Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kagemusha#9

    csendes tag

    Gyengélkedő Blackberry 9810-es helyett keresek Android-os készüléket.

    Árkategória: 30-50ezer Ft
    Csakis új, elegem van a használt cuccokból egy életre.
    Lehetőleg függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre (T-Mobile, illetve most már Telekom Dominó kártyám van, nem cserélném le havi előfizetésesre, mivel nem használom annyit, hogy megérje a havidíj, kb. 3 havonta töltöm fel 3500 Ft-al a kártyát) egy szolgáltatónál.
    Hosszú távra tervezek, nem cserélem a készülékeimet naponta, egy mobiltelefon az nem alsónadrág.
    A kialakítása igazából mindegy, bár a Mátrix első része óta kedvelem a slide stílust, de nem ragaszkodom hozzá.
    ...és hogy mire szeretném használni?
    - telefonálás és sms, még szép, minden mobiltelefon alapvető szolgáltatása ugyebár,
    - amúgy normál felhasználás, semmi profi fényképezgetés, az éppen csak annyira, hogy amit nem tudok elolvasni (mocskosul kis betűvel nyomtatott oprencer licenc címkék) szabad szemmel, azt fel tudjam nagyítani annyira, hogy ne egy elmosódott pixelhalmazt kapjak,
    - ergo annyira nem fontos a multimédia, videót, zenét, filmet majd nézek és hallgatok laptopon / asztali PC-n / TV-n,
    - nem fontosak az üzleti alkalmazások, magánhasználatra lesz és nem vagyok vállalkozó sem,
    - e-mailezés, hosszabb szövegek begépelése, munka pláne nem fontos, erre is ott a laptop és az asztali gép,
    - nem vagyok márkamániás (a Trabantom is addig használtam, amíg -karbantartás mellett persze- ki nem rohadt alólam -illetve kedvenc parlamentünk hozott egy rohadt törvényt, amit következő év januárjában persze eltörölt), de azért ne valami dzsungelcég legyen a gyártó.

    Elképzelésem nincs, elvesztem az információk óceánjában és amúgy sem értek a témához (naná, hiszen akkor nem itt kérdezősködnék).

    Mit javasoltok?

  • Kagemusha#9

    csendes tag

    - új Androidos készüléket keresek legfeljebb 60ezerért
    - hosszú távú használatra, nem szeretném 5 éven belül cserélni, a több idő értelemszerűen még jobb lenne, de tudom, egy új eszköznél ez kiszámíthatatlan tényező
    - a jelenlegi Doogee X5 Max Pro-t cserélném (143 x 73 x 10 mm), attól méretben sokkal nagyobb már kissé kényelmetlen lenne, pedig nagy kezem van
    - normál felhasználás, minimális fényképezgetés (romlik a szemem, így nagyítónak hasznos), minimális internet, mobilnetre nincs szükségem, Domino kártyám van, nem előfizetés, kb. 3-5 havonta töltök rá 10ezret, azaz gyakorlatilag telefonálásra, sms-hez (de már ez is minimális, mert), Viber használatához kellene (igen, tudom, ellentmondás, de a saját vagy céges routerre csatlakozna csak, mobilnetre nem, mint említettem), néhány játék használata (Township, Assassin's Creed, Toon Blaster, tehát semmi komolyabb, erőforrásigényesebb cucc, csak casual, a komolyabb játékokat PC-n tolom, arra szerintem nem jó a mobil
    - és persze nem lenne rossz, ha viszonylag hosszan bírja egy töltéssel, tehát nem kell 10 percenként a 220-on lógnia...
    Ezek alapján szerintetek mi lenne a legjobb ár/érték arányú választás?

Új hozzászólás Aktív témák