Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoula

    senior tag

    válasz kzolee216 #6621 üzenetére

    Sziasztok!

    Párszor már írtam erről, de lehet rég volt, vannak újak akik nem olvasták el az ősrobbanástól a topikot.

    Lenovo-ék elfaragták ezt a notit. A 650M-hez méretezett hűtést rátették a 75XM-re, majd 98 foknál úgyis trotyizik, jójazúgy...
    Tették mindezt úgy, hogy alapjaiban rossz a hűtés felfogatása, mivel a rugók gyengék, így a memóriára rakott hővezető eltartja a gpu-tól, így nem hogy ráfeszülne a gpu-ra, hanem hozzá sem ér. Persze ezt is áthidalták a túlzott mennyiségű pasztával( már ahol nem felejtették ki....), mondanom sem kell, mennyit segít rajta.

    Nem tudom, hogy ez nv referencia feszkó, amit kapnak a gpu-k, gyanítom igen, de bőven sok. Ha túlhajtod és beállítasz egy alacsonyabb trotyi hőmérsékletet, akkor trotyinál( alacsonyabb gpu használatnál is ugye) nem csak az órajelet, hanem a feszt is leveszi, és láss csodát, az alap 1058at vígan viszi 1V körüli fesszel is
    ( de lényegesen az átlagos alap ~1.15V alatt). Itt is lehetett volna javítani.

    Lehetett volna egy EC firmware frissítést kiadni, ahol agresszívebb venti profilt állítanak be, ha már úgy is ennyi panasz van rá.
    De mint tapasztaljuk a terméktámogatás kb ott ért véget, amikor kifizetted a vételárat.

    Mit tudsz tenni ellene?

    - Bagyusz kolléga csinált egy remekbe szabott venti vezérlés mod-ot hozzá.
    - Pasztázni nem érdemes, max ha mellette megcsinálod ezt az általam jegyzett mod-ot is.
    Ez utóbbi csak átlagos terheléseken javít, konstans magas terhelés esetén ha lassabban is, de át fog melegedni.
    - Kicseréled benne a ventit egy nagyobb méretű, teljesítményűre katt
    Képeket még mindig nem tettem fel róla, nem is fogok, gettó maradt,( kívülről persze nem látszik) sem időm, sem energiám nem volt foglalkozni vele, meg működik, mit csesztessem, max akit érdekel, privátban küldök róla képet.
    - Az aljáról lefejted a porszűrőt, vágsz rá nagyobb lyukat, hogy jobban szellőzzön itt

    Szoftveresen lehetne hergelni a ventit, ha valakinek van kedve és kimatekolja az EC-t és moddoljuk.
    A vga biosban valahogy megoldjuk az alulfeszelést. Svet-et az MSI fórumról kérdeztem párszor, mikor lesz támogatott a 750 széria a bios editorában, ez eddig nincs pozitív válasz, "majd szólok ha igen..." Mellesleg a programja támogatja az MSI notiknál az EC moddingot, ventivezérlés és egyéb jóságok....

    Ha teszem azt a gép a gyári órajelet képes lenne tartani 98 fokon, még mondhatnám azt is, hogy nv mérnökök okosak, tudják ők mit bír a chipjük de azt sem bírja tartani, meg nem is hinném, hogy hosszú távon jót tenne neki. Ha nem is az IC, de a forrasztások és kondik ezt nem annyira csipázzák.

    Vagy ragaszkodsz a garanciához, és küzdesz ezekkel a kontár/barbár szervizesekkel.
    Vagy felgyújtod... ( bár lehet ez utóbbit megoldja magától is ;] )

Új hozzászólás Aktív témák