Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz ViZion #44079 üzenetére

    Szia!

    CIS/CAV vagy CCAV. A comodo ilyen jellegű termékei mind ingyenesek céges felhasználás esetében is.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • Cs1csó

    félisten

    válasz ViZion #71291 üzenetére

    Huh, feladtad a leckét:
    A "hazatelefonálásra" a GDPR ad némi védelmet, ezt már az Avast, a Microsoft, és a Kaspersky is "igyekszik" betartani.

    1. DEFENDER - beépített megoldás esetleg a DefenderUI kiegészítővel együtt, fájó pontja, hogy a fájlelérést, megnyitást lassítja kicsikét és érdekes bug-ok vannak még a DefenderUI mellett is de egy próbát lehet tenni

    2. AVAST FREE - na itt azért oda kell figyelni pár dologra. Először is telepítést a MINIMÁLIS módban érdemes megtenni tehát alap 3 modul kell csak: fájl-, web-, viselkedésvédelem modulok (esetleg a tűzfal, de az csak a Windows saját falát tuningolja egy hangyányit átláthatóbb kb. ennyi nem nagy eresztés)
    A REKLÁMOK STB. ELLEN:
    - telepítés után NE futtasd le SOHA az okos vizsgálatot - egy nagy kamu -
    - a beállításokban a különféle adatküldéseket ki lehet kapcsolni a beállítások-általános- személyes adatok védelme itt ki lehet venni a pipát akár minden elől - én a legfelsőt meghagytam
    - ezután érdemes beállítani, hogy ne akarjon magától csinálni semmit hanem JELEZZEN KÉRDEZZEN ÉS MAXIUMU KARANTÉNOZZON, tehát pl. ne akarjon "javítani" ez nem is tiszta, hogy mit csinálna nekem túl kockázatosnak tűnik
    - ezután jöhet egy gyors vizsgálat - kb. a RAM-ot vizsgálja át
    - ezután pedig indítsd el szép sorban a programjaidat kb. mindet egymás után
    - ezután pedig jön a lényeg, kapcsold be a NE ZAVARJANAK MÓD opciót.

    Ezután SEMMI SEM fog zavarni nem jön értesítés, reklám felugró stb. persze a frissítések mennek a háttérben ellenben ha talál valamit azt automatikusan karanténozza tehát ha valami nem indul vagy gond van akkor neked kell megnézni a karantént hátha ott van valami esetleg a SAJÁT STATISZTIKÁT is érdemes átnézni ott azt is mutatja, hogy pl. egy weboldalt blokkolt stb.
    Az olyanoknak mint én akinél amúgy is még riasztás is ritkán van ez bőven jó megoldás. Esetleg ha telepítesz valami akkor arra az időre kapcsold ki a NE ZAVARJANAK MÓD-ot mert így ugye előbb KÉRDEZ és nem karanténoz tehát ha egy telepítés megakadna még időben lehet közbelépni.

    3. KASPERSKY FREE:
    Ez is egy jó választás már megint van MAGYAR oldal ahonnan - gondolom - magyar nyelven is elérhető - a telepítőjét letöltöttem próba képp és ott már a fájl nevében is ott volt a HU tehát gondolom magyar a telepítő és a végén a program is.

    Itt is megvannak azok a macerás dolgok amire figyelni kell:
    - létre kell hozni egy MyKaspersky fiókot mert ott kell majd "aktiválni" a programot
    - a program telepítésekor érdemes elfogadni a KSN-t ami egy közösségi védelmi modul - ugye adott fájlt más is használja akkor egyfajta közösségi reputációs dolog vagy hasonló de akár EL IS UTASÍTHATOD hogy részt vegyél benne ez sem gond mert a saját védelem - tehát a közösségi nélkül - is véd
    - itt konkrétan lesz kérés a GDPR elfogadására és betartására és a marketing célú adatgyűjtést el is utasíthatod ez is fontos
    - ha kész a telepítés akkor kell aktiválni a MyKaspersky fiókban a programotű
    - sajnos települ egy BÓNUSZ program is a KASPERSKY SECURE CONNECTION vagy KASPERSKY VPN nem tudom most milyen néven fut de ez egy VPN ami ugye FIZETŐS csak pár MB próbára elegendő adatkeret áll a rendelkezésre. Mivel ez egy külön program a programok és szolgáltatások közül akár törölheted is de a program tálcaikonjára kattintva elnavigálva a beállításaiba ott ki tudod kapcsolni, hogy a rendszerrel együtt NE akarjon indulni és akkor akár meg is hagyhatod tehát nem létszükséglet törölni.
    - elég sok beállítási lehetőség van de itt is ajánlom, hogy az AUTOMATIKUS döntést kapcsold ki és állítsd be, hogy KÉRDEZZEN ha talál valamit és ha adott időn belül nem döntesz pl. mert nem vagy a gépnél akkor is MAXIMUM karanténozzon ez fontos.
    - itt is van adatvédelmi rész külön még a programban ahol azt is ki lehet kapcsolni, hogy ne akarjon ajánlatokat tenni, reklámozni, vagy egyéb dolog de mivel lesz magyar nyelv ha jól gondolom ezért nem lesz gond hogy értelmezd csak zongorázd végig az egész menüt persze ha valami nem világos akár itt is megoszthatod kérdésnek, hogy az adott funkció, beállítás ki- vagy bekapcsolás amit jelent és aki tud segít, de van külön Kaspersky topik is.
    Kapásból ennyi jutott eszembe a Kasperksy Free-vel kapcsolatban. Amúgy akár ha újratelepítés nélkül akarod tesztelni kezdheted a DEFENDER-rel hiszen az ha eltávolítod a korábbi védelemet - Bitdefender ha jó olvastam - akkor automatikusan újra bekacsolja magát, aztán pedig amelyik szimpatikusabb.

    Összefoglalva: szerintem a beépített Defenderen kívül ez a 2 program van amivel érdemes még foglalkozni.

Új hozzászólás Aktív témák