Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz keratom #5426 üzenetére

    Van rajta :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz EnterR #5430 üzenetére

    A Sapphire kártyák talán a legnépszerűbbek a topicban, sok dícséretet kapnak.
    Gigabyte sokak által nem ajánlott kategória, hogy milyen okokból nos érdemes a keresővel visszaolvasnod, viszont van jópár tulaj akik csak jókat mondtak eddig róluk, hibással szerintem még nem is jelentkezett senki.
    XFX.., nos eddig egyedüli tulaj ha jól tudom Tsabi84, tesztjét megtalálod nem sokkal hátrébb.
    ASUS-ból van talán a legtöbb, ennek megfelelően a legtöbb hibás vagy hibásnak vélt is közülük került ki. A hűtését egyáltalán nem mondanám hangosnak, sok infó/teszt gyűlt már össze róla, megint csak ajánlom a keresőt. Általánosságban szerintem egyikkel sem jársz rosszul, Sapphireokra/MSI/XFX trióhoz 2év garanciát adnak, Gigabyte/ASUS duóhoz pedig 3at, de nem biztos hogy jól emlékszem, szóval majd más kijavít.

    GTX770-re nem tudok mit mondani azon felül amit már te is tudsz.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ALONSO11 #5460 üzenetére

    A globális felmelegedés, esetleg a világgazdasági válság. :K ;]

    Feltételezem azért mert hosszú ideig prémium termékeket csinált (prémium áron..), ha körbenézel más kártyák topicjában azért találsz még embert akinek nem jön/jött be. Az újabb tendencia szerint mintha kicsit visszaesőben lenne minőség szempontjából.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Bazsa$ #5479 üzenetére

    Okosan! :K

    Egyik ismerősöm ASUS 280x-e silent (vízhűtésre tervezett) házban elpusztította önmagát, legalábbis egyelőre úgy néz ki, nem volt húzva csak szegényes volt légmozgás.., egy venti. :(((

    Hibátlan működésből átment szemetelős memória állapotba, abszolúte random, head1shot esete egy az egyben. Mielőtt nekiálsz satuba tenni a 280x tökeit, monitorozd egy kicsit mennyire melegszik a gpu/vrm, Dtomka által említett progik erre a feladatra is kiválóak (gputweak/afterburger), trixx-et nem ismerem.

    Normális vagy ahhoz közelítő működési értékekre a topicban találsz infót, igaz ez kártyánként eltérhet.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Ebben a postomban említett kártya [link] nem TOP verzió volt, hanem sima DCII mint a sajátom. Egy hónapig ment hiba nélkül, amikor előjött a durva memória szemetelés, akkor kezdte csak el tanácsomra monitorozni és hajmeresztő hőmérsékleteket mutatott, példának okáért a GPU nem ritkán átlépte a 80°C-ot, ami még furább az az, hogy míg nálam a VRM hőmérséklet mindig egy 5-10°C-al a GPU "mögött" kullog, a haveromnál ez pont fordítva van/volt, ergo az úgy lépte át a 80at mint a huzat. (gyér szellőzésű silent ház, az előlap mögött egyedüli ventivel ami befelé szívja a levegőt)

    Tehát ugye ebben az esetben még csak azt sem mondhatjuk hogy "melegben" nem bírták a ramok az 1600mhz-et, mert csak 1500ön jár a miénk alapon. A fenti hőmérsékletekhez hozzátartozik, hogy ezek az eredmények zárt oldallappal történtek. Nyilván miután kiderült mennyire felforralja magát a kártya, lekerült az oldallap, illetve találékony házi barkácsnak köszönhetően került egy normál házventi a kártya másik oldalára, ami ott fújja a nyákot ahol a memoriák vannak. Ennek eredménye képpen jelenleg van, hogy órákat is hibamentes a kártya egyes játékok alatt (nagy többségükben), viszont akad 1-2 olyan is, pl. EuroTruck Simulator, ahol 10perc után előjön. Kinyitva, a plusz ventivel már nincsenek 80°C fokok semmin, VRM továbbra is felmegy 74°C körülre, GPU pedig 70-72°C-ban maximalizálódik. Nagyjából a saját kártyám értékeit hozza, azzal a különbséggel ugye, hogy nálam a GPU 74-76°C, a VRM-et havonta 1x látom 70°C fölött és ezekhez az értékekhez is az kell hogy valami nagyobb, 2-3órás játékmaratont tartsak, nála pedig 15-20perc.. :(((

    Ha visszaolvastok kicsit a topicban, az utóbbi pár hónapban többször említettem HSM -nek, hogy nincs a kártyával semmi gond, a hűtetlen memóriáknak sincs látszólag semmi (negatív) hatása, tunning teszteket/eredményeket is posztoltam nemrég, járattam ugye a "drágaszágom" 1250/1750-en is, hiba nélkül bírta! Ugyan akkor nem tudok elsétálni amellett a tény mellett, hogy egy szarul szellőző házban az ominózus kártya alig egy hónap alatt "megfőzte" saját magát, nem tartom elképzelhetettlennek hogy néha átlépte akár a GPU akár a VRM a 90°C-ot is, és ugye ezek mellett/között a memóriák olyat kaptak hogy a fal adta nekik a másikat.

    Ez a jelenség, a körülmények, a hiba ténye és mibenléte pedig kísértetiesen, ha nem egy az egyben ugyan az mint amit head1shot is posztolt tucatnyi alkalommal, szintén az ASUS kártyával. Félreértés ne essék, mivel nekem a mai napig hibátlan a kártya, pedig 1000/1500 helyett az első pillanattól 1100/1600pn járatom, semmi bajom nincs vele. Egyszerűen csak megkövetem HSM -et, mert abban igenis igaza van, hogy bizonyos körülmények között azok a hűtetlen memóriák igenis okozhatnak kellemetlenséget!

    Arról ugye nem is beszélve, holvan még a nyár és ugye egy átlagos jómagyar nyári napon befülledt szobahőmérséklet még mennyit ronthat a helyzeten adott esetben. Magamat illetve minden ASUS tulajt óvatosságra intek, figyeljük a kártyát néha. head1shot és a haverom esetéből kiindulva pedig mint "előjelet" maximum annyit tudok megállapítani, hogy azokra a kártyákra érdemes jobban odafigyelni, ahol a VRM magasabb hőmérsékletet produkál mint a GPU, terhelés mellett. Egy kissebb fajta, zsúfolt, cable management nélküli házam van, 10éves, két venti szívja befelé a levegőt, kettő pedig tolja ki, ez látszólag _eddig_ elég a hiba/baj megtörténéséhez. [link], a plexibe épített venti nálam kívülre került mert nem fért már el bent az amúgy is low profileos procihűtő fölött. :DDD

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Lejárt már a szerkesztési idő.., szóval a 4db házventi nem a baj/hiba megtörténéséhez elegendő, hanem az elkerüléséhez! ;)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Azharel #5522 üzenetére

    Ha ezzel azt akarod mondani, hogy csuklásra ébredtél nos elnézésed kérem! :)
    Igen, elég egyszer elfőnije a memóriáknál vminek, utána már konstans csinálja.. :(((

    (#5521) torma1981:

    Elolvastad amit írtam? :U

    Szó nem volt semmi másról csak az adott/meghibásodott ASUS kártyákról (amik csak pár hét után makkantak meg ugye, hibátlan működés után), egy szóval nem írtam azt sem hogy 85°C a biztos halált jelentené gpu/vrm párosnak, pusztán csak azt, hogy bizonyos körülmények között ezek az értékek az ASUS 280x -es konstrukciókon bizony csúnyán felforrósíthatják a memóriákat, aminek egy bizonyos szint után jól látható modon egyenes következményei vannak.
    No offense, de igazán megihattál volna egy kávét mielőtt idemakkantod az MSI melegedő VRM-jét, amiről kb mindenki tud illetve az autós hasonlatodat. :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Dictator^ #5525 üzenetére

    Nem is volt, abban a két postban egy Veszprémi ismerősöm ASUS kártyája az alany, a sajátomat pusztán összehasonlítás végett írtam bele, mivel az utolsó csavarig megegyeznek. Így ad teljes képet az esetleírás, ugyan az a kártya, egy silent "befülledő" ill. egy sokventis házban, kiadja a kontrasztot hogy nála valószinüleg miért kozmáltak oda a hűtetlen memóriák, nálam pedig (eddig) miért nem. Igyekeztem úgy írni, hogy ez átmenjen mindenkinek, ezek szerint megbuktam mint Rottenbiller! :)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz kona005 #5538 üzenetére

    Nem akarok ujjal mutogatni, de aprón(is) gyorsan találsz 70ért megkímélt, jó állapotú 280x-et, bőven garancia időn belül..! :K :R

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz arty #5541 üzenetére

    Szűrt keresést nyomj a nevére a topicban, próbálta már garanciáztatni.., sajnos tapasztalatból beszél.

    Amennyiben pedig tapasztalat, az ominózus céggel egyre több embernek vannak hasonló vagy cifrább tapasztalatai. :(((

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz messi6502 #5548 üzenetére

    Amennyiben ragaszkodsz a 280x-hez, Te a Toxicot keresed.

    Nekem ASUS van, tesztelgettem 1250en és megkell mondjam nincs messze egy 290estől ilyen órajelen.
    Az általad célbavett "nagyon max" 100k huf-os keretbe viszont már belefér egy custom hűtéses 290es, aprón van jópár és azzal teljesítményben azért előrébb vagy, pláne ha húzod is. Esetleg megtoldod még egy tizessel és veheted újonnan, sztem gondold meg!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz ImI87 #5553 üzenetére

    Grat, üdv a klubban! Végre megvette valaki, sztem marha jó vétel volt..!

    Annyira nem akarták elvinni, egy ideig filóztam rajta hogy írok neki privátban, hogy lenne-e kedve direktbe becserélni az enyémre, hátha az kellendőbb lenne a +1év garancia miatt no meg én sem bántam volna a hűtött memóriákat! ;]
    Mindegy, nem bántom a kártyám, tökéletesen teszi a dolgát. :K
    Nomeg persze valószínüleg kinevetett volna, annyira szereti az ASUS 280x-es konstrukcióját. :DDD

    Heavent még sosem futattam, Valleyba be tudok segíteni. Milyen kártyát váltottál vele?

    Szerk.: Sztorno, látom az adatlapodon, 7850est :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Azharel #5555 üzenetére

    LoL, hát az bizony elképzelhető :C

    A cserével sokkal előrébb kerülnénk.. :))

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #5560 üzenetére

    Az ASUS-om memóriája is gyári feszen futott 1750en, pusztán annak okán hogy nem lehet állítani ill. még nem jöttem rá hol lehet. Az itteni, illetve 290x-es topicos eredmények alapján szerintem a Valley elég driverfüggő. Nem érdemes amúgy custom beállításokkal mókulni, ExtremeHD-be kell csapni és had szóljon.

    Elképzelhető amúgy, hogy az a Celeron nem hajtotta ki eléggé a Toxicodat.
    Az enyém 24/7-es használatra belőtt 1100/1600os (semmi fesz vagy tdp limit kitolás) órajelekkel ennyit fut 13.12WHQL-el:

    Este lesz egy kis időm, a "baleset" óta nem futattam a Valleyt 1250/1750en, csinálok én is HWInfós tesztet, bár valószínűleg megfogadom a tanácsod és a memóriát nem fogom megint 1750ig elvinni. ;]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #5567 üzenetére

    Áhzóó, értem.
    Nos, a magam részéről csalni fogok mert dupla kijelzőzök majd. Marha közel vannak ezek a kártyák Valley alatt a 290esekhez, kíváncsi vagyok az 1250 mennyit számít majd, továbbá hogy hőmérsékletben mit tud az ASUS a zafírokhoz képest, ez a HWInfós kombináció marha jó ötlet volt. :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Valley ~ ASUS 280x DC II Teszt maraton.. :DDD
    Hamár homár.., gondoltam megnézem az új 14.4-es béta drivert is, így azt használtam.

    1100/1600 Automata venti (Mindennapos használat)

    1100/1600 Manual venti 50%

    1250/1700 Manual venti 60%

    1250/1750 Manual venti 60%

    Nem vagyok hanyat esve a 14.4-től, a 13.12whql kicsit gyorsabb volt.
    A gépház a sarokasztal mellett van a földön, automata ill. 2000es fordulatszámú manual ventiprofil között nincs hallható különbség, de a 2400as fordulatot (60%) már észlelhető ugyan még messze nem vészes ez sem. Ha eltekintünk a hűtetlen memóriáktól, szerintem teljesen korrekt a kártya hűtése! Itt meg is ragadnám az alkalmat, ASUS-al a memóriákat mindenki csak saját felelősségére huzigálja, sokmindentől függhet hogy túlmelegednek-e, ugye nemrég írtam egy haverom esetéről aki silent házban alapon járatta a kártyát és baromira túlmelegedett, azóta is szemetel nála a memória!!
    Nálam hibának ugyan semmi jele, de tovább már nem akartam húzni, a GPU 1300on már hibázik.

    Az jól látszik hogy kingpython Tri-Xe mennyire komolyan hűt, ugyan alapon voltak az órajelek a tesztjében, de mivel nálam a szintén automata ventiszabályozás mellett 1100/1600os órajelekhez feszültség emelés nem szükséges simán összevethető/látszik a különbség. Viszont ha megnézzük 1200Mhz fölött, valamivel kisebb fordulatszám mellett mint amin HSM Toxicja ment, sztem teljesen korrektek a hőmérsékletek.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #5570 üzenetére

    Na akkor ezt jól elbasztam, nem futottak 10percet. :(
    Az 1100as ment egyedül 4 kört, plusz a benchek közötti folyamatos terhelés, alulról súrolja a 20percet sztem, mivel így használom a lehető legjobb eredményt akartam shotolni. ;]
    Az összes többi ahol már manual venti szabályozás volt csak 1kört futottak, mert FullHD monitor híján a TV-n ment a teszt és őnagysága háklis rá ha megvonom akár csak kis időre is a sorozataitól. :(((

    Elöször úgy próbáltam shotot csinálni, hogy rá volt dugva a monitor, pár hete simán tudtam olyat lőni amin fullscreen mellett (sniper elite benchmark) látszott a másik monitoron levő asztal, rajta HWInfo/gpu-z stb, most az istennek se akarta hagyni szóval meguntam és lehúztam.

    Akkor mégse annyira korrekt eredmények, mondjuk ha tudtam volna hogy legalább 10percet illene futniuk nem tudtam volna ma megcsinálni a tesztet FullHD-ban. 1680x1050 meg nem az igazi FullHD összehasonlításhoz. :U Lekéne mondjak a két monitorrol és akkor elférne egy nagyobb, eléggé kivan centizve ígyis a kissebbik ráadásul csak 1280x1024es. :)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz messi6502 #5552 üzenetére

    Ez egy alapórajeles ASUS 290 DC II-es eredmény: [link]

    Hasonlítsd össze az 1250en készült 280x eredménnyel.. ;)
    Persze nem tudni melyik driverrel csinálta, nomeg nem K-s procija van, bár kétlem hogy ez utóbbi Valleyba beszámítana. Más kérdés hogy azért a két kártya között jóval több van szerintem mint amennyit a Valley sejtetni enged, de ha valóban húzni szeretnéd a Toxicot nem véletlenül mondtam hogy közel leszel egy 290eshez! :K

    Rákérdeznék a driverre, de tegnap már kaptam egy moderátori figyelmeztetést amiért hozzá mertem szólni az egyik 290eshez vásárolt vízhűtéshez, ez állítólag ott offtopic. :C
    Félek ha kiejteném a számon, hogy driver vagy 280x már farolna is be az utcába a zsiguli, amiben nyolcan ülnek! :DDD

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #5574 üzenetére

    "Nem kérdezted, hogy futasd... :DDD"

    Anyám szopatnak stop.. ;]

    Nos, egy lightos 38perces valley(zuhany+kaja), extreme hd-ban indítva, viszont felbontás ügyileg csak 1680x1050.
    Az órajelet 1150/1650re raktam, mert ezt még hozza a kártya 24/7 anélkül hogy tdp limithez vagy feszhez kéne nyúlni, a venti szabályozást ezúttal is automatán hagytam. Érdekes, hogy a felbontás csökkenéssel némi hőmérséklet csökkenés is együtt jár, hiába azonos a gpu kihasználtság, igaz játszani is ezen a felbontáson szoktam, persze az fps is ugrott így az nem számít most semmilyen összehasonlításhoz.

    (#5575) messi6502:

    Örülök ha nyertél infót a tesztekből, de nem volt célom az ASUS-t hosszútávú tunningra ajánlani a Toxic mellé, az én kártyám ráadásul a létező legalapabb 280x az összes közül sztem.

    (#5577) Dtomka:

    Nem tudom miért kapsz ilyen keveset, talán Win 8, de ahhoz én nem értek. :(

    (#5582) Erdei88:

    Én tegnap tettem fel, játszani még nem volt alkalmam vele, de a Valley kicsit lassabb vele mint a 13.12whql-el volt. :U

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #5585 üzenetére

    Wáh, nagyon jó ezt tőled hallani, akkor legalább a memókon felül mást nem szúrtak el. :) :R
    Filóztam rajta hogy megbontom és teszek bordákat a memóriachipekre mint ebben a videóban a srác a 7970 Matrixal teszi: [link] , de sajnos matricázva van egy csavar. :(
    Azt hiszem pont te említetted, hogy a 7970es Matrixoknál nem volt ilyen probléma bár elképzelhető hogy ez más reviziós hűtés koncepció mint amilyennel találkoztál. Annyiból mondjuk nem értem amit csinál, hogy a hőcső kontaktba kerül a bordákkal, ergó átviszi rájuk a meleget, igaz a kialakításuk miatt csak minimális felületen érintkezik a kettő. :U

    Amúgy az ominózus képen a felső sarokban nem vettem ám észre azt a hőfokot, szerintem innentől beszélhetünk melegedő kártyáról, amit mit csinálunk pedig csak szőrszálhasogatás! :DDD

    (#5578) Erdei88:

    Ránézésre a hőcső színe alapján az enyémen a felső változat van.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #5590 üzenetére

    Valley mellett jól mutat, egy Metro LL 2x SSAA-val azért szemrebbenés nélkül ráhúz még ezekre az értékekre egy tizest már fél óra után is 1680ban, bár feltételezem ez nem csak nálam van így.

    Haver apropójából kiindulva és hogy elémenjek a bajnak nézegettem mivel lehetne megoldani egy venti odarögzítését. Az a bajom, kb 4-5cm hely lehet a procihűtő (ami ráadásul top flow) és a kártya között és arról tolná rá a meleget a VGA-ra, netán azt a levegőt "szedné el" aminek a procihűtőt kéne hűtenie, vagy ez hülyeség és nincs ilyen jelentősége? Van másik 16x-os slotom olyan az alaplap, de mivel felsőtápos régi ház, a lap alja a ház alja is egyben, nem tudom jutna-e elég levegő a VGA ventiknek és szerintem port is kapnának rendesen. Mindegy, 0% szarakodás, 100% barkácsolás, kipróbálom. ;]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #5592 üzenetére

    Helyhiány miatt oldallapon kívülre áthelyzett venti ami befelé fúj ;] :

    Gépház:

    Képminőség miatt sry, de most csak egy k800i volt kéznél..

    Szóval, bal oldallap+fronton fújnak befelé, jobb oldallapi+hátsó kifelé, a bal oldallapi a jelölt helyen találja telibe a procihűtőt. Már abban sem vagyok biztos, hogy ez nem-e árthat neki hosszútávon, mármint hogy nem középen. Szar a kép.., alulról a 2. slot az a bizonyos másik PCI-E 16x-os.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #5594 üzenetére

    "..eléggé kihoztad ebből a maxot, úgy látom.."

    Ezen jót nevettem :D , igen igyekeztem :R , ha tudnád mit szívtam mire 2mm híján meglett a hűtő ami még hűt is és elfér. Ez egy 10éves ház amúgy, nem tudom mennyi üzemóra lehet ezekben a kis TT ventikben (írtózatosan SOK :K ), de bitang légáramlást csinálnak ebben a kis házban és még mindig halkan teszik ezt, sosem volt még bajuk. A hátlaptól távtartóval be tudok súvasztani egy 92mm-est, ami fél centiről kínálja a PCB-t, már félig elkészültem vele, a vinyók alá viszont nem jutott eszembe azt hamarabb ki is tudom próbálni. :R

    Azért a te házad egész más kategória! :C

    A K800i pedig életem eddigi legjobb telója, elnyűhetettlen, leharcolhatattlan, akármim van éppen nem vagyok hajlandó megválni tőle! :K Mondjuk fényképezni azt nem szoktam vele csak aranytartalék. :B

    Kösz a supportot!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz zaja8 #5596 üzenetére

    Kicsit visszább olvasol és találsz jópár ExtremeHD tesztet többünktől is, csak az utolsó ment kisebb felbontáson. :K

    (#5557) HSM:

    Fogalmam sem volt ám azt illetőleg, hogy mi lehet az általad postolt ASIC érték.
    Másik topicban viszont megvilágosodtam, némi keresgélés után megtaláltam GPU-Z-ben. 68.2%

    Te hogyan szoktad/tudod megnézni, hogy a VRAM hány voltot kap, netán állítható is vagy ez már BIOS babrálással jár?

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Televan74 #5603 üzenetére

    Teljesen jó, nem csak nálam hűti magát frankón a kártya, szépen látszik hogy nálad is a GPU mögött kullog a VRM mindig egy 5-7°C-al. 1150/1650 (67/61°C) nálad pedig 1100/1500 (66/60°C), mindkettőnknél 2000es fordulatig ment el magától a hűtés, mondjuk érdekes hogy ehhez nálad 40% fan duty társul, nálam pedig 50%. Az alapjárat 20% is beszédes, 1100 ill. 1500rpm. Sima kontra TOP közti beállításkülönbség lenne? :F

    (#5605) HSM:

    Toxicot megsétáltattad már a nagygépben, vagy azóta se vetted még ki a nagytestvért? :D

    (#5609) Dtomka:

    Rendbejött látom, mi volt a gond?

    Lázasan igyekszem amúgy megfejteni mi a fenéért nem tudok MVDDC-t állítani, végigpróbáltam a teljes palettát 13.12whql-el. Moddolt TrixX, utolsó bétás Afterburger, HIS féle iTurbo. head1shot segítségével tegnap fedeztem fel hogy 1.6V-ot kapnak a hynixek (A Mátrixokon/Toxicon ennyi, a sima kis DCII-esem minek? :U ). Kicsit utána olvastam és pl. a Sapphire kártyán (tán vapor-x volt) 1.5V-ot kapnak a gyári 1500mhz-hez. Valami azt súgja itt van elásva a kutya ASUS memória túlmelegedés ügyileg, pláne hogy hány olyan esetről olvastam külföldi fórumokon hogy adott márkájú kártyán feljebb/lejebb véve az MVDDC-t megoldotta az artifactolási problémát, persze ASUS nem volt köztük. :(
    Tudom, ahány féle memóriachip annyi féle étvágy és közel sem biztos hogy pl. a hynixes Vaporxeken ugyan típus van mint az ASUSon, de simán kipróbálnám hogy 1.5V-al is megy-e még 1500-1600Mhz-et, arról nem beszélve hogy hány ASUSosnak jelenthetne megoldást. Alacsonyabb MVDDC, alacsonyabb hőmérséklet? :U

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Dtomka #5611 üzenetére

    A fenti teszt erejéig a 14.4RC-t használtam.
    Mint írtam is nem voltam tőle elájulva szóval visszaraktam a 13.12whql-t, a 14.4whql-t még nem próbáltam!

    (#5612) HSM:

    Igen tudom, követtem az eseményeken tegnap "odaát" csak sok volt a meló így nagyrészt read only üzemmódban voltam. Grat hozzá utólag is, azért remélem nem hagyod itt a topicot! :K
    Na, akkor viszont tényleg jó esélyjel van valami ebben a dologban ha ugyanaz a memóriachip van a kártyákon, a bánatnak megy a legkisebb ASUSokon is 1.6V-al? :F

    Nem vagyok biztos a Toxicban, cirka 2-3 órát olvastam a témával kapcsolatban lefekvés előtt, pusztán csak így rémlik. A problémám amúgy nekem is ez, alkalmazza-e a kártya?! Ott kezdődik, hogy csak a béta Afterburgerrel tudom monitorozni, szépen mutatja az 1.6V-ot.. ( :W ), viszont hiába próbálom lejebb/feljebb állítani, a monitorozás szerint nem változik az érték! :W
    A HIS féle iTune progi mutat egyedül némi aktivitást, ott érvényesítésnél frissít egyet a képernyő viszont az meg monitorozni nem tud és ha nyitva van mellette az Afterburger, nem látok változást úgy sem. :(((

    A sikeres MVDDC állítások beszámolói amiket olvastam nagy részt 13.12whql elötti driverekkel készültek, szóval lehet felrakok majd egyet, ha jól emléxem jókáig a 13.6-8at favorizáltad te is? :F
    VaporX-eken "elketyeg" 1500on 1.5V-al, akkor diadalmas győzelem lenne a melegedő ASUS-okon lejebb venni, viszont ha a fejem tetejére állok sem sikerül, nyilván én töketlenkedek csak nem tudom hol rontom el. ;]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Televan74 #5603 üzenetére

    Közben eszembejutott, már Tri-X-ed van. :DDD

    (#5615) HSM:

    A kártyával együtt kiáltok 1.5V-ért :D , biztos igazad van és ezért bírom 1750ig húzni de francnak se kell 1600fölött, nálam ezek csak ilyen brahi tunningok. 1.5V-al sokkal nyugisabb lenne 1600on.

    Az ellenség vizuálisan! ;]

    :Y

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Köszönöm mindkettőtöknek az infókat! :R

    (#5620) tailor74:

    Engem se érdekelne különösebben a dolog, ha egy haverom tök azonos kártyája nem dobta volna el magát a közelmúltban, valószínüsíthetően túlmelegedés miatt elkezdett artifactolni. Plusz ugye itt van head1shot esete is, aki hónapok óta (már elnézést a kifejezésért..) de szopóágon van ugyan emiatt.
    Amellett, hogy azt hiszem náluk orvosolható lenne a probléma ezáltal (hosszútávon is), próbálok mindent megtenni azért hogy nálam ne jöjjön elő, mégha az 1.6V-on 1750es gyors tesztek mást is súgallnak adott esetben.. :DDD
    Pár hsz-el feljebb nem véletlen tettem közszemlére a majd 11éves, 92mm-es ventikkel megpakolt csatamatrónámat se ;] , érdekelt HSM mit tud ötletelni, hogyan lehetne még hűteni a kártyát, hiába a látszólag kifogástalan hőfokok a tesztek alatt. :U

    Ki fogom szedni és pontot rakok ennek a kérdésnek a végére, mert a húgom fogászaton dolgozik, ennek apropójából pedig előszeretettel matat a pofámban 1-2 hetente és a kínzóeszközeinek egy részét mindig itthagyja, többek között egy kis fogászati tükröt is, azzal pedig ahogy nézem kiválóan kifürkészhető a hűtés megbontása nélkül is a memória típusa. :K

    (Nem röhög.. ;] )

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz tailor74 #5623 üzenetére

    Achievement Unlocked !! :DDD
    "Ön sikeresen adatot nyert ki a PCI-E foglalatba rögzített videókártya hűtése alól egy fogászatban rendszeresített eszköz segítségével.."

    H5GQ2H24AFR-R0C

    Ergo, az 1.5V-re tervezett memóriák 1.6V-on vannak hajtva, örvendezzünk! :W
    Olyan szinten, hogy sehogy sem tudom elérni a lejebb vételt. Nagy valószínűséggel akiknél szemetel, ott vagy a hőmérséklet vagy más miatt nem bírják ezt az értéket. Kicsit most beleuntam a játékba, majd szórakozok még vele hátha sikerül haladást elérnem, amennyiben nem, lehet visszarakon a gyári 39es biost és megnézem úgy állítható-e. :U

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #5627 üzenetére

    (#5627) HSM:

    "Én nem tudnám egy fogászati tükörrel leolvasni atípusukat bontás nélkül. ;]"

    Grrr.. ;]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Dtomka #5636 üzenetére

    Bezony hogy érdekel, nagy kedvenc!! :C :R

    (Bárcsak a Metróknak is ilyen nyílt világa, inventory rendszere, összetettsége/ballisztikája lenne..)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Dtomka #5638 üzenetére

    Igen, ezt mondják hogy a stalker ihlette, de mint ős stalker fan sztem annyi hasonlóság van a két játék között hogy mind a kettőben oroszul beszélnek. ;]
    Kipróbáltam tegnap, hozza a szokásos hangulatot, alig bírtam abbahagyni! :C

    Halkan jegyzem meg, akkora procilimitem van benne amivel még nem találkoztam a Phenomról FX-re váltás lassan fél éve óta.. :D Jókis 7éves játék.., 1magot 100%-on sanyargat miközben a többi szotyizik, graf maxra tolva 1680ban (kivéve a dof ill. motion blur, előbbiért külön köszönet a mod készítőknek amiért kikapcsolható cfg kumbernyálás nélkül, örök harcom.. :W), nagyobb terepek belátása közben, nappal, 70-80% a GPU terheltség, lenézek a lábamra és felmegy 100%-ra, ominózus egy szál pedig folytatja magányos harcát. ;]

    FPS ügyileg sztem nálad i5 mellett rendben lesz, kevésbé érint a 7éves, már a megjelenése pillanatában is optimalizálatlan motor. Nálam bizony beesett 35-40re tegnap Cordonon mikor két bloodsucker bennem vélte felfedezni az aznapi ebédet, ráadásul a lövések hangjára odacsődült még pár stalker is. :C

    Imádom ezt a játékot, most pár hétre megvan a móka, ezer kössz a linkért mégegyszer, esetleg ha tudod hol tudom megköszönni a magyar modkészítő srácoknak ezt a gyöngyszemet ne tartsd magadban, bődületesen jó lett! :K

    (#5633) Erdei88:

    Észrevettél azóta teljesítményben bármi különbséget a látszólag két féle verziójú hűtés között?
    Két 280x-et CF-ben 1700as memókkal hajtani amúgy elég elvetemült, milyen felbontáshoz használsz ekkora teljesítményt?

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Erdei88 #5640 üzenetére

    Az 1100/1600at bátran ajánlom a sima mellé, semmi hőmérséklet növekedéssel nem jár.
    Teljesítményben egy 7990 magasságában vannak CF-ben vagy némileg felette, egy 290x-et is simán lenyomnak. Amennyiben húzod is a 4670K-t (a H100i erre enged következtetni :DDD) a 290nek esélye sem lesz a 280x CF-el szemben. Persze sokkal kevesebbet fogyaszt, hőtermelés is sokkal kisebb lesz a házban.

    Holnap érkeznek az alkatrészek a PCB-t hátulról egy centiről hűtő, szabályozható dualfanos vetihez, jókis házibarkács gányolós este lesz. Kíváncsi vagyok az amúgy is korrekt hűtésen mennyit dob majd, ha csak 5fok észrevehető lesz a GPU/VRM pároson az ASUS nudistákat megcélzó memória hűtéses koncepciója jókis boostot fog kapni. :)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Garada #5648 üzenetére

    Ugyan ezzel a proci+vga párossal operálok, a hetek / hónapok alatt jópár tesztet csináltam itt a topicban, részletes keresésbe beírod a nickem, s jól megtalálod mindet. :K

    Egyébiránt pedig az a topic amit a többiek is belinkeltek.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    Nos, megvolt az első tesztkör és közel sem kellett gányolnom pedig számítottam rá..

    Először egy ilyen csodát néztem ki magamnak: [link]
    Itthon kapni nem lehet, gondoltam rendelek az Amazonon aztán végül meggondoltam magam, mert az illesztések miatt féltem hogy hamar szétrázza magát és olyan zörgőssé válik mint egy vaskereskedés.
    Maradt a "kistestvére", megjegyzem már a nagyobbik verzió sem volt ránézésre túl bizalomgerjesztő, nomeg a gyártóról sem hallottam ezelőtt soha.., a kissebbik egyenesen gagyinak néz(ett ki): [link]

    Ámde ezt lehet csomó helyen kapni, a maga 2400ft-jával pedig filléres cucc, a sín tetszett benne, semmi más. Fogtam hát és mindjárt két darabot rendeltem belőle plusz jóféle ventiket, az volt a terv hogy egy sínre mindjárt kettőt felrakok és itt jön az hogy arra számítottam munkás lesz, hát nem volt az. 3perc alatt összeraktam a kombinált darabot, mielőtt beraktam volna a gépbe, rádugtam hogy megtudjam mennyire katasztrófálisak a ventik, pozitív meglepetés ért megint csak, rajta is hagytam őket nem cseréltem.

    280x alászállt a lenti 16x-os slotba, főlé pedig ez a csuda! ;]

    Hátlapon mind a két venti szabályozható, 70-80% között jön meg a hangjuk de mivel nem akartam hogy bekavarjanak túlzottan a légáramba, 50%-ra raktam őket. Először a nyáktól fél centire akartam rakni őket, végül hagytam egy slotnyi távolságot.

    Mivel eddig mindig a Metro LL alatt láttam a legmagasabb hőmérsékleteket (76-78°C GPU ill. 72/74°C VRM) azzal kezdtem, emberekkel telerakott helyen megálltam 20perc kaja, állati jól teljesített a cucc, 71°C GPU és 64°C VRM fogadott!! :C :C

    Jött megint némi afk, utána pedig ennek a tesztnek [link] a reprodukálásának estem neki, immár az extra hűtéssel nem mintha az elöző eredménnyel nem lettem volna elégedett. Az első meglepetés akkor fogadott amikor megláttam hova hűtötte magát vissza a kártya, a minimum értékeket is ajánlom csekkolásra! :K Reprodukcióról beszéltem de ezt a tesztet nem futattam 38percig, végigültem 26ot, egymásután indítva a bencheket, beállt a hőmérséklet, az utolsó teszt alatt valamit csinált a gép egy pillanatra ami a min. fps sorsát ezzel meg is pecsételte nem mintha jelentősége lenne most, pláne ezen a felbontáson.

    :C :C

    Így első nekifutásra ezt tudtam kihozni ezzel a filléres megoldással, egy 5fokot reméltem a dologtól gpu/vrm szinten, bőven meglépte. Ugye a hűtetlen memóriák miatt vágtam bele az egészbe, még szerencse hogy nincs Backplate a kártyámon. A sínen csúsztatható mindkét venti, továbbá az ötletes kialakításnak köszönhetően az alaplaptól való távolságot is egészen jól lehet változtatgatni így variálva hogy melyik részét hűtsék a kártyának, a GPU/VRM köré/közé rakott Hynix chipek legnagyobb örömére! :K

    Ez eddig csillagos ötös ennek az ismeretlen gyártónak, persze még majd játszom a ventik poziciójával és megnézem hátha javítható még az eredmény, a fordulatszámot nem fogom már babrálni szerintem.
    A kábelek színe miatt ugyan egy esztétikai atomvillanással ér fel, de ez annyira nem izgat. Ajánlom mindenkinek, hátoldali hűtésre állati jó ahhoz képest hogy ventirásegítőnek tervezték. ;]

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Habugi #5653 üzenetére

    Még annyit hogy nem tudom milyen okból de valamiért a VRM-nek ordenáré modon jobban bejön a hátoldalon kapott extra levegő mint a GPU-nak, Valley alatt röhej, de Metro alatt is nagyon látványos a különbség.

    Másik dolog, hogy az extra hűtés miatt automatán nem pörgeti meg a saját ventijeit annyira a kártya, nem tudom nem lenne-e érdemes emiatt visszatérjek játékok alatt a fixre beállított értékhez, mert valahol így nem csak hőmérsékletet nyerek de valamennyit vesztek is.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #5655 üzenetére

    Kösz :R és az infót is, így már érthető miért érinti sokkal jobban a VRM-et.
    A próféta szóljon belőled és ne legyen baja a Hynixeknek, BIOS híján ennyit tudtam tenni értük! :K

    (#5656) Dtomka:

    :R

    Kis szépséghiba.., nem teszteltem eleget Metro LL alatt. Mivel a mai napot is hozzácsaptam a hosszú hétvégéhez hajnalig játszottam, 5 órát ugyhuzamban végre, délben keltem. ;] Szóval metróval csak elment a GPU 73ig.. :U , VRM viszont max 66°C mindegy mivel büntetem és mennyi ideig a kártyát.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Dtomka #5658 üzenetére

    A hűtést nyüstöltem az elején, de az utolsó 3óra lesötétített szobában jóhogy az volt! :K

    Most nagyon sokáig nem fog más lekötni szerintem..

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Dtomka #5661 üzenetére

    Nem kell ide peccs, 30perce megoldottam a problémát ami miatt minden magyar és külföldi fórum televan sírva a hozzám hasonló emberek által. [link]

    Ezért szoktam azt mondogatni, hogy FX-el sokkal kalandosabb az élet! Sosem szabad alábecsülni egy rutinos AMD-s problémamegoldó képességeit!! ;] :W

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz HSM #5663 üzenetére

    Oltsál vazze ;] , de egy hozzád hasonló hozzáértőbb a faxért nem postolt sehova ezügyben napok óta?! :W

    Amúgy nem, lehet HT-s i7-nél úgy is működik, de mikor minimális állítgatás után észrevettem hogy feltámadt plusz két mag először én is végigpróbáltam a 0/2/4/6 ill, 1/3/5/7 kombót. Csiki-csuki eredménye lett amíg eljutottam idáig, valamiért ha nem egy bizonyos magot állítok be adott modulban, nem müködik, az FX egy külön állat.. :W

    Na és akkor most beszéljünk csak arról a komolyabb összegről ;] :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz csuszi #5666 üzenetére

    Szent repülő ökörnyál a levegőben, képes vagy egy hetet várni a billre?
    Neeeee

    Tök jó idő volt ma is pl, húzd fel a strandpapucsot és ballagj el az első PC bontóig, 1k hufért utánad dobnak egy billt és még meg is köszönik neked, most komolyan. Hol laksz? Három billentyüzetem van..

    (#5665) HSM:

    Ahhaha, indexek meg integerek miiii a fogadás meg smafu ;]
    Komolyra fordítva elképzelhető, sosem hallottam még erről, azt sem tudom hol tudnám ezt ellenőrizni/javítani. Fel van rakva a Win 7re 2db nem hivatalos MS patch, ami a sokmagos FX-ek maghasználatának ütemezését buherolja, lehet azok kavarnak be.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz csuszi #5672 üzenetére

    Légy erős az fel sem merült bennem hogy én viszem oda neked, viszont szemből az éjjelnappaliból ha hoztál volna egy dobozzal a kedvenc sörömből a hosszú hétvége alatt, még választhattál is volna melyik kell. ;)

    Texasból? Sarkantyú, olajfuró torony vagy marhaszarv van belegravírozva? :DDD

    Filléres billel addig is használhatnád a gépet, maximum a Texasi megérkezése után arra használnád, hogy a gombjaival dobálod a szomszéd macskáját. ;]
    Respektálandó türelem és önuralom! :R

    (#5661) Dtomka:

    Új kártya? Miről maradtam le? :F

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz csuszi #5697 üzenetére

    Tartok tőle hogy azért mert te vagy az első aki egy prémium kategóriás, tuningbarát, nagyteljesítményű videokártya hűtését önszántadból ki akarod kapcsolni..! ;] :W

    Félve kérdezem meg, hogy megnézted-e esetleg 5-10-20%on mennyire hangos vagy egyből rábüntetted a 0%-ot?

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz bajtokarpi #5736 üzenetére

    CM GX650W Bronze (D3)

    Ahogy Televan is írta ezekhez a VGA-khoz túlméretezett a 650W, viszont nálam pl három napja 4.9en megy az FX és szerintem bajban lennék ha 550est vettem volna.. ;]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz tailor74 #5743 üzenetére

    Mondjuk úgy hogy csábító a gondolat, de egyelőre várok még vele. Ígyis érthetetlen számomra, az "új" Stalker miatt akartam a proci tökeire lépni, heves felindulásomban elhatároztam egy újrapasztázást múlthéten. Nem tudom mit rontottam el legutóbb (valamit nagyon), de a Scythe gyári paszta ---> MX-2 között nem hinném hogy 12-13°C különbség lenne, márpedig ennyit nyertem a projecten..! :Y

    Elég szerencsés a lap/cpu páros mert 1.425V-al hozza a 4.9et, csak ezzel a fesszel cpu intenzív tesztek alatt eddig simán felment 70°C fölé (3DMark tunning topicok/listázódás stb..) egy pillanat alatt, ezért használtam eddig 4.5ön (alapfeszen, 1.3V), viszont most primeal sem megy 62°C fölé.. :C

    A bűvös 5Ghz-hez 1.45V-ot szeretne már és ennyit nem ér a varázsa, mert ez a 60 alja sztem pont jó. Játék mondjuk nem viszi 60 fölé, de azért nem akarok kazánt csinálni főleg most hogy extra hűtést kapott a 280x. :D

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz tailor74 #5748 üzenetére

    Ne mondogasd b@szod mert mindjárt kipróbálom! :DDD ;]

    Az úgy volt, hogy csúnyán rögeszmém lett a hűtetlen Hynix memóriák ügye (sponzored by HSM :R ), amik ugye ráadásul a gyári 1.5V helyett 1.6V-ot kapnak mint kiderült, szóval kenytelen voltam leápolni magam. ;] :W

    Itt a kezelés lefolyása/eredménye: [link]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz De4d #5806 üzenetére

    Ipon??

    .... :U

    Nem kezdek bele.., NEM kezdek bele, kibírom és nem kezdek bele..! ;] :W

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Televan74 #5814 üzenetére

    Ehhez persze, mert egy olyan VGA-t ami 20lapból 20ban halott küldözgetni kell felülvizsgálatra, nyilván azt is biciklis futár viszi külföldre. Fene egye meg hogy kiújul miattatok az iponitiszem, pedig már tünetmentes voltam. :U

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák