Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz gippazoid #92550 üzenetére

    Az előzményre válaszoltam, ott még 50"-os tévéről kérdeztél. Egy 50UK6300-as méréseit raktam be.
    Annak a kontrasztjáról, fekete szintjéről írtam.
    Hogy a VA panellel jobban járnál-e, az sok mindentől függ. Ha eddig csak olyan tévéid voltak, akkor valószínűleg.
    A háttérfényt, kontrasztot, fényerőt együtt kell beállítani, hatással vannak egymásra. Ha valamelyiket korrigálod, akkor ellenőrizni kell a másikat is, változott-e.
    Ips panelest is be lehet állítani, de nem lehet a panelt "megerőszakolni". Az IPS paneles tévéknek kisebb a kontrasztja( 1000-1500 között), nagyobb a fekete szintje. Amikor beállítod a helyes fényerő értékét a videó segítségével, akkor több fényt ad ki a feketénél, mint egy va paneles. Ezt láttad te szürkének egy előző hozzászólásodban. Ha veszel még a fényerő értékéből vissza, akkor a fekete már kevésbé lesz szürke, de be is zársz már olyan részleteket a videóanyagban, amit látnod kellene. Ezt ki tudod próbálni az oldal minta videójával.
    A tévé mögé rakott világítással tudod egy ips paneles tévé feketéjét sötétíteni.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák