Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Abszolút nem vagyok otthon az Androidos telefonok világában (eddig WP volt de Microsofték ígéreteivel betelt a padlás), így nem is preferálok semmilyen gyártót.

    Ami kell:
    - Nagyon jó akksi / üzemidő
    - Gyors, pontos, megbízható GPS
    - 4" - 4,7" (AM)OLED
    - Vállalható kamera

    Előny:
    - Legfrissebb droid ill. frissítéseket a legnagyobb eséllyel kiadó gyártó
    - Kevés Junkware

    Keret:
    - Ha 7 nyelven tud énekelni is akkor 100k, amúgy 60-80.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Üdv!

    2 kérdésem is lenne:

    1.
    Középkategóriás droidot vennék 1-2 hónapon belül, olyan 80-90k a keret. 5" - 5,5" kijelző kellene, jó akksi üzemidő és hogy alap alkalmazásokban ill. az azok közti váltásban ne nagyon akadjon... Pl. böngésző, Viber, ilyenek. Játékok és hasonlók ill. azok teljesítménye nem érdekel.

    Ami viszont fontos lenne még az egy viszonylag jó kamera és a 6-os droid megléte, vagy gyári frissítés erre. Pozitívum továbbá ha nincs rogyásig tömve bloatware-el, vagy legalább letörölhető amit rápakolnak.

    Ezen kívül csak olyan készülékek jöhetnek szóba amiket hivatalosan forgalmaznak is nálunk, vagy legalább is van egy képviselet akik viszonylag gyorsan megoldják a garanciális problémákat, szóval kínából importált Xiaomik és társaik kilőve!

    Megakadt a szemem a Honor 7-en, ami egy régebbi készülék már, de amúgy megfelelne a célnak. Azt olvastam hogy ezek még 5-ös droiddal jöttek ki, de van hivatalos frissítésük a 6-ra. Eddig nem Androidom volt (átkozott legyen a windows phone), ezért kérdezném hogy ezt a frissítést simán megkapja akármelyik Honor 7 (kiviteltől, forgalmazótól függetlenül), és bátran megvehetem?

    Van esetleg más jó telefon ami megfelel a fentieknek és nem drágább ennél?

    2.
    Idősebb családtagnak is kéne telefon, kicsit olcsóbban, mondjuk úgy 70k környékén. Az igények nagyon hasonlóak a fentiekhez, bár úgy vettem észre hogy ebben az árkategóriában a normális kameráról már le kell mondani.

    Igazán a Honor 7 Lite és a Huawei P9 Lite tűnik első nekifutásra esélyes versenyzőnek. Itt egyrészt érdekelne hogy ezek közt van-e bármi érdemi különbség, mert nekem a tesztekből, specifikációkból ugyan nem esik le... mintha tök ugyan az lenne a két telefon, csak eltérő névvel. :F
    Másfelől nyilván érdekelne hogy vannak-e esetleg más, a fentieknek megfelelő, de ezeknél nem drágább alternatíváim?

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Tyrel #104733 üzenetére

    Próbálkozom újra:

    időközben leszűkült a kör új jelentkezőkre:
    Nexus 5X
    Galaxy A5 2016

    Mindkettővel kapcsolatban vannak kételyeim, főleg ezekről kérdeznék:
    A Nexus ugyebár gyári droid. Sokan mondják rá előnyként hogy sallangmentes, gyors rendszert kapunk... na de mik ennek a hátrányai??
    Sokan panaszkodnak hogy kevés beállítási opció van ill. kevés az extra, vannak korlátozások, de konkrétumokat nem fogalmaznak meg. Ezenkívül sok tesztben, pl. az A5-ében is ki van emelve előnyként a magyar szótár (gondolom gépeléshez)... miért a Nexusnak nincs ilyen?
    Van a Nexusnak nagyon zavaró hiányossága, amit pl. egy ingyenes app-al nem lehet pótolni, vagy ami miatt modjuk rootolni kell meg szenvedni vele hogy bele hekkeljek feature-öket amik máshol alapnak számítanak?

    Az A5 2016 nagyon tetszik, szép maga a teló is, amoled is (ami nekem nagy előny mivel az eddigi WP-jeim is azok voltak és nem szívesen lépnék visszafelé), illetve a fizikai gombjai (főleg a visszagomb) nekem nagy pozitívumok. Egy dologgal nem sikerül kibékülnöm benne és ez a kamera. A mobilarénás teszt sokat nem segít, nagyon kevés kép van betéve és azok sem a többi teszt megszokott helyein készültek, hogy összehasonlíthatóak lehessenek...
    De látszólag nagyon zajos képeket lő. Erről valakinek bővebb tapasztalata van? Esetleg későbbi szoftverfrissítéseivel javult a helyzet?

    Esetleg van más amit még érdemes lehet megnéznem? Egy jó kamera (P9 lite is ezen vérzett el), 5" - 5,5" méret, jó akksi üzemidő, jó napfényben való olvashatóság lennének a fő szempontok... a sebesség másodlagos, már amíg nem hajmeresztően lassú.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz timelord1987 #104901 üzenetére

    Szerintem hagyd a WP-t a fenébe, én is onnan menekülök épp... MS hátat fordított neki még valamikor tavaly, onnantól kezdve haldoklik az egész...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Olyan 5" - 5.2" körüli, 100 ezer Ft alatti droidos telót tudnátok ajánlani, aminek különálló / valós funkciógombjai vannak és (kategóriához képest legalább is) kiemelkedő a kamerája?

    A külön gombokat eddig csak Samsung és Lenovo készülékeken láttam, a kameráik viszont jellemzően igen zajos képeket lőnek... Valami olyasmi amit a Nexus 5X kamerája tud már tök jó lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Üdv!

    Én is a segítségetekre szorulok, egy "normális", androidos okostelefont szeretnék. Régóta nézegetem őket és korábban azt hittem százával lesznek ilyenek, de ismét csalódnom kellett. Biztos velem van a baj... Minden esetre a következőeknek kellene megfeleljen a készülék:
    - 5" - 5,2"
    - legalább átlagos de inkább a feletti üzemidő
    - egy vállalható kamera, pl. amit egy Galaxy A5 (2016) kamerája tud az már megfelel
    - fizikailag különálló vezérlőgombok alul (az on-screen megoldás számomra kényelmetlen és bazári)
    - notification led-et ne spórolják már le róla könyörgöm (ala' imént említett A5)
    - gyárilag legyen rajta normális oprendszer, használni akarom nem hákolni naphosszat. Pl. Xiaomi topic-ok tele vannak azzal hogy hogyan lehet letakarítani róla a sok bloatware-t meg melyik custom rom-ot kell feltenni rá hogy használható legyen. Na ilyen nem kell ingyen se.
    - alap dolgokat tudjon akadásmentesen, pl. skype-al, viber-el, böngészővel bírkózzon meg, de amúgy gaming meg hasonló képességek nem kellenek
    - legalább Lollipop

    Keret 80k, nagyon indokolt esetben 100. :B

    Fenti listával szívesen rárontanék néhány gyártóra, "komolyan olyan nagy kérés ez???" felkiáltással... de tényleg nem találok semmi jót. :W
    Igazán a fentebb emlegetett A5 tökéletesen megfelelne, azzal a kivétellel hogy nincs rajta notification led... Azt egyszerűen nem tudom elhinni hogy egy 1 centes kis led-en képesek voltak spórolni azok a nyomoroncok, elfogadhatatlan. Ettől függetlenül kiindulópontnak / példának jó arra hogy mit szeretnék.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Soká #107385 üzenetére

    Hmm, lehet rábeszéltek... de mi a különbség a 3s és a 3s Prime közt?
    Hol érdemes beszerezni ezeket?

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Ájvé #107390 üzenetére

    Mi 4c-t nézegettem pár napja, felkeltette az érdeklődésem, és azzal kapcsolatban láttam több helyen is hogy sok hulladék van rajta gyárilag és némelyiktől szabadulni is igen nehéz, plusz azzal kapcsolatban olvastam azt is hogy a gyári MIUI-val nagyon sokat kell küzdeni mert mindig kinyírja az appokat és nem kapsz meg pl. messenger vagy viber üzeneteket.
    Pl. itt eléggé lehúzzák erről az oldalról.
    És itt a téma összefoglaló is elég sokat foglalkozik a notification-ok problémájával meg custom rom-okkal, bár bloatware-t ez már nem említ szerencsére.

    Szóval azért próbáltam utánanézni én, de az okostelefonok világa engem messze nem érdekel annyira, hogy folyamatosan figyeljem mi történik, teljes up-to-date infót találni ilyen részletekről meg nem egyszerű, főleg hogy sok az ellentmondás is, talán pont annak köszönhetően hogy 1001 féle custom rom-al használják a kedves tulajok.

    De ha azt mondjátok hogy nem lesz vele gondom ill. hogy ez a MIUI 8 jobb már mint a Mi 4c 7-ese volt én elhiszem... igazából amennyiért ezt a 3s Prime-ot adják elég nehéz vitatkozni vele, valószínűleg ez lesz, csak a külsejével kell még megbarátkoznom. (se a szürke se az arany nem tetszik)
    Esetleg valami minőségibb fekete burkolatot tudnátok ajánlani rá? :B

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Üdv!

    50k környékén szeretnék egy új, független telefont venni, fő szempontok:
    - 5,5"
    - viszonylag jó kamera
    - átlag feletti üzemidő
    - legalább 3/32 memória
    - dual-sim
    - OTA frissítések, ne nekem kelljen szórakozni vele

    Egy Meizu M6 Note lenne a kiszemelt - jól sejtem hogy a fenti paraméterek szerint sikerült ráböknöm a legjobb készülékre, vagy tudnátok mást / jobbat ajánlani?

    Arról hol lehet infót találni, hogy milyen telefonokról várható teszt? M6 Note-ról kíváncsi lennék egy értékelésre, nem tudom érdemes-e várnom rá, vagy nem is lesz... :F

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Talán kicsit költői a kérdésem, de azért megpróbálkozom vele... Nyilván telefont keresek; az alábbiaknak kellene megfelelnie:
    - kb. 5,2" - 6"
    - átlag feletti üzemidő / viszonylag nagy akksi
    - stabilizált kamera
    - rendes EU piacra szánt kiadás (simán lehet kínai telefon, de annak rendes EU töltős, Global szoftveres, OTA frissítős, B20-as verziója)
    - valami középkategóriás hardver, Skype / Messenger videocall, ne terhelje halálra, ne tartson 3 évig megnyitni egy alkalmazást, stb... játékokat nem kell futtatnia, viszont az elfogadható sebességet tartania kellene mondjuk 1 év múlva is, nem csak "szűzen"
    - valami bejáratottabb, kevésbé bugos rendszer, pl. MIUI, EMUI, akármi ami kiforrottabb már
    - értesítési led

    Előnyök:
    - színes értesítési led
    - különálló / dedikált / nem on-screen funkciógombok (bármi is ezeknek a rendes neve)
    - ujjlenyomat olvasó az előlapon

    Keret:
    sajnos max. 100e Ft-ból kellene kihozni ezt, amibe külföldi rendelés esetén a vám is beleértendő

    A kérdés attól költői, hogy van egy készülék a Xiaomi Mi Note 3 személyében ami közel tökéletes (etalonnak használható), majd' minden igényemnek megfelel egyet kivéve: nincs neki EU/Global verziója. :W

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz adp #128231 üzenetére

    Hát azzal sokáig szemeztem, de a kamerájáért eléggé haragudnék. Nem stabilizált ami az én kezembe nem való, Mi 4c van most, sok kép homályos lesz mert nem tudom abszolút mozdulatlanul tartani és már egy apró rezzenéstől is elrontja... ilyet többet nem akarok...

    Az előlapi ujjlenyomat olvasó nekem azért lenne előny mert sokszor nem veszem fel a telefont az asztalról, csak ránézek gyors munka közben, és ha hátul van a szenzor akkor nem tudom feloldani így.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz juuzer #128232 üzenetére

    Um, ez a kettő gyakorlatilag ugyan az a telefon?
    Szolgáltatói / kártyafüggő telefont nem szeretnék, így már drága picit, de még játszhat ha nem lesz más... :B

    Nem kicsi bele a 3200-as akku?...

    @Tapsi75
    kb. ugyan az mint a fentiek, picit drága ami talááán még ok, de az az akksi?... :(

    Mi 4c 3080mAh akksival elég harmatos így hogy már "be van lakva".

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Sgr_A #128237 üzenetére

    Hm, okay, köszi mindenkinek... Asszem akkor marad az hogy gyűjtögetek még rá kicsit... :(

    Azért úgy kíváncsiságból, ha az értelmes kameráról leteszek akkor ott a Redmi Note 5 ócsóé... és esetleg ha az értelmes akkuról tennék le, akkor is van valami 100e alatt? (értsd. OIS-es kamerával)
    Esetleg várjam meg a Mi A2-t?...

    Az a Nokia 7+ de szép teló... :)

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Én nem konkrét típusra kérdeznék rá, inkább csak segítség kéne a válogatáshoz:

    az egyik nagy problémám az, hogy nagyon sok telefonba csavarozzák a Snapi 625-öt, tesztekben viszont csak szintetikus benchmark pontszámok vannak amik nekem nem mondanak semmit. Kérdésem az lenne, hogy ez a SoC egy jól belakott telefonon mennyire "hasít"?
    Skype / Messenger videohívásokat, és általánosan az app-ok (pl. mail kliensek) gyors megnyitását kellene tudnia, játék full nem érdekel.

    Jelenleg egy Mi 4c-m van, Snapi 808-al, de csak a 2/16 verzió. Eleinte kifejezetten gyors volt, most viszont már igen sokat el tud gondolkodni mire normálisan megnyílik egy app és kirajzolódik a felülete. Nem tudom hogy szimplán csak a memóriája kevés, vagy maga a SoC is, de ezt többet nem szeretném.

    Gyakorlatilag az a kérdésem hogy mi az a leggyengébb SoC ami már hosszú távon sem fog lelassulni? Elég a 625, vagy kell minimum a 636, esetleg még feljebb?

    -----

    A másik kérdésem az lenne, hogy nem tud-e valamelyikőtök egy valóban informatív, feature-ekre kihegyezett összehasonlítást MIUI és Android One közt, mert amiket én találok azokban mindig a sebességüket hasonlítgatják csak össze, össze-vissza nyomkodják őket mint süket a csengőt, meg megnyitnak 800 app-ot... de az pl. nem derül ki, hogy mittomén, mondjuk Android One-ban van-e gyári ébresztő, meg ilyen tök alap dolgok...

    Alapvetően ugye jól hangzik hogy fú originál, érintetlen droid, gyors meg minden, de ha tök alap szar funkciókra is külön app-ot kell majd letöltenem hozzá, akkor nekem már a MIUI sokkal jobb... mert a külön app-ok tele lesznek reklámokkal és nem szerves részei az OS-nek, ellenben a MIUI beépített funkcióival... szóval én úgy látom, hogy a "tiszta" droid nagyon könnyen mocskosabbá válhat mint egy gyárilag bloatware-es kínai szar...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Ájvé #129541 üzenetére

    Köszi mindkettőtöknek!

    Hát viszonylag sok app van a telón, de összességében azért karbantartva, nem fut feleslegesen minden sz*r, csak amit ténylegesen használok is. A reset és a nagy sys update (elvielg van 7-es droid Mi 4c-re) nekem nem opció, mert nagyjából ~20db ilyen-olyan mobil authentikátor teker rajta, és azokat újrakötni egy reset miatt biztosan nem fogom. Épp elég szívás lesz velük ha új telóra váltok...

    Igazán a "vágy" az egy Mi Note 3 lenne (tudom, nincs B20, nem érdekel), de túl magas az ára... Így jelenleg a Redmi Note 5 és a Mi A2 Lite közt vívódom... a sima Mi A2 és Mi A1 az akksi miatt nem kell, 3000mAh nekem nem elég, bármilyen takarékos is a SoC papíron.

    Ebből a kettőből a Redmi, az erősebb SoC és a jobb frontkamera (hátlapi kameráról a franc tudja melyiké jobb?), talán jobban tetszene, de még a tepsik közt is tepsi...

    Lehet egyik nap elgurul majd a gyógyszerem és mégis Mi Note 3 lesz, mert nagyon fel tud bennem menni a pumpa ezektől az új Xiaomi-któl. Eléggé azt érezni rajtuk hogy mindegyiknél legalább 2 ponton szándékosan ki akartak baszni az emberrel, hogy ezzel kényszerítsék a "na még 30$-t hozzáteszel és kapsz egy jobbat" irányba.
    Mikor a Mi 4c-t vettem, az akkori viszonyok közt nem hordozott magában semmi kompromisszumot, csak simán egy olcsó, de jó középkategóriás telefon volt... ugyan ezt a mostani Xiaomi középkategória már tökre nem tudja hozni, lépten-nyomon az orrába dörgölik az embernek hogy "ruppótlan g*ci vagy, érezzed!" és ez tökre nem tetszik... me ha ezt "akarom" ennyiből vehetnék egy alsóbb kategóriás Samsungot is...

    Szerk.:
    nézegettem amúgy a Meizu M6 Note-ot is, de tartok az összeszerelési minőségüktől, elég vegyes véleményeket lehet olvasni róluk... Na meg ha az Android One-t nem jó szívvel bíznám rá egy Snapdragon 625-re akkor a Flyme OS-t inkább ne is említsük...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz novakalex #129588 üzenetére

    Hát ha olyan anyád van mint nekem, hogy ül a tévé előtt, hallgatja mintha rádió lenne és közben órákig pörgeti a facebook üzenőfalát meg chatel messengeren akkor a 3000mAh sovány lesz... Így az A2 Lite adná magát, szerintem, de majd az okosabbak megmondják... :)

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Ajánlást szeretnék kérni. Jelenleg egy POCO X3 Pro-m van, de kezd csereérett lenni - viszont nem sürgős, szóval olyan készülék is szóba jöhet aminek a megjelenésére még várni kell pár hónapot!

    - Árkategória.
    Ha tudom ÁFA-s számlával venni akkor nettó 180, ha nem (pl. AliExpress) akkor bruttó 180.
    - Használt vagy új?
    Új
    - Hol vennéd meg?
    Független kell.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel,
    Kb. 3 évre terveznék vele
    - Mire használnád?
    Játékra nem, azon kívül nagyjából mindenre. :U A jó minőségű fényképező és jó minőségű kijelző a két legfontosabb szempont.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
    Mind1 csak Android legyen.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
    Ami most normálisnak / átlagosnak számít, 6" feletti

    Mivel az összefoglalóban lévő kérdések nem igazán egzaktak, itt vannak a konkrétabb igényeim is:
    - Nem Samsung
    - OLED kijelző
    - Magas kijelző fényerő, napfényben is jól lehessen látni pl. fényképezés közben is, hogy mit is "lövök".
    - Legyen a lehető legjobb kamerája. Videózásra és fényképezésre is kéne, többnyire napfényben és mozgás közben. Lehetőleg minél jobban stabilizált legyen, és jó legyen a képélessége zoomolva is. Többnyire lovast videóznék vele, ha messze megy és rá zoomolok ne változzon homályos pacává, ha pedig elhúz előttem vágtázva, ne egy elmosódott valami maradjon csak meg belőle.
    - Nagyon nagy piros pont lenne, ha tudná automatikusan rögzíteni a telefonhívásokat (ahogy régebbi Xiaomi-k a hülye EU szabályozás előtt), de végül is nem kizáró ok, ha nem megy...
    - További piros pont ha dual-sim-es, sőt ha képes párhuzamosan használni a kártyákat, értsd. képes arra hogy hanghívás közben sem szakad meg a mobilnet kapcsolat (nem tudom ennek mi a neve), az még jobb lenne...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz vence #186425 üzenetére

    Köszi - ez már kifutó, vagy hogyhogy ilyen kevés helyen árulják?

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák