Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Tesztelo.hu #1255 üzenetére

    Mert te jelenleg gázzal fűtesz, később pedig vegyesen tervezel és szerintem fogalmad sincs a bivalencia számításról. A hőszivattyú méretezése is úgy tűnik, hogy hasadra csaptál és 28 kW (felszoroztad a szintek alapterületét 100 wattal). A számpéldáidban csak a villany szerepel, a gázzal nem is foglalkoztál, ami szintén durva torzítás. Nem is értem hogy kerül oda villany számla, ha hagyva a jelenlegi rendszert szigetelsz (ugye ez volt a másik opció, ami szerinted 25 év alatt térül meg). A hőszivattyú árát nem látom, de beleszámoltad a rendszer kiépítés árát is? Csak a villany bekötése fél milla, ehhez jön a meglévő rendszer átalakítása, hogy tudja fogadni a hőszivattyút és valami fejlettebb szabályozás, hogy együtt tudjon működni a kazánnal, s ne forduljon elő, hogy déli oldalon már ablakot kell nyitni, északon pedig még fázol.

    Szerintem keress fel egy normális épületgépész mérnököt és ne ezen a ponton verd a fogadhoz a garast. A netről összebogarászott, "netes szakértők" által írt okosságok nem mindig fedik a valóságot.

Új hozzászólás Aktív témák