Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    Tisztelt tagok, beértem a sertéstelepről és a marhafarmról a civilizációba :) és kis tanács kéne.

    Ubuntu 18.04, eddig nem kellett de most jól jönne az altatás és a hibernálás.
    Valami történt kernel és acpi vonalon mert kb. másfél éve kísérleteztem ezzel és akkor egyik se, most viszont az alvás tökéletesen megy.
    Windowst lepipálja, az ilyenkor 3-4 másodpercig szüttyög, Ubi meg egérkattintásra azonnal visszadobja a munkamenetet, csak a wifi ikonon látom hogy kb. 1 másodperc múlva csatlakozik vissza a routerre.
    Vagyis tökéletes.

    Viszont a hibernálás nem működik.
    Engedélyeztem, valami .pkla fájlt az útmutatóknak megfelelően létrehoztam, telepítettem a hibernate valamit mert szerinte hiányzott, és ezekután úgy tűnik, szépen hibernál. Elszüttyög, teljesen máshogyan áll le mint normál leállásnál, gondolom ilyenkor írja ki a ramot a swap partícióra.
    Viszon nem tud visszajönni hibernálásból.
    Elindul, nagyon sokáig fekete képernyő, majd a szokásos Ubuntu felirat, itt is nagyon sokat szüttyög, kb. fél percet, majd egy villanás és normál boot.
    A swap nem titkosított, mérete 9,4GB, az Ubi szerint 8,8GB, és 8giga ramom van vagyis belefér a swapba.

    Van erre valami ötlet?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák