatós). Voltak jelei ennek, a jack már évek óta bekulált (azóta vagyok idegállapotokba' Móunika!), most az akksi halt meg azon felül, hogy természetesen a 2.1 android 256 MB rammal nem feltétlen kompatibilis a mai okostelefonos valósággal.

    Spúr vagyok, így az árkategóra 40.000 Ft. Meggyőzhető vagyok, ha valami miatt okvetlen értelme lenne több pénzt adni a telefonért, ami miatt instant adom a több pézet, az a 4" körüli megoldás (amiről tudom, hogy nincs, de hátha valaki olyat tud, amit nem talált a gúgli nekem).
    Újat szeretnék, leejtett, kipirított akksis dolgoktól tartok.
    Venném én mindenhonnan, de a magyar gari fontos lenne nagyon, ami el tud romlani nálam, az el is romlik általában. A szihijáci mondta, hogy ha úgy gondolok a tárgyakra, hogy lelkük van, adok nekik nevet, akkor nincs ez, eddig nem alkalmaztam a gyakorlatot, de majd most!
    Az előző 5 (6? ki tudja már) éves telefonból adódóan igeneléggé hosszú távra terveznék. Lehetőleg még annál is hosszabbra.
    Használni nem sok mindenre tervezem, lehessen telefonálni, böngészni, és hirtelen így ennyi. Ne rogyjon a rendszer össze alatta, amikor pergetem a menüt, mert attól felvágom az ereim.
    Nem ragaszkodok semmilyen oprendszerhez, de ennyi pénzért nagyon mozgásterem sincs. Windows Phone-os akartam lenni (örök életre outsiderkedést!), de az alkalmazások híja, illetve a w10 eléggé elvette a kedvem az egésztől (akad pont mellettem egy w8, az nekem oké lenne, de a w10 nyeklettnyaklott azon, amit a kezembe fogtam, szóval inkább nem, köszi)
    Méretre pedig a 2,5" után el lehet képzelni, hogy mennyire kicsi kéne. Zsebben hordom a telefont, 1 kézzel kezelném, nem tartalomfogyasztok akkorát rajta, vagyis max akkorát, amit eddig megoldottam ezen a lőrésen is, szóval na. De láttam, hogy 5"-nél nincs kisebb, de az lenne a nagyon dőzs, ha kisebb lenne. Mondjuk valami 4" méret.
    Én személy szerint ezeket találtam hosszas, vizsgára tanulás helyett elkövetett gúglizásom során, nagyjából ebben a sorrendben is:
    Xiaomi Redmi 4A
    Xiaomi Redmi 2 Pro
    Doogee X5 Pro
    Vernee Thor
    UMi Diamond

    Valaki látóterében van bármi más készülék, ami jobb ötlet lenne?

    Fontos lenne még, hogy ne kelljen 2 havonta legariztatnom, ne hulljon szét, ne legyenek olyan funkciók, amik ímmel-ámmal mennek benne (Doogee fórumban olvastam talán, hogy érintő volt rossz, aztán meg valami más, ilyet azért ne már), szóval inkább legyen kicsit trébb a sepcifikáció, mintsem szétessen az egész.
    Xiamo Redmi 2 Pro kisebb, de alig látok már belőle, meg azért az se túl friss, épp kifut.

    Ja! Az se rossz, ha nem küldi el a rizsszedő koméknak az adataim. Nem azért, nem vagyok fontos ember, de ne legyen már Kínában élő stream abból, ahogy fingok.

    Illetve az MediaTek helyett a Snapdragon dolgok jobbak? Mintha ezer évről emlékeznék ilyenre.

    Ki mit tudna mondani? Köszönöm szépen előre is!

    [ Szerkesztve ]

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

  • time87

    csendes tag

    válasz time87 #110022 üzenetére

    Valaki léccimá'! :'(

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

  • time87

    csendes tag

    válasz Ájvé #110077 üzenetére

    Köszönöm szépen Ájvé!
    Én is erre gondoltam, hogy csak az újabbat kellene megvenni, türelemmel várok.

    Más:
    Bocs, hogy így belevaúzok a messzi távolból, de nem lenne jó esetleg valami minimum listát csinálni a leírásba? Előttem is láttam pár embernek ajánlva a Redmi 4A-t belépőszinten, lehetne esetleg pár kategóriát csinálni azokra, amikről 1 héten elhangzik 4szer a kérdés, a fórumlakók meg halálra unják.
    Valami ilyesmire gondoltam:
    - Legjobb vétel belépőszinten magyar gari nélkül a nagykínából
    - Legjobb vétel belépőszinten magyar garival
    - Legjobb vétel középkategóriában legjobb üzemidővel
    - Legjobb vétel középkategóriában legjobb fotózással

    Ettől felfelé már nyilván megy a vita, ki melyiket tartja jobbnak, de szerintem valami ilyen mimimumot le lehetne fektetni, hogy ne offolódjon szét a topik kéthetente ugyanazzal a kérdéssel.

    Ide kéne egy ötletes aláírás, gondolkodnom kell még rajta! -- kulagép -- kulatelefon

Új hozzászólás Aktív témák