Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Üdv!

    Adott egy mennyezeti lámpa, 4 darab G9-es foglalat van rajta.
    230Voltos, 40Wattos halogének vannak benne. (Ez egy albérlet egyébként.)
    Szóval a 160Watt az nagyon szépen világít, csak hát r×hadt sokat fogyaszt, nem is értem, akik eddig laktak itt, ennyi eszük volt csak?
    Na mindegy.

    Szóval nem akarok lámpát, ill. foglalatot cserélni, h egy E27-es 23Wattos energiatakarékost tegyek bele.

    Láttam, h léteznek G9-es ledes izzók is már.

    Nemrég szereltem valakinél csillárokat (több, mint 20-at) a házába, amikbe 4, meg 6 Wattos ha jól emlékszek, Philips, vagy Osram E14-es ledeket tekertünk. A 4 darab 6Wattos akkora fényt adott, h ihaj, meg a 4 Wattosak is nagyon szépen világítottak. Pláne, h egy-egy lámpába 3-4 foglalat is volt. Iszonyú fényesek lettek a helyiségek.

    Na szóval arra gondoltam, nekem is jó lenne ebbe a lámpába 4 darab 4, esetleg 6 Wattos led égő.

    Viszont nem nagyon tudom, hol vegyem meg?

    Tegnap Praktikerben láttam valami nem tudom milyen nevűt, de csak egy darab volt, ráadásul az is 2.4Wattos volt csak, és 2000Ft-ba került, így inkább nem vettem meg.

    Iponnál vannak 4Wattosak (nagyobb nincs), de nem ismerem ezt a márkát.

    Visszaolvasgattam a topicban, láttam ilyen 8-10Wattost is volt aki vett. Hát nekem szerintem nem kell akkora. Viszont szeretem a nagy fényt, (ezért is használtam eddig 23Wattos energiatakarékosakat, akárhol is laktam).

    Tudnátok segíteni?

    [ Szerkesztve ]

    Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Új hozzászólás Aktív témák