Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stevenstyle

    senior tag

    válasz carex6 #51198 üzenetére

    Így elsőre azt mondom, hogy nem a TV-nek van hibája. Jelet nem kap a box-tól illetőleg kap, csak adás nincs rajta! Azt írtad, hogy a Magic Remote kurzora ott van, mozog is csak fekete a kép, tehát a képernyő nem kapcsol ki, csupán adás nem érkezik a boxtól!

    Mivel MR-t használsz így megkockáztatom, hogy univerzális távirányítóként beállítottad, hogy javarészt azzal kezeld a box-ot is. Ez megmagyarázná, hogy a használata után miért kezd el működni újra!

    Más forrás esetében nem jön elő a probléma ez megint azt a gyanút erősíti, hogy nem a TV a gond! Első körben szerintem pásztázzad végig a box összes beállítását, hátha ott van valami eco mód beállítva ami miatt egy idő után nem jön jel a boxból!

    Valamint javaslom, hogy ugyanazzal a HDMI kábellel aminél a probléma jelentkezett nézzél valamit PC-ről vagy Laptopról! Ha nem jelentkezik a hiba akkor megint csak a box a probléma! IPTV esetén lehet még a modem is szar, ha az fagyogat vagy kihagy akkor a box nem tud képet továbbítani amint megint jelentkezhet az általad leírt jelenséggel!

    Az, hogy HD vagy nem az adás amit éppen nézel amikor jelentkezik az nem releváns mivel a legtöbb box nem vált hanem egy beállított értékkel küldi a jelet konstans pl.: 720p vagy 1080i.

    A Live Playbac és a Record meg azért jelentkezik mert HDMI bemenet esetében nincs engedélyezve sem a Timeshift sem a felvétel! Ennek ellenére a Scart használatát nem javaslom mivel jóval gyengébb képminőséget fog eredményezni mint a HDMI!!!!

    Próbáld ki, remélem tudtam segíteni :)

    liana_87: Röviden és tömören attól függ mit szeretnél nézni rajta!

    Ha TV adásokra használnád zömében akkor nem ajánlom a 4K-t mivel az SD adások még csúnyábbak lesznek rajta a nagyobb felbontás miatt. Játékra szintúgy kevésbé javaslom a 4K TV-k jelenlegi nagyobb input Lagja miatt!

    Ha zömében magas felbontású tartalmakat néznél rajta akkor ajánlom, 3D esetén még inkább révén a felbontás felezés a váltott sorok miatt nem játszik ergo tényleges FullHD lesz rajta a passzív 3D ellenére!

    Most így hirtelen ezek a legfontosabb érvek jutottak eszembe a kettő mellett illetőleg ellen :)

    [ Szerkesztve ]

  • #94529552

    törölt tag

    válasz carex6 #51198 üzenetére

    Üdv!
    Ez mediabox hibának látszik, a legjobb megoldás az lenne, ha egy Upc vevőszolgálatnál Mediacard-ra cserélnéd. Addig is próbáld resetelni, vagy scart kábellel használni.
    pomk Ott van az Usb másolás lehetősége a Csatorna hangolása menüben.

  • carex6

    csendes tag

    válasz carex6 #51198 üzenetére

    Helyzetjelentés.
    minden lehetséges beállítást, leállítást, reset, kábel és egyéb lehetőséget kipróbáltam.
    hol tartok most?
    a random adás-szünet helyett csatornaváltást követően vagy 3-5 másodperc sötétedés után jön be az adás, vagy 1-3 mp fekete képernyő után bejön, majd egy villanás erejéig elmegy, és utána amíg nem váltok csatornát minden király.
    jeleztem a problémát a upc-nek. az ügyintéző hölgy szerint, ő a beszélgetésünk közben nyomott egy diagnosztikát a mediaboxra és aszerint minden rendben van. mondom nem baj, tudna-e küldeni egy szerelőt. meg is jött a mester - bánatomra nem voltam otthon, csak a feleségem -, aki 10 perc alatt végzett. ezalatt az idő alatt közölte, hogy a lassú csatornaváltás lg-sajátosság, amúgy meg be kell állítani a felbontást mind a beltérin, mind a tv-n. már nem emlékszem, hogy itt írta valaki, vagy ő mondta, hogy ez a sötétedés olyan, mintha a készülék keresné a megfelelő felbontást. egyébként hardware-esen nem csinált semmit.
    azt még mindig nem néztem meg, hogy vajon scart-tal is van-e ilyen sötétedés. egyébként három scart csatlakozót is bedugtam a tv-be és mindháromnál sistergő hang jött ki a tv hangszórójából.
    nem tudom volna-e értelme elvinni a tv-t sógorékhoz, hogy egy másik beltérivel teszteljem, vajon a mediabox lehet-e tényleg a ludas. nekik viszont sd-s digibox van.
    vagy esetleg megint hívok upc-s szerelőt és mondom neki, dugjon már egy másik boxot tesztelésképpen a tv-re, azzal változik-e vajon valami...
    (panaszkodtam a hangerőre is, erre a szerelő azt mondta, hogy ez valami központi beállítás, amivel nincs mit csinálni.)
    köszönöm, ha valaki figyelemmel kíséri a vergődésemet és tud javasolni valamit.

Új hozzászólás Aktív témák