Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz sb #59539 üzenetére

    Szia, nagyon köszi, most akartam elengedni a threadet, de nagyon sok infót adtál, érdemes volt maradni.

    Ma átvettem a csomagot (lett volna picivel olcsóbban épp ma máshonnan, de nem akartam kockáztatni, mert lehetséges - bár nem valószínű - hogy elállok, lent leírom miért) eszméletlen érzés már kézben tartani is a dobozt.

    A programozás ezen a szinten már megy a fiamnak, code.org-on szoktunk tanfolyamokat csinálni, az gyakorlatilag ugyanez a blokk alapú programozás, és az alap tanfolyamnak a függvényekkel van vége, tehát nem lesz ismeretlen.

    Ami a kockázat, hogy mennyire fog menni okostelefonnal a programozás, volt ismerőstől visszajelzés, hogy neki még nagy tablettel sem ment, mert bizonyos a továbblépéshez szükséges elemek kilógtak a képernyőről, ezt még próbálni kell nála a saját eszközzel (tablet nincs, és nem is tervezünk venni).

    A programot próbáltam a telefonon már, a szabad tervezés része elvileg megy, látszólag mindent elérek, párosítás nélkül nyilván csak húzogatni tudok, de majd az éles próba fogja megmutatni hogy valóban használható-e, ettől függ hogy marad-e a készlet.

    2nd-3rd party programok érdekelnek, azok biztosan elő fognak kerülni, de a saját appja is kell, pont azért, amit Te is leírtál.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz sb #59539 üzenetére

    (31313 user itt)

    31313nal egyebkent van fullos embedded java tamogatas is.

    a vizualis programozas resze szerintem szuper: nekunk kb 2 ora volt nullarol osszerakni a nativ IDEt a lanctalpas robottal, majd nemi haxxolas utan elerni, hogy a nyomasszenzort es a motorokat hasznalva tudjon korbemenni a szobaban. minimalis logikaval, de kb egy 1st gen robotporszivo se volt ennel nagyon okosabb.

    ahogy neztem standard API van, szoval ha a lego termektamogatas meg is szunne, pl githubon nagyon ugy nez ki van eleg cucc. szoval sw dev / mernok hatterrel nem aggodnek.

    munkatars a 12 eves lanyaval egyebkent egyik tavaszi szunetben otthon egesz sokaig jutott, igaz munkatarsnak ott volt 20+ ev tapasztalata elosztott / IoT rendszerekkel :DDD.

    a sajat appja a 31313nak kvazi hasznalhatatlan volt, kb fel sec volt a roundabout time mire atment egy utasitas. nem voltam benne biztos, hogy az app volt ennyire szornyu (kb 2017 korul), vagy a 31313 network stack volt ennyire kritikan aluli, de en az elsore tippeltem.

    ---

    eredetileg magamnak IoT testbednek vettem, aztan ugy voltam vele, hogy a Lego lehet jobb, ha megmarad nekem fizikai cuccnak ahol egy build errornal nem kell dependencyket vadaszni :B

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák