Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Beni97 #43441 üzenetére

    Nekem jungle main ként felüdülés volt hogy a gold promómban ma 2x is supportolnom kellett, pedig adc után a legkevesebbet játszott szerepem. Junglernek sokkal több mindenre kell figyelnie: hol lehet az enemy jungler? Gankeljek vagy farmoljak? Ha gankeljek, hol? Ha farmoljak, milyen sorrendbe vigyem a campeket hogy optimális legyen? Hogy állnak a lanek? Hol kell segítség? Hol lehet segíteni? Objektívek előre tervezése stb. Topposnak szintén figyelni kell minden lanet hogy időben tudjon tpzni ha kell, emellett 1v1 solo lanen kell dominálni úgy hogy végig a minimapot nézed. A tp-t "be kell osztani" hogy lehetőleg mindig legyen amikor szükség lehet rá, ezért szintén folyton percekkel előre kell tervezni és látni a játékot. Követned kell az enemy toppost hogy merre van, egy teamfight mehet el azon hogy ő tpzik te meg nem, vagy pár másodperccel késön veszed észre. Midesnek folyton számítani kell a jungler gankre és az enemy support roamra, sokszor alakul ki 1v3 meg 1v4 szituáció miden, amikor még a toppos is midre kocog. Emellett szintén a junglerhez hasonlóan a farm és a gankek között folyton mérlegelni kell hogy tudod a legoptimálisabban eltölteni az idöd. Objektíveknél szintén fontos a mides, és szintén követned kell az enemy midest hogy ha roamol akkor időben tudjatok rá reagálni.

    Ehhez képest support ként bokorban ültem, amikor az enemy adc rosszul pozicinált ráugrottam megütöttem, a cél kill vagy egy pozitív trade. Emelett annyira kell figyelni hogy wardolom a lanet meg a dragont, amikor elkezdek roamolni akkor meg kivardolom a lanet az adcnek ha még farmolna. Objektíveket körbewardolom és red trinkettel megtakaritom és tfbe tudom a dolgom. Számomra sokkal kevesebb energiát igényel egy support.

Új hozzászólás Aktív témák