Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ateess

    tag

    Sziasztok!

    Szeretném kikérni a véleményeteket. 50 ezer forint körül (plusz mínusz 5000 Ft) szeretnék telefont venni, főként az E-Digital, illetve a Media Markt boltokat preferálnám a 10 - 15%-os Cetelemes kedvezmény miatt. Két modellt néztem ki, az egyik a Huawei G630, a másik a Xiaomi Redmi 1S. Főként ezek közül szeretném megtudni, hogy melyiket ajánlanátok, ha mindent figyelembe vesztek, garancia, tartozékok, támogatottság, stb. Illetve, ha van más ötlet, akkor arra is nyitott vagyok. Mindenképp 5 col környékén levő kijelzőt szeretnék.

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

  • Ateess

    tag

    válasz Keil Walker #58833 üzenetére

    Sajna nem olcsóbb a Redmi, mint a G630-as, legalábbis a fent említett két boltban nem, az L90-est meg már nem árulják fekete színben (kifutott termék). A Xiaomi-hoz tartozékok sem tudom, hogy hogy vannak, ezen vacillálok még, esetleg erről valami tapasztalat?

  • Ateess

    tag

    Sziasztok!

    Mobiltelefon vásárlás előtt állok. Az egyik fő szempontom, hogy Dual SIM képes legyen, azon belül is dual active, mert a munkám miatt fontos, hogy mindig elérhető legyek.
    Mindenképpen minimum FullHD felbontású telefonon gondolkozom, továbbá szeretném, ha legalább 2 évig kiszolgálna a telefon hardveresen, fizikailag, illetve a kamera terén is örülnék, ha nem kellene külön fényképezőgépet cipelnem magammal.
    Eddig a Honor 7-vel, a Huawei G8-val és az ASUS ZenFone 2-vel szemeztem. Esetleg tudnátok segíteni, hogy mik a pro és kontra érvek ezekkel, vagy más alternatívát ajánlani.
    130 ezer forintnál nem mennék magasabbra, úgyhogy mindenképp ebben az árkategóriában gondolkozok, fölötte semmiképpen sem.
    Nálam sokat számít még az összeszerelés minősége, örülnék a fém háznak (tudom, hogy az ASUS nem az), de ha egy telefon jól bírja a strapát (mondjuk, hogy a farmerzsebemben nem deformálódik el), akkor nem ragaszkodok hozzá.

    Előre is köszönöm mindenki segítségét!

    Üdv,
    Atis

  • Ateess

    tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni!
    Jelenleg egy ASUS Zenfone 2-t használok, de szeretnék feljebb váltani, főleg kamera terén.
    Nagyjából 200 000 Ft körül szánnék rá, de főleg az E-digitalban nézelődtem a 0%-os THM miatt.
    Mindenképp új telefont vásárolnék és lehetőleg több évre.
    Ami nagyon fontos lenne számomra az a dual sim, illetve a megfelelő garancia, lehetőleg gyári.
    Eddig a Huawei Mate 9, P10, Honor 9, Moto Z-el szemeztem, sajnos a P10 Plus-t nem találtam sehol sem dual simmel, illetve az Samsung S8-ról is úgy tudom, hogy nem nagyon kapható ilyen kiszerelésben.
    Számomra fontos még az is, hogy bírja a strapát, gondolok itt arra, hogy egy nagyobb méretű telefon zsebben hordva legyen masszív, néztem több Jerry Rig Everything videót, már amelyikről volt, tudom, hogy eléggé megnyúzza a telefonokat, de pl. a Samsung S8 eléggé meggyőző volt.

    Tudnátok-e ajánlani esetleg más alternatívát, vagy esetleg van-e olyan telefon, amely a közeljövőben (augusztus végéig várnék maximum) kerül bemutatásra?

    Illetve én eddig csak a nagyobb műszaki boltokban gondolkoztam, milyen kisebb boltokat ajánlotok, amelyek megbízható garanciát adnak, XXL GSM, ujmobilok.hu?

    Köszönöm előre is a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

  • Ateess

    tag

    válasz lezuvius #116406 üzenetére

    Köszi a választ!
    Leginkább én is a Mate 9-el szemezek, egyedül a hajlítási teszten látottak nem tetszenek, mert hátulról nyomva eléggé meghajlott a készülék, sajnos a P10 és P10 Plusról pedig még nem találtam ilyen típusú tesztvideót és a P10 fórumát olvasgatva, volt akinek előjöttek hasonló elhajlási problémák.
    Azért vagyok egyébként ennyire rákattanva erre az elhajlás dologra, mert nagy a készülék és zsebben hordva azért egy leguggolás közben eléggé rá tud feszülni az ember lábára a farmernadrág.

    Más: Valaki tud még mondani olyan boltot, ahol gyári garanciával lehet venni telefont, nem tudom, régen az XXL GSM eléggé jó bolt volt, legalábbis mikor ott vettem a Samsung i8910 Omnia HD telefonomat, akkor gyári garanciát kaptam mellé?

    Köszi előre is!

  • Ateess

    tag

    Sziasztok!

    Az alábbi telefonok közül szeretnék választani, tudnátok tanácsot adni, akár érvekkel is, hogy melyiket lenne a legérdemesebb?
    Samsung Galaxy S8
    Huawei P10 Plus
    Sony Xperia XZ Premium

    Igazából az S8-al szemezek, de nem tudom a képernyő beégés mennyire valós probléma (tegnap a Media Markt-ban mind az S7, mind az S7 Edge képernyőjébe égett az egyik google hiba, nem tudom, hogy az S8-nál is vannak-e hasonló problémák).
    A P10 Plus-nál valaki írta a fórumában, hogy a melegen a telefon meghajlott és a hajlítási teszteken a Huawei nem szerepel annyira fényesen, mint a Samsung, plusz kamerában is jobb az S8.
    A Sony-hoz még nem volt szerencsém, csak a sima XZ verzióhoz, de az szintén kamerában elmaradt az S8-tól.

    Szóval nagyjából ezek a dilemmáim, tudnátok tanácsot adni ebben?

    Köszönöm előre is mindenkinek!

  • Ateess

    tag

    Sziasztok!

    Kicsit gondolkoztam a legutóbbi írásom óta, és a következő telefonok közül szeretnék választani, illetve kérném a segítségeteket/tanácsotokat:
    1) Samsung Galaxy S8
    2) Lg G6
    3) Huawei P10 Plus
    4) Iphone 7 (128 GB)
    5) HTC U11
    6) Sony Xperia XZ Premium

    Még mindig az S8 fele hajlok, főleg az Amoled kijelző, a jó kamera, szoftveres támogatottság (Asus Zenfone 2-vel úgy jártam, hogy ígérték a 6-os Androidot, de az Intel kivonulásával sose készült el rá), az elég masszív készülékház és a plusz funkciók (Írisz szkenner, vezeték nélküli töltés, DEX).

    Köszönöm előre is a tanácsokat!

  • Ateess

    tag

    válasz Ádám16 #116874 üzenetére

    Szia!

    Először is köszi a választ!
    Az ár annyira nem számít, de azért 250 000 Ft fölé már nem nagyon mennék. A zártság nem zavar, tetszik az Iphone 7 is, csak ugye az tényleg tavalyi, az ideiek meg valószínűleg horror áron lesznek, de pont az Apple féle támogatottság miatt gondoltam a tavalyi modellre.
    Eddig mindig mellényúltam és hiába volt olyan készülékem, amelyikre azt hittem lesz a későbbiekben is támogatottság, hát nem lett sajnos, ezért gondolkodok most elsősorban csúcstelefonban.
    Az üveg hátlappal nincs gondom, figyelni szoktam a telefonjaimra, amíg nincs edzett üveg és tok rajtuk, addig nem is szoktam használni őket.
    A G6-al pont az ár miatt szemeztem, illetve nekem tetszik a formája, de kicsit ódzkodom a tavalyi hardvertől, illetve ott is most jön ki a V30, így nem tudom mennyire foglalkoznak még a G6-al a későbbiekben.
    Az XZ Premiumról nem hallottam jókat, főleg érdekes módon kamerában, és annyira a dizájn sem fogott meg, csak azért hagytam a listában, hogy hátha valaki olyan cáfolatot tud, ami alapján akár még esélyes lenne, mégis csak az egyik gyártó csúcsmodelljéről van szó.
    Az U11-ről jókat hallottam, de a strapabírósága hagy némi kívánnivalót nálam, plusz a HTC márkát abszolút nem követem, hogy hogyan kezelik a telefonjaikat a későbbiekben, illetve nekem kicsit elveszett gyártónak tűnik.
    A Huaweit sokan lehúzzák, pedig azt hittem a P10 Plus jó telefon lett, nem tudom mi az oka.
    Így jutottam az S8-hoz, ami tetszik külsőre, jónak tűnt a strapabírósága (hajításra gondolok elsősorban), a kijelzőről mindenki ódákat zeng (bár a beégéstől kicsit tartok), a kamerát is dicsérik, illetve itt Veszprémben van vagy 2 Samsung szerviz, egyedül az akksi lehetett volna combosabb.
    A Note nekem már túl nagy, illetve úgy olvastam, de lehet tévedek, hogy nem nagyon hoz sok új dolgot, csak az S-Pen-t, illetve dupla kamerát, de az S8-ban pont a kompaktabb méret tetszik.

    Na szóval ebben tudtok segíteni?

    Köszönöm előre is!

  • Ateess

    tag

    válasz BenHans #116947 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
    Kicsit meg tudtam nyomkodni majdnem mindegyik típust és két darabra sikerült leszűkítenem, a Samsung Galaxy S8-ra és az LG G6-ra.
    Az Iphone-t kizártam, mert kicsit drágának tartom, és ami nekem beleférne az csak 32 GB-os tárolóval lenne, a HTC-t nagyon dicsérik, de valahogy nem bízok a gyártóban.
    Az S8 és G6 nagyon tetszik, mindegyikben más és már, G6-ban például a széles látószögű kamera és, hogy jobb, stabilabb a fogása, mint az S8-nak, bár ez tokkal gondolom orvosolható, illetve a jó helyen levő ujjlenyomat olvasó.
    Az S8-ban pedig tetszik a kijelző, kamera, maga a ház is, leszámítva, hogy kicsit csúszós kivitelt és a rossz helyen levő ujjlenyomat olvasót.

    Így az lenne a kérdésem felétek, hogy a kettő közül melyiket tanácsolnátok többen, esetleg egy érvvel megtámogatva?
    Illetve a gyártókat nem ismerem annyira, melyik hogy áll a csúcskészülékeikhez, mert pl. az ASUS-al rossz tapasztalataim vannak, miután kijött egy csúcsmodell, elég hamar leálltak a frissítésével.

    Köszönöm a segítségeteket!

  • Ateess

    tag

    Sziasztok!

    Samsung Galaxy S8-ról váltanék, mert szükségem lett a Dual SIM-re.
    Samsung S10e, Huawei P30, Xiaomi Mi 9 közül melyiket ajánlanátok?
    Fontos, hogy jó legyen a kamera, illetve szerettem volna kompakt telefont, ezért is kérdéses a Mi 9 mérete, viszont a tudása eléggé meggyőző.
    Ezért került egyébként képbe még a Xiaomi Mi 9 SE, mert kamerára elég jókat írtak, tudom, hogy a hardver elmarad a többiektől, de annak is kompakt a mérete és feleannyi az ára.

    Így összességében melyik a legjobb vétel?
    De ha tudtok mást is ajánlani, maximum 200 ezer Ft-ig, akkor azt is szívesen fogadom!

    Köszönöm a segítségeteket!

  • Ateess

    tag

    válasz TunerJoe #144204 üzenetére

    Köszi a választ!
    A Huawei tetszett nekem is, mert méret, kamera, akkumulátor, hardver szempontjából ideális, de nem tudom az amerikai-kínai viszony hogyan alakul.
    Samu mellett az szól, hogy van Buds-om, Galaxy Watch-om, de ott meg az ujjlenyomat-olvasó elhelyezése nem tetszik annyira, illetve ugye a kicsi akksi.
    Mi 9-ben igazából csak a méret zavar, mert azért az S8-nál majdnem 1 centivel nagyobb.
    Más meg ebben az árkategóriában nem játszik, nem?

  • Ateess

    tag

    Sziasztok!

    Kicsit szintet ugrottam az árkategóriában, de hosszabb távra szeretnék telefont vásárolni. Jelenleg egy Samsung Galaxy S8-at használok, de a Single Sim miatt mindenképp cserélnem kell Dual Sim-es változatra. Eddig a Xiaomi Mi 9, Huawei P30, Samsung S10e volt a kalapban, de mindenhol volt valami kompromisszum, ami miatt nem tudtam elhatározni magam.
    Jelenleg már csak két opció van, ebben kérném a tanácsotokat, mivel mint írtam, hosszú távra szeretnék telefont venni (2, 3 vagy akár 4 év).

    Melyik telefont tanácsolnátok, a Samsung Galaxy S10 (nem az e és nem a plusz verzió, hanem a sima), vagy a Huawei P30 Pro verziót?
    Kicsit a mérete zavar az utóbbinak, de a tudása eléggé meggyőző.
    Számomra a fontos paraméterek: vezetéknélküli töltő, kijelző alatti ujjlenyomatolvasó, jó kamera, hosszú üzemidő, és az egyik legfontosabb, a minőség!!!

    Köszönöm előre is a segítségeteket!

  • Ateess

    tag

    válasz Norbi. #144319 üzenetére

    Köszi a válaszokat! Igazából megerősítésre vártam, hogy jót választottam. :)
    Azért volt képbe az S10, mert mindenem Samsung, óra, füles, és gondoltam maradok márkán belül, de minden szempontból a P30 Pro tetszik. Nagyobb aksi, jobb üzemidő, nekem tetszik, hogy kisebb a kijelző felbontása, mert kevesebb a fogyasztása is, a kamerák elképesztőek, és szerettem volna, ha minden marad, amit tud az S8 is, így a vezeték nélküli töltő is kellett.
    Emellett pedig jó, hogy van infra, ráadásul ha jól láttam a tanítható verzió, így számomra tökéletes a telefon. Egyedül mint írtam a mérete, ami kicsit nagy lesz, de ez meg megszokás kérdése, több tesztben is kiemelték, hogy nagyon jól össze van rakva a telefon, így remélem zsebben sem fog hajlani, vagy megpattanni az üveg.

  • Ateess

    tag

    Sziasztok!

    Okostelefont szeretnék venni valami kompakt méretben 200e Ft körüli értékben.
    A legfontosabb szempont a kamera minősége, mivel nagyrészt a telefonnal fotózunk és az akkumulátor mérete, hogy ne kelljen azért félnaponta tölteni.
    Jelenleg egy Huawei P30 Pro-t használok, ezt megkapná a feleségem, tehát méretben ennél kisebbet szeretnék.
    Hardver szempontjából nem kell feltétlenül a csúcskategória, ma már úgy gondolom elég pörgősek a középkategóriás telefonok is, de nyilván a minél jobb és időtállóbb hardver lenne az ideális.
    Operációs rendszerből nem ragaszkodok egyikhez sem.
    Ami még fontos, az a dual SIM foglalat.

    Köszönöm előre is a tippeket!

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

  • Ateess

    tag

    Sziasztok!

    Tudnátok ajánlani kompakt méretű dual SIM-es (eSim-es nem jó) telefont nagyjából 200e Ft-ig bezáróan?

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák