Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blaces

    tag

    Sziasztok!
    Egy laptop merevlemezre akarok felrakni az XP mellé egy Kubuntut! Régen probálkoztam egy másik linuxxal de elvette a kedvem és senki sem tudott anno segíteni.
    A bajom a Bootolással van.
    Egy winyón két külön particion az OS-ek, Régen az Uhunál nekem kellett a swapot is külön létrehozni, ma már a Kubi megcsinálja magától 6 lépésben live cd-ről felrakja magát! Anno sikerült is felraknom, de leszedtem mert idegesített a boot rendszer, sehogy sem tudtam beállítani...
    A problémám az, hogy bejön a boot rendszer, alapból 5 másodperc választási időm van, na ez nem rossz, ezzel nincs bajom, viszont azzal igen, hogy a Kubuntuból 3 fajtát sorol fel és egy Xp-t megy oder OS katergoria van. Azt tudom, hogy az egyik a Swap (ez volt zárójelbe írva) a másiknál valami számok voltak mögöttek, és a 3-ik volt amin elindult a Kubim :C
    És alap helyzetbe a Kubi van felül és azt tölti be automatikusan ha nem választok 5 ms-en belül. És azt szeretném, ha
    1. Xp lenne legfelül amelyet betölt 5ms után
    2. A többi két kubit eltünteni és csak az maradjon bent amirről elindul a rendszer.

    A boot rendszert sehogy sem tudtam beállítani, szerintem nem is volt lehetőség.... A notebook biosában meg alig van lehetőség bármit is állítani... mindent automatikusan végez el (Asus F5Rseries)

    Segítséget előre is köszi

Új hozzászólás Aktív témák