Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    Szerdán megjött az új ház/cpu hűtő kombó, szóval ahogy ígértem is a hátlapi PCB hűtés apropójából, újracsináltam a hőmérséklet teszteket.

    A régi szellőzés: [link]
    Az új: [link], [link]
    A különbségek egymás mellé téve: [link], [link]

    Ugyan a első két napban inkább a procival játszottam ( ;] ), ma kora délután sor került a 280x tüzetesebb vizsgálatára is. Tegnap toltam egy rövidebb Valleyt, olyan értékek mutatkoztak, hogy nem láttam értelmét megismételni a tesztet, így maradtam a Furmarknál. Hozzáteszem, most nem ment egy órán keresztül mint legutóbb [link], egyrészt mert 10perc után beálltak a gpu/vrm hőmérsékletek, másrészt azért mert a legutóbbi valley/furmark teszt azért lett egy óra, mert 30-35perc után csináltam akkor 1-1 háznyitást, annak apropójából meddig esik vissza a hőmérséklet. A mostani körülmények között a szélcsatorna kialakítás miatt ennek semmi értelme nem lett volna, az idő is sokat melegedett azóta.

    A pontos összehasonlíthatóság kedvéért a DCII saját hűtése most is fix 70%-on ment, a hátlapi ventik 50%-on, 10% TDP a Furmark kedvéért, 1100/1600. 30perces teszt: [link]
    A régi házban PCB hűtéssel megspékelt kártya 80/68fokra (gpu/vrm) melegedett fel, most már csak 72/56 ment! :Y Érdekesség, hogy míg a gpu 2fokkal volt melegebb mint a régi ház nyitása után tapasztalt legalacsonyabb hőmérséklet (70), a VRM még ahhoz képest is tudott hűlni 4fokot (60 volt), pedig az idő/szoba melegedett. :K Szerintem extrém durva lett a végeredmény. Nem tudom a vízezett kártyákon milyenek a körülmények, de az 56fokos VRM 30perc Furmark után szerintem vicc. Nagyon szereti huzatot. :DDD

    Még a teszt előtt úgy voltam vele, ha kellően jól sikerül, megnézem egy erősebb OC-val is. Eddig "csak" 1250/1750ig teszteltem a 280x-et, gondoltam az 1200/1700 megfelelő lesz, így megismételtem az egészet immár gusztusos fesz emelés/tdp emelést követően. Ezt az OC-t egyébként kb egy hete már próbálgattam pár játékkal, még a régi házban.
    Teszt kör kettő: [link]
    A második videón látottakat egy ASUS tulajnak sem ajánlom, sőt, senkinek. Magam is csak azért estem neki mert nagyon kíváncsi lettem és a PCB hűtésben bízva nem féltettem (annyira..).
    Nos, itt már a fesz/tdp maxra tolás eredménye képpen egy kellemes 13fokot ugrott a gpu hőmérséklete, bedingelve a 85fokot. A VRM is adott az érzésnek jócskán, az első teszt 56fokja után nem volt rest elmenni egészen 67fokig (+11°C). Ugye az egész ház úgy van megcsinálva, hogy felfelé tolja ki a meleget.
    Szerintem nem túlzok ha azt mondom, az OC-s Furmark teszt közben olyan hőmérsékletű levegőt toltak ki fent a ventik, hogy a napszél ahhoz képest pite.. ;]

    Nos, kb ennyit ismét a hátoldali PCB hűtésről, illetve ezúttal már egy normálisan szellőző házban teszteltem. Nem bocsátkoznék találgatásokba azt illetően, hogy a régi házban, PCB hűtés nélkül ez az OC-s 30p Furmarkolás mit művelt volna a kártyával, egy biztos, semmi jót. :N, pedig ha kiszakadunk a ph! keretei közül, szerintem mondhatom, hogy az egy átlagos hűtésű ház volt.

    Játékokban továbbra is csak 1100/1600on fogom használni mint mindig, mivel az hátoldali hűtés fixen 50%-on megy [link], a DCII-t is erre az értékre lövöm be mindig. Rövidebb ideig (max 1.5-2óra), nézegettem WD-t, MetroLL, Crysis3at. Nem emlékszem, hogy láttam volna a GPU-t 62fok fölött és ebben voltak OC-s szakaszok is, a VRM említésre sem méltó a Furmark eredmények tudatában úgy gondolom. :N

    Remélem profiltáltok valamit az adatokból. Érdekes megfigyelni például, hogy (és) milyen ütemben nő a 280x fogyasztása OC/hőmérséklet emelkedés hatására. Továbbá azt, hogy az előző Furmarkos tesztben, ahol nem volt se OC és a kis 8320asom sem 5Ghz-en brummogott mint most, a tápom 12V-os ága Furmark közben 11.71V-os minimummal "büszkélkedett". Ma az első tesztnél már 11.68V volt, az OC-s tesztben pedig egészen 11.56V-ra esett.. :U , legalább tudom mi a gépfejlesztés következő lépése, egy minőségibb táp.. ;]

    A vidókat ezúttal nem fogom publikusra állítani, csak azok nézhetik majd akiknek megvan a link. Nem hiányzik a tudat, hogy valaki aki nem ismeri a teszt körülményeit szétégesse a kártyáját.
    A desc-eket a videók alatt majd csak holnap töltöm ki.

    Végezetül pedig még annyit, tudom hogy akad gond az ASUS-okkal, de itt egy perfekt működő példány és nagyon elégedett vagyok vele. Az extra hátlapi hűtést továbbra is csak ajánlani tudom mindenkinek, akinek nincs backplate a kártyáján.

    Ezúton is szeretném mégegyszer HSM -nek megköszönni a rengeteg segítséget amit kaptam tőle, nem utolsó sorban azt a jótanácsot/ajánlást, aminek hatására végül a régóta fennálló házcsere kérdését ennek a háznak a megvásárlásával zártam le. :R

    Wall of text.., kellemesen burjánzó hűtési mániát mindenkinek. :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák