Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E2E4

    aktív tag

    válasz #16820480 #32 üzenetére

    Ha esetleg kölcsön tudnánk kérni, vagy valahogy igénybe venni, az szuper lenne (Ákos? :)) )
    Ez már csak ezért is szerencsés lenne, mert a telefontesztben Legendd valószínűleg nem is tesztelte le a Hi-Fi üzemmódot. (Talán mert nem találta meg az azt bekapcsoló, amúgy feltűnő gombot?)
    S akkor most ez pótolható lenne.

    A Hi-Fi be és Hi-Fi ki üzemmódot feltétlenül teszteljük le, talán ez az első és legfontosabb.
    Ez minden impedanciás hegkeltőnél mehetne. (Ez 2 kör.)

    A high-gain pedig - ahogy írtam - csak az alacsony impedanciás hangkeltő esetén mehet, ott akkor a Hi-Fi-n kívül menne még ennek a tesztelése is. (Ez akkor 4 kör.)

    OK, akkor legyen ABX teszt, a zene forrás ez esetben indifferens, csak azt definiáljuk előre, hogy hozzon mindenki pl:
    5 db egyenként 30 mp-s zenei részletet, és ez fog menni neki minden körben.
    És akkor itt mehet a:
    Az A és B jellemzése is lényegtelen, ezeket akár előre tudhatja is a tesztalany, hogy melyik a high-gain és melyik a low-gain, mert a lényeg az, hogy vélt, vagy valós különségek alapján be tudja-e azonosítani az X-et, hogy az vajon A, vagy B felvétel volt.

    (Bár szerintem a különböző forrású és stílusú zenék nagyon eltérően viselkedhetnek a tesztben. Pl. egy re-masteringolt szintetizátor zenei fájlnál nagyjából teljesen mindegy, hogy Hi-Fi be/ki, vagy high-hain be/ki van, míg komolyzenénél / akusztikus zenénél a különbség füllel hallgató. Ez a tapasztalatom.

    Emellett amikor van az a tesztkör, ami ezek szerint nem ABX, hanem minősítő, (Pl. a vonós szekció elmosott voltot, a vokál tisztábban szólt, stb.) nagyon is lényeges a forrás zene. (A fenti okok miatt.)

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • szentkuti11

    addikt

    válasz #16820480 #32 üzenetére

    Megoldható, a hardvert tudom hozzá biztosítani, viszont szoftveres hátterem sajnos nincs meg hozzá. (Focusrite Saffire 6 USB)

Új hozzászólás Aktív témák