Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ch4r0n

    tag

    Sziasztok!
    Vodafone GO+ előfizetés mellé (most jár le a két év hűségem náluk ezt szeretném újabb két évvel meghosszabbítani) néztem ki egy Nokia Lumia 625-öt. Sajnos nincs túl sok fölös pénzem telefonra jelen pillanatban ezért gondoltam, hogy GO+ mellé úgyis csak 10 ezer forint.

    Mit gondoltok a Nokia Lumia 625-ről, jó választás az előfizetés mellé, jó telefon, vagy ennyiért csak hulladékot kapok?
    Esetleg még spóroljak szerintetek pár 10 ezret mert van jobb ár/érték arányú mobil a listában vagy jó lesz ez?

    Itt a lista és mint írtam a GO+ oszlopot nézegettem a jó ár/érték arányt keresve:
    http://www.vodafone.hu/letoltes/lakossagi-arlista.pdf

    Most egy Sony Ericsson Xperia Mini Pro sk17i teljesít szolgálatot nálam, Smultronic 5 rendszerrel, de eljárt már felette az idő szerintem.
    Nincsenek nagy igényeim, csak egy minimális előrelépést szeretnék, meg ezen az android folyton belassul pedig alig van rajta pár app (ezek egy része is ilyen tisztító, karbantartó app).
    Ezért gondoltam windows-ra váltani, de kicsit aggaszt a nokia 512 mb ram-ja. Nem használnám sokra csak telefonálni meg főleg böngészni a neten, néha zenehallgatásra, de fő a gyors és megbízható rendszer nálam.

    Mit javasolnátok esetemben, mit érdemes?

  • Ch4r0n

    tag

    válasz xperiasigi #52792 üzenetére

    Köszönöm a segítségedet! Eloszlattad a kételyeimet, akkor mihamarabb elhozom a 625-öst!
    Ami még igazán megtetszett benne az az aksi és vele üzemidő. Most néztem csak, hogy elég combos 2000-es aksit pakoltak bele. Nekem meg folyton lemerül a telefonom mert lusta vagyok mindig töltőre rakni, szerencsére ezt majd nem kell olyan gyakran. Ez egy igen nagy plusz pont számomra, tényleg jó lesz ez nekem!
    Köszi még egyszer!

  • Ch4r0n

    tag

    Kinéztem vodafone kinálatából a GO+ mellé a nokia lumia 625-öt, de azt mondták azt már nem tudnak adni...
    Ezért gondoltam rászánok még egy kicsit a vásárlásra és két jelöltem maradt az LG G2 mini 40e és a Sony Xperia SP 50e.
    Az LG talán nekem jobban bejön, de csak 10e forint a különbség köztünk. Szerintetek melyiket válasszam?

    A teszteket elolvasva az SP-ben több hiányosságot találtam mégis az értékelő pontszámokat nézve az SP jött ki győztesen. Mondjuk gondolom megváltoztak a trendek az SP kijövetele óta, de a mai napig népszerű telefon.

    Ha jól értem szebb a G2 mini kijelzője és picit nagyobb is, de elmarad felbontásban, tovább bírja az aksija és kivehető, jobb a fényképezője és a hangszórója és újabb android van rajta mivel friss típus, illetve a wifi sem gyengélkedik. A front kamerája is 1,3 megapixel a 0,3-hoz képest, plusz nem melegszik huzamosabb igénybevétel esetén sem.

    Zenei tudásra és gps képességekre gondolom hasonló a két készülék.

    Az SP-nek meg több a belső tárhelye a rendszer mellett. Több memória marad szabadon a rendszer mellett az appoknak. Van rajta fényérzékelő és értesítő led is. Illetve gondolom nyers erőben processzor, videókártya erősebb (bár ebbe kérném a megerősítéseteket aki jobban otthon van a hardverekben tekintetében), gondolom ezért hajlamosabb melegedni.

    Jól gondolom a fentebbi összehasonlítást? Kihagytam esetleg valamilyen szempontot? Ti melyik mellett döntenétek?

  • Ch4r0n

    tag

    válasz Morris #53070 üzenetére

    Köszi! Én is efelé hajlottam, de most már egyre biztosabb vagyok benne, hogy a G2 mini lesz a következő telefonom.

    Még a Samsung S4 minin gondolkoztam, de az már 15e forinttal drágább. A G2 mini lenne 40 az S4 mini pedig 55 ezer. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy az S4 mini jobb telefon-e egyáltalán. Illetve, hogy 15 ezer felárat megérne-e, sokkalom már kicsit az árát.

    Ha S4 mini vs G2 mini a fentebbi árakon akkor melyik nyer nálatok?

  • Ch4r0n

    tag

    Sziasztok!
    Egyik barátnőmnek kellene telefont javasolnom. Sokat böngészik és a kamera fontos számára, mert sokat használja a munkája során. Szóval az átlagostól azért jobb szenzor kellene bele. Illetve csak androidos telefon jöhet szóba.

    Vodafone flottás árlistából kellene választani 500MB-os nettel és olyan 50 ezer környékén.

    Én Huawei P8 Lite-ot néztem ki neki. Mit gondoltok van jobb ajánlat az árlistában ebben az árszegmensben?

    Én mondjuk az igazat megvallva win párti vagyok ilyen olcsóbb kategóriában (jelenleg lumia 650-em van), mert párszor már megszívtam az androiddal, hogy nem volt alatta a nyers erő a középkategóriában. Azonban azt remélem a P8 a 2GB rammal már csak elfuttatja normálisan a rendszert, meg csak optimalizáltak az évek során a google-nél is eleget. A kamerája meg úgy látom egész jó. Amúgy javasolt készülék alapból a Huawei P8 Lite jók a tapasztalatok róla?

    Még a kicsit drágább samsungot nézegettem a Galaxy A5-öt az se rossz, de régebbi típus a P8-nál és csak 4-es android van rajta. A Galaxy A3 (2016) meg sajnos már túl drága és csak 1,5 GB a RAM ami szerintem kevés, illetve kisebb képátlóval ami meg a böngészés szempontjából nem szerencsés.

    Örülnék ha meg tudnátok erősíteni a választásomat illetően, illetve írnátok egy két szót a P8 Lite-ról megéri-e?

  • Ch4r0n

    tag

    válasz zojjektum #96427 üzenetére

    Köszönöm az észrevételeket neked is és BenHans-nak is. Nekem személy szerint a P8 Lite eléggé bejön minden szempontból. Az meg kifejezetten hasznos infó volt, hogy 6-os android is van már rá.
    Azért a Galaxy A5 is egész jó főleg, hogy erre is van akkor már legalább 5-ös droid az is már egész új. Átolvasom a teszteket még egyszer és eldöntöm, de szerintem a P8 Lite-tól nem nagyon fog eltántorítani már semmi. Köszönöm még egyszer a hasznos infókat és a megerősítést mindkettőtöknek! Ezért szeretek erre az oldalra járni, mert nagyszerű a szakmai közösség. :R

  • Ch4r0n

    tag

    Sziasztok!
    Egyik barátom szeretne okostelefont venni. Kérlek segítsetek, mit érdemes venni 40.000,-Ft körül. Egy élhetetlen Alcatel 1-et váltana.

    Tudom, tudom kevés a keret, így valami kínai androidos csodára gondoltam.
    Minél több memóriával, hogy legalább a rendszer fusson normálisan. Talán 6 vagy 8GB még belefér?

    Jelenlegi felhasználás: netezés, facebook , messenger, egyszerűbb offline játék (ami futott...).

    Az adott kategóriában a legjobb fényképezőt keresi és normális üzemidőt.

    Úgy nézem a Xiaomi és a Motorola uralja a szegmenst, a típusok számosságból adódóan az árkategóriában, de melyik lenne jó konkrétan?
    50K körül néztem már vannak Samsungok is, vagy ott inkább csak a nevet fizeti meg az ember?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák