Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz Trailblazer #110 üzenetére

    A szigorú hozzáállásnak historikai oka van, az, hogy elárasztották a repo-t a fontok kérései és képtelenség volt kordában tartani, főleg úgy, hogy ahogy írod miután bekerül utána a kutya nem nézett rá se a forrásra valamint egy font hozzáadása egyetlen egy file magic mount-olását jelenti, a modulok egyetlen egy hozzáadott file-t jelentettek csak és a modulok összesen ebben az egyetlen file-ban tértek el. Úgy ítélték meg hogy ez nettó hülyeség és csináltak rá egyetlen modult amivel mindenki kénye-kedve szerint cserélgetheti a fontokat és beletettek egy csomó olyan fontot amit statisztikailag sokszor töltöttek le a régiek közül (+ pár "egyéb kedvenc"). 2019 május 2-vel (ha jól emlékszem nem elseje volt) megváltoztatták a template-et (azóta mégegyszer, most a 20.0 bevezetésével) és törölték az összes olyan modult ami nem az új template-el rendelkezett - vagyis amit "elhagyott" a gazdája. Ebbe gyak. az összes font beleesett. A template-et átírni mindegyikre nagy munka lett volna és mivel a modult "elhagyták" így (szerintem jogosan) ők is dobták. Ennyi a sztori. Itt olvasható még mit nem fognak elfogadni:

    - Ha többször próbálsz meg modult beküldeni de a formátummal vagy úgy az alapszabályok betartásával gond van - mert ez azt jelenti hogy full alap dolgokra képtelen vagy (minden hétre jut még így is általában vagy 3..5 olyan submission ami egyszerűen rosszul van feladva, vagy a modul eleve rosszul van megírva - ami azért is gáz mert vajon hogy tesztelte le.. ez egy quality check is egyben)

    - Modul aminek a repo-jában nincs master nevű branch (ugyanis a háttérben futó szerverek/script-ek csak úgy működnek ha a master-t megtalálják)

    - Modul amiben egyszerű script(ek) vannak csak (kvázi init.d script-ek: nincs értelme mert az ilyen célt szolgáló script(ek)et csak simán be kell másolni a /data/adb/service.d vagy a /data/adb/post-fs-data.d könyvtárba (attól függően hogy a boot alatt mikor akarod hogy lefusson) és adni kell neki futtatás jogot és kész, minden bootnál le fog futni, nincs értelme az init.d appoknak se csak ha neked úgy tetszik jobban, erre amúgy ez az egyik legjobb szerintem de van rá Magisk Modul-os app amit Manager-ből is letölthetsz szóval már ez se kell).

    - Modul amiben csak a system.prop van hozzáadva - ebből is millió volt, Cam2API enabler és társai, nincs értelme mert ott van rá a MagiskHidePropsConf: annyi és olyan prop-ot adsz hozzá amit és amennyit akarsz, nem kell egyesével mindre külön modul.. a hozzáadás meg 20 másodperc sincs terminálban.

    - Duplikáció és plagizáció: egyik se megengedett.

    A fontokra meg ott a FontChanger.. XDA-n le is írták hogy ki lesz gyomlálva az összes font nemsoká (sajnos most nem találom a posztot).

    @YouTube Vanced: nem szokott gond lenni a leválasztással ha olyan GApps csomag van fent amiben eleve nincs benne és utólag volt telepítve - mert akkor törlöd és megy fel a Vanced. Nem tudom milyen ROM milyen GApps amiről most beszélsz de ha nincs fent csak a Vanced akkor nekem OK minden, bár én csak hibakereséskor teszem fel néha ha valamelyik ismerősnek van valami kínja..
    Amúgy a Reddit-es Wikiben az Install szekcióban is ez áll:
    Uninstall all YouTube updates and disable auto-update in the Play Store. The updated stock YouTube app will override the Vanced app installed in the system partition so even if the mod installation succeeds, you will not see it.
    És nálad is pontosan ez történik. Próbáld ki amit írnak.
    Most amúgy is nagyon kutakodnak hogy Q-ra hogy lehet normálisan megoldani az APK aláírás ellenőrzést, szóval stay tuned - dolgoznak rajta.

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák