Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz Csomag01 #74114 üzenetére

    szia,

    pedig ha valami, akkor a fő szempont az eltérő oprendszer szokott lenni a döntés tekintetében, de az csak jó, ha adott esetben nincs ilyen - én is ilyen vagyok, felváltva használok android és ios oprendszeres telefonokat.
    mind a két telefon rendelkezik negatívumokkal és pozitívumokkal is a másik ellenében, egyedi elbírálás kérdése, hogy kinek mi a fontosabb;
    - mind a kettőnél adott az ujjlenyomat-olvasó, de a 6 plus megoldása kényelmibb, hiszen csak érinteni kell és nem pedig húzni, mint a note 4 esetén
    - a note 4 kevésbé magas méret mellett ad nagyobb méretű és jobb felbontású kijelzőt, és ennél már a színhelyességgel sincs gond, sőt; link (mielőtt jönnének néhányan a túlszaturált (s)amoled szlogennel)
    - mind a kettő jó akkumulátoros üzemidőben; note 4 kontra 6 plus
    - a note 4 alapban 32 GB tár és bővíthető memóriakártyával, a 6 plus választás alapján 16/64/128 GB és nem bővíthető memóriakártyával
    - kameráben mind a kettő a jobbak közé tartozik, ráadásul nehéz közöttük győztest hirdetni; link
    - lte tekintetében a c-s note 4 (független) és a 6 plus azonosan cat 4, de ha szolgáltatós f-es note 4-et veszel, akkor abban már cat 6 lte modul van
    - wifi tekintetében jobb a note 4 a 2.4 GHz 40 MHz tudása és a mimo képessége miatt, amik által nem csak a sebesség, hanem a kapcsolat minősége is jobb
    - gps tekintetében a note 4 a beidou képességgel jobb
    - bluetooth tekintetébe a note 4 már a fejlettebb v4.1 modult kapta, a 6 plus még a v4.0 verzióssal rendelkezik
    - a note 4 esetén az nfc nagyobb funkcionalitású, a 6 plus esetén apple pay only
    - a note 4 esetén adott infra
    - a note 4 esetén adott s pen és az arra épített opciók
    - az oprendszer frissítése tekintetében jobb a 6 plus, mert amikor kijön új ios verzió, akkor az azonnal elérhető minden típusra, amíg az android esetén régió és szolgáltató függvényében vannak időbeli eltérések (megoldható persze az eltérő régiós és szolgáltatós vagy független firmware verzió felhúzása, de nem mindenki szeret külön foglalkozni ezzel)
    - a szervizes támogatás a note 4 esetén jobb, a szervizes díjmentesen kimegy házhoz és ott cseréli a készüléket, nem kell vele üzletbe/szervizbe járkálni
    - a diktálásos szövegbevitel a 6 plus mellett szól

    nehéz - teljesen elfogulatlanul - úgy dönteni a kettő között, hogy nem ismertek pontosan a személyes elvárások, lásd például a fent felsoroltakat.
    igaz, nekem most épp egy f-es note 4 van, de előtte iphone 5s volt és csak azért lett android, mert szeretem a változatosságot - korábban is volt másmilyen iphone (4s) és különböző gyártós android oprendszeres telefonjaim is -, de ha nem ez lenne most, akkor leginkább valamelyik iphone 6-os lenne, vélhetően a 6 plus, android fronton nem nagyon találnék olyan típust jelenleg, ami a számomra fontos elvárásoknak ennyire megfelel és legkevesebb a kompromisszum.

    Andrewtaylor; ilyen hozzáállással vegyél 6+-t és mindenki boldog lesz, beleértve téged is.
    április 10-én kiderül, hogy akkortól, vagy csak valamivel később lesz elérhető magyarországon az s6.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák