Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DUB Inc.

    aktív tag

    válasz regenyid #492 üzenetére

    A fűtőkör hőmérsékletét kell állítani, nem bonyolult. A padlófűtés lomha, nem érdemes szakaszosan fűteni, inkább alacsonyabb hőmérséklettel folyamatosan, vagy minél hosszabb ideig a javasolt.

    Nálam ugye fordított a helyzet, mert a hőszivattyú inkább aluméretezettnek, vagy éppen jónak mondható. Átmeneti időben itt is elég a napi 2 órányi fűtés, csak a komfort miatt, hogy ne fázzon a lábunk. Télen, olyan -5 fok környékén már találkozik a ház hővesztesége és a hőszivattyú teljesítményvesztése, ezért a gyors felfűtés esélytelen, illetve nem éri meg. A gép sem örül neki, ezért én átálltam a folyamatos fűtésre, pontosabban ez sem teljesen igaz. -5 fokban beállítottam egy fix előremenőt (29 fok) és mértem... A gép ment szinte folyamatosan, visszaszabályozott 30%-ra és csendben tette a dolgát.

    Ami meglepő, hogy a kisebb hőmérsékletű, de folyamatosan keringtetett előremenő 1-2 nap után tökéletesebben befűtötte az egész lakást, kevesebb fogyasztással és kevesebb olvasztással, kevesebb zajjal ugyanis amikor 60% fölött dolgozott a gép, akkor sűrűbben is olvasztott... 22 fokra van beállítva a termosztát, amit ilyen beállítások mellett igen ritkán lép túl, de jellemzően napközben és este pihen pár órányit a hőszivattyú...

    Nálad a kisebb előremenővel egyenletesebb hőmérsékletet lehetne elérni, de a ki-bekapcsolások számát nem csökkentené szerintem. Ja. A fentiekhez hozzátartozik még, hogy a körök beszabályozása nagyon sokat számít, 1 hetem ráment nekem is. Érdemes egy lézeres hőmérővel mérni a padló hőmérsékletét körönként, sokkal jobban be tudod lőni...

    Nálam se puffer, se hőcserélő, csak egyenesben a padlót fűtöm.

    Egy próbát megér.

Új hozzászólás Aktív témák