Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • salmiakki

    tag

    Na írok akkor egy rövidke összefoglalót az eddigi tapasztalataimról.

    - Szoftver -

    Kezelőfelület: Személy szerint angolul használom a telefont, viszont nem tudnék talán egy negatívumot sem mondani a keretrendszerről. A menü az esetek 90%-ban azonnal betölt és aztán is teljesen szépen, akadás mentesen lehet lapozni. A legutóbbi alkalmazások listájából is azonnal megnyit bármit, a beállításokon belül minden érthetően van szelektálva és egyszerűen állíthatóak a telefon dolgai. Lehetőség van némely gyári alkalmazás futtatására 'kis ablakban' is, például a számológépet, jegyzettömböt, billentyűzetet, telefonkönyvet, távirányítót. (kép...)

    LG KNOCK Code™: Maga az ötlet nagyon tetszett, mivel akinek rajtam kívül eddig a kezébe került a telefon, senki sem tudta mit kezdjen vele, viszont sokkal jobban is kivitelezhették volna. Általában 5. próbálkozásra sikerül nyitásra bírni a készüléket, viszont sokszor kénytelen vagyok bekapcsolni a kijelzőt a power gombbal és a lock screenen belül megadni a kódot, ott valamivel könnyebben veszi azt.

    - Hardver -

    Akkumulátor: Minden éjszaka a töltőn hagyom a telefont, majd egy átlagos nap kb. 6-7 órát használom netezésre, játékra, telefonálásra, hotspotként, szóval közel minden funkcióját 55-75%-os fényerő mellett, így amire hazaérek 60-70%-on van az aksi. GPS-t és mobilnetet egyszerre használva tapasztalataim alapján 5, de maximum 6 órát bírhat egyhuzamban hasonló fényerővel és a többi funkciót kikapcsolva.
    Kamera: Én is azon a véleményen vagyok, hogy a telefon a legkevésbé fényképezésre való, de azért jó ha van rajta. Az F70 is kb. ezen a szinten van, vagyis használható a kamerája, de senki se számítson nagy durranásra. HDR-el együtt elég szép képet csinál rossz fényviszonyok között is, viszont videó rögzítése közben az autofocus lassú és kicsit bénácska, de ebben az árkategóriában teljesen viselhető.
    Kép HDR nélkül | Kép HDR segítségével
    IR LED: Talán arra volt jó, hogy rá lehetett írni a telefonra, hogy ez is van benne, de mindennapos használatra alkalmatlan. Két TV-n is kipróbáltam, de elég nehezen veszi a jelet, többször kell megnyomni és nagyon oda kell figyelni arra is, hogy pont a megfelelő helyre célozzunk.
    Memória: Az egyik legnagyobb negatívuma a telefonnak. Összesen 4Gb belső tárhely van a készülékben, viszont közvetlen a vásárlás után nagyjából 1.2Gb marad felhasználásra. Alapvetően ez nem is lenne feltétlen baj,mivel 32Gb-ig bővíthető a tárhely, viszont SD kártyára nem tudunk alkalmazást letölteni, csak ha az előbb a telefon belső memóriájába már megtettük és utólag mozgatjuk a külsőre, vagyis 1.2Gb-nál nagyobb alkalmazásokat nem tudunk futtatni.
    Hangszóró: Alapvetően nincs vele probléma, de hívásnál, ha maximum hangerőn szól az elülső hangszóró, eléggé torzít. Szerencsére ez csak akkor fordul elő, ha tényleg maximumon telefonálok, viszont ekkor már kifejezetten bántja a fülemet, annyira hangos.
    Hőmérséklet: Szerencsére általános használat mellett szinte egyáltalán nem melegedik a telefon, viszont játékok futtatása mellett már érezhetően nő a hőmérséklet a kamera tájékán. Mobilnet + GPS + Google Térkép képes túlhevíteni a telefont, legalábbis egyszer előfordult, de a figyelmeztetés elmaradt, egyedül a fényerőt nem engedte feljebb venni ilyen állapotban 70-75% felé, de lehet ha ennél is tovább melegedett volna, külön figyelmeztetést is kaptam volna.

    - Játékok amiket próbáltam -

    - Real Racing 3
    - GTA III
    - Dead Trigger 2
    - True Skate
    - Minecraft PE
    Az összes felsoroltat maximum beállításokon kiválóan futott, hosszú távon is.

    - Hasznos linkek -

    Részletes specifikáció
    TowelRoot (igen, ezzel lehet rootolni)
    FolderMount (Alkalmazások mozgatása SD kártyára)

    - Egyéb -

    Javaslom mindenkinek a lock screenre rakni egy kamera widgetet + drop box automatikus szinkronizációját bekapcsolni, így ha esetleg illetéktelen kezekbe kerülne a telefon, nagyobb eséllyel találhatjuk meg az illetőt, feltéve ha fényképész kedvében érzi magát és van wifi a közelben. Nem egy tolvajról hallottam már, hogy így bukott le :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák