Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AY25

    csendes tag

    Hello!

    Új vagyok a fórumban és elsősorban tanácsért fordulnék a tapasztaltabbakhoz.
    Telefonvásárlás előtt állok. Most készülök először okos telefont venni. Viszont eléggé válogatós vagyok. Olvasgattam rengeteg leírást, teszteket itt a Mobilarénán és továbbra is ott tartok, hogy nem sikerült választani. Viszonylag korlátozott lehetőségeim vannak telefon választás ügyben mivel a szolgáltatómon keresztül szeretnék készüléket vásárolni. Igényeim elsősorban minél jobb minőségű zenelejátszó fülhallgatón keresztül. Gyári fülhallgató nem számít, sajáttal szeretném használni. Wifin keresztül szeretnék vele internetezni. Fontos, hogy ne fagyjon le. Fotózás minimálisan igényelt, de nem szükséges csúcsminőség, ez a videózásra is érvényes. A zene miatt fontos a bővíthetőség. Néha-néha játszanék is vele. Mivel elég hosszú időre tervezek fontos a strapabíró, megbízható készülék. Ezek így elég magas igények, de az árkategóriában a legtöbbet szeretném kihozni a dologból. Maximum 70.000-re gondoltam.
    Amiket én néztem: HTC Desire X - Nokia Lumia 620 - Nokia Lumia 720 - Sony Xperia J
    Ha van valami jobb ajánlat mindenképpen érdekelne, illetve, hogy a felsoroltakat összehasonlítva az én igényeinek melyik felelne meg leginkább? Nyilván ennyi pénzért nem számíthatok tökéletesre. De semmiképpen sem szeretnék elhamarkodott döntést hozni.

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • AY25

    csendes tag

    válasz Picike8 #22646 üzenetére

    L-t néztem, de az ahonnan én megvenném 100.000. Sajnos az már húzós kategória, de köszönöm az ajánlatot.

  • AY25

    csendes tag

    válasz batai15 #22645 üzenetére

    Lumia 720 milyen zenelejátszás terén? Nekem annak idején volt egy Nokia 5130 XpressMusic-om, azzal teljesen elégedett voltam. Az azt követő Nokia C3 totális visszaesés volt zeneileg. Ezt szeretném elkerülni. A mostani Lumia-k tudnak hasonló hangminőséget?

    [ Szerkesztve ]

  • AY25

    csendes tag

    válasz batai15 #22650 üzenetére

    Eléggé elbizonytalanítóak itt a fórumon olvasható dolgok a 720-al kapcsolatban. Legtöbben azt írják, hogy nem éri meg a 620-hoz képest. Nekem pontosan 70.000 lenne a Lumia 720, 60.000 pedig a 620. Kérdés megéri e a plusz 10.000-et a 720, illetve, hogy mi a helyzet a Desire X-el ezekhez képest? Hangminőségben nem komolyabb ezeknél? Azt 65.000-ért kapnám meg. A másik kérdés pedig az Android kontra Windows. Amiket hallok, hogy a Windows stabilabb az Androidnál. Az Android hajlamosabb lefagyni. Viszont az Android felhasználóbarátabb.

    Köszönöm az eddigieket és előre a továbbiakat!

    [ Szerkesztve ]

  • AY25

    csendes tag

    válasz batai15 #22657 üzenetére

    Köszönöm a választ. Eddig WP felé hajlok inkább, de vajon megér a 720 plusz 10.000-et a 620-hoz képest?

  • AY25

    csendes tag

    válasz batai15 #22660 üzenetére

    Köszönöm! Egy másik amúgy hülye kérdés, de ezeknek az okos telefonoknak (általánosságban kérdezem minden közép kategóriás típusról) nagyjából milyen az élettartama? Legutóbbi Nokiák amiket használtam stabil 3 évet tudtak. Ezeknél mire lehet számítani?

    [ Szerkesztve ]

  • AY25

    csendes tag

    Hello!

    Lenne egy kérdésem a tapasztaltabbakhoz. Korábban írtam, hogy első smartphone vásárlása előtt állok. Úgy vagyok vele, hogy ha már több pénzt adok érte mint általában, akkor legyen jó, tartós és megbízható, plusz tudja amire feltétlenül szükségem van.
    Ezek fényében szeretném megkérdezni, hogy ma 2013-ban megéri e venni egy iPhone 4-et? Vodafone-tól én 88.000 forintért kapnám meg. Ragaszkodom az új telefonhoz, illetve a szolgáltatómhoz. Speedshop, Extreme Digital, Media Markt kártyafüggetlen esetleg szóba jöhet mint beszerzési forrás.
    iPhone 4-el az egyetlen bajom, hogy egy 2010-es, már nem mai modell. Egy barátomnak 4S van, azzal nagyon meg van elégedve és ahogy fogom, használom, nekem is úgy tűnik, hogy ez még valóban komoly darab. Az 5-öt is volt "szerencsém" közelebbről látni. Nem vagyok elájulva. Anyagminőségre nem közelíti meg a 4S-t, ráadásul kopik is. Látható kopások voltak rajta. Úgy gondolom 200.000 forint környékén ez már elvárható lenne, hogy ne ilyen legyen. Szóval nem vagyok egy tipikus modern Apple fanatikus. Még annak idején iPod Mini-m volt, kb. 9 éve. A mai napig működik. Jelenleg párom használja. Sajnos az akksi nem bírja tovább 1 napnál, de ennyi idő után szerintem ez is komoly teljesítmény. Én ezt az Apple minőséget szeretném viszont látni. Ha nem is egy 9 évig használható telefont, de valamit ami tényleg megbízható. Nem fagy le. Nem akad be. Nem bug-os, stb. Ha erre csak a 4S képes, akkor tárgytalan a kérdésem.
    Ezen kívül mint korábban írtam gondolkodtam HTC Desire X-ben, Nokia Lumia 620-ban, Lumia 720-ban, Sony Xperia L-ben. - De a felsoroltaknál félek az említett problémáktól, fagyás, gyakori bug-ok, stb. Viszont ezek meg jóval modernebb rendszerrel vannak felszerelve. HTC Desire X 65.000 forint. Lumia 620 60.000, Lumia 720 70.000. Xperia L 80 fölött van.
    Szóval érdekelne, hogy a tapasztaltabbak szerint érdemes e ezek helyett beruházni egy sima iPhone 4-re 88.000-ért?

  • AY25

    csendes tag

    válasz korpicschess #23009 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat! Utánanézek a dolgoknak és eszerint döntök. Sajnos maximum 90 a határ. De az már nagyon durván súrolja. Inkább 70 körül lenne a legjobb. Átnézem a lehetőségeket. Köszönöm ég egyszer!

  • AY25

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Eltelt ismét a 2 év amit az adott telefonom használatára szántam és most váltani szeretnék. Eddig Nokia Lumia 520-am volt. Tökéletesen meg voltam vele elégedve. A Windows remekül futott. Fagyással egyáltalán nem találkoztam. Egyetlen problémám a nem túl időtálló műanyag borítás volt. Sajnos most már elég könnyen leválik a hátlap így 2 év után.
    Ezt figyelembe véve most elgondolkoztam egy iPhone kipróbálásán. Főképp azért is mert időközben sikerült hozzájutnom egy egész jó fülhallgatóhoz ami erősen Apple barát és rengeteg funkcióját csak Apple termékkel engedi használni. Szóval a kellemes, jó anyagminőség illetve a megbízható operációs rendszer mellett a fülhallgatóm és a változatosság vágya vonz az Apple valamelyik termékéhez. Androidot semmilyen esetre se szeretnék. Több is van a családban. Senki se boldog tőle. Viszont van egy iPad Mini is (első generációs), ami viszont mindenkinek nagy kedvence. A Nokiámat még 2 évig bőven el tudnám használni annak ellenére is, hogy nem egy erőmű, ha szegény fizikailag nem volna ennyire instabil. Nem igazán vagyok nagy telefon játékos, az applikációkkal sem szokásom bűvészkedni. A fő szempontok a megbízhatóság operációs rendszer terén, a kellemes, igényes anyaghasználat illetve jó minőségű zenelejátszás. A kijelző 4 hüvelyknél nem szeretném, hogy nagyobb legyen. Fontos a kényelmes tárolás.
    Én magam részéről 2 modellt néztem ki, a lehetőségeim az árukat illetően a következők:
    iPhone 4S 8GB - 79.990
    iPhone 5C 8GB - 109.990
    Mint mondtam 8GB-os 520-as Lumiáról váltanék. Az igényeim sokat nem nőttek azóta csak valami jobban összerakott készüléket szeretnék aminél 2 év alatt, ha vigyázok rá nem érzem, hogy leépül. A 8GB-ot nem érzem problémának, mivel úgy tudom 6 giga marad az operációs rendszer mellett, nekem 85%-ban zenékhez kéne a tárhely, kb. 4 giga + facebook, emellett néhány kép, de nem esik nehezemre PC-re átpakolni őket, eddig is így csináltam. Nem számítógép helyett kell a telefon.
    Ez a maximum amit rászánnék a dologra. Az 5S nem jöhet szóba. Nem szeretnék 160.000-et költeni telefonra és 2 év múlva eladni sem szeretném ha lenyugdíjazom. Az meg nem fér bele, hogy egy ilyen értékű készülékkel járkáljak mindenhova. 110.000 a határ. Ismétlem Andoroid kizárva, Windows pedig bár jó és lehet, hogy jövőben visszaváltok, de most kísérletezni van kedvem.
    A válaszokat előre is köszönöm!

  • AY25

    csendes tag

    válasz voyager4.4 #73502 üzenetére

    Elgondolkozok azokon amiket írtál, bár BB több szempontból kiesik, többek között, hogy nincs a szolgáltatómnál, se azon a helyen ahonnan szívesen vásárolnék. Lumia 735 pedig bár erős, nem használnám ki, a 4,7-es kijelző nekem nagy és kényelmetlen. Igazság szerint egy fémházas 520-as Lumiával még 2 évig bőven ellennék. Csak ugye az említett fülhallgatóm, a családi iPad Mini ami legjobb tudásom szerint 1 kivétellel megegyezik a 4S iPhone-al, eléggé arra ösztönöznek, hogy kipróbáljak egy iPhone-t is. A fülhallgatóm egy eredetileg 70.000-es darab, az egyik nagykeremtől vettem akiknek viszonteladója vagyok, sajnos nem volt lehetőségem válogatni, Apple kompatibilist tudtam nagyon jó áron elhozni, hirtelen lehetőség volt, így elhoztam.
    A 2 eszközös dolgon gondolkoztam de valahogy már nagyon elkényelmesedtem hozzá. Egy iPod Touch 60.000 ft, egy Lumia 735 70.000, összeadva tényleg nem értem akkor már miért ne vennék egy iPhone 4S-t 80.000-ért?
    Gondolom az iOS 9-et már nem támogatja, de érdekelne, hogy ez miben nyilvánul meg? Kell ilyenkor számítani valami komolyabb problémára? Úgy gondoltam, hogy ha ilyen készüléket vennék használnám 2 évig, majd később valaki a családból megörökölhetné iPod-ként, aztán bírja ameddig bírja.
    5C valóban problémás a műanyag miatt, bár azt írják, hogy elég masszív és gondolom nem egészen ugyanaz az összeszerelés minősége mint egy 30.000 ft-os Lumia 520-nak. Legalábbis azért egy ekkora névtől többet várok el 134.890-es hivatalos áron, amennyiért az Apple a saját oldalán hirdeti.
    Itt ugye az OS nyilván még támogatott lesz 2 évig, de vajon ér e ez 30.000 pluszt és a kompromisszumot a műanyag házzal?
    Nem arra a fajta iPhone élményre várok amire a legtöbb fiatal. Nem kívánok megjelenni vele, nem kívánom, hogy a legújabb legkomolyabb alkalmazások fussanak rajta. Pusztán egy kellemes anyagú készüléket szeretnék ami a fent említetteknek megfelel. Tudom, hogy törékeny illetve, hogy egy 4S kb. egy 30.000-es telefon tudásának felel meg, sőt valami még le is nyomja. De 100.000 alatt nem láttam olyan készüléket ami fogásra tetszene. Ezt ismerem. Ez tetszik. Nekem megér ennyit, ha tudom, hogy nem lesz használhatatlan 1 év múlva. Ha viszont a támogatottság lejártával a készülék gyakorlatilag meghal, akkor inkább megbarátkoznék az 5C házával. Ha pedig ennyire gagyi lenne az 5C akkor talán jobban járnék egy 530-as Lumiával ami elvileg az 520 utódja, bár ahogy nézem inkább visszafejlődött, kamera gomb és egyebek hiánya. De talán 2 évet az is kibír.

  • AY25

    csendes tag

    válasz mateus #73503 üzenetére

    Használtan nem vennék telefont. Főleg nem luxusterméket. Inkább megbarátkozom a gyengébb hardware-el, régebbi rendszerrel. Sőt. Igazság szerint a 4S ahogy nézem némileg erősebb is mint a Lumia 520, a jól optimizált rendszerről nem is beszélve, tehát tökéletes lenne. Csak tényleg nem tudom mi történik ha megszűnik a támogatás. Ha csak annyi mint a Windows XP esetén amit még mindig használok akkor nem is kell több szó, megyek 4S-t venni. :)

  • AY25

    csendes tag

    válasz mateus #73506 üzenetére

    Arról milyen tapasztalatok vannak ha szimplán hagyom a 8-as iOS-t rajta és egyszerűen ignorálom a frissítést későbbiekben? Történik valami probléma? Vagy csak szimplán marad minden ahogy van?
    Köszönöm egyébként mindenkinek az eddigi válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák