Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lathronos

    őstag

    válasz mzx #26600 üzenetére

    Na tehát mivel írtad, hogy a master HDD-n van a Win, ezért normális esetben ez az sda jelölésű merevlemez lenne Linux alatt. Azért írom, hogy lenne, mert te fecserélted a kábel szerinti prioritást(az első PATA csatolóra raktad a Slave Lubuntu-s HDD-t és a másodikra a WIn-es Master HDD-t). Ebből adódóan lehet más a jelölése(lehet, hogy sdb nálad a win). Tudom, hogy kínaiul hangzik. A legegyszerűbb az lenne, ha Live lemezről bootolnál és gparted-et futtatva csinálnál egy screenshot-ot. Abból meg tudjuk mondani, hová telepítsd a grub-ot(rendszerindító). De elég könnyű kideríteni, az NTFS HDD lesz az.

    A független rendszerindítást úgy értettem, hogy a Win-es HDD-n meghagyod az eredeti rendszerindítót és a Lubuntu-s HDD-re telepíted a GRUB-ot. Így boot előtt F7-et nyomva a bios boot menüjéből te választod ki, melyik HDD-ről szeretnél OS-t indítani. Ha nem így teszel, alapértelmezetten a Master HDD-ről bootol(már ha ez az első a bios boot sorrendjében) amin a win van.

    [ Szerkesztve ]

    Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz mzx #26600 üzenetére

    Van itt egy komoly probléma. Végigolvastam az utóbbi 30 hsz- t és sírva fakadtam. :W

    Nincs itt Linux újratelepítés meg grub ide v. oda! :(

    Emberek! Az a HDD tűzforró és senkinek sem jut eszébe, hogy itt jó eséllyel nem az oprendszerek hibásodtak, hanem maga a vinyó! Állj le minden telepítgetéssel azon a HDD- n és teljes gőzzel kezdj el nyomozni a HDD tipusának megfelelő hibafeltáró és javító szoftverek után!

    Elsőnek, ha még működik a Win, a HD Sentinellel állapítsd meg a lemez állapotát, itt a kondícióra, hőmérsékletre és a bad/weak sector számra gondolok. A smart értékek képével/listájával pedig jelenj meg rögvest a HDD probléma topicban, ha nem minden érték 100%- os! A hibajelenséget lehetőleg tömörebben írd le hardver oldalra koncentrálva, jumpereléssel se foglalkozz, mert a hibajelenség ezzel nem függ össze, ráadásul nem is piszkáltad addig!
    Sorry, de kicsit pörgősebb voltam, de a helyzet ezt kívánja! :P

Új hozzászólás Aktív témák