Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz #65675776 #300 üzenetére

    Tsak de:)

    Leadtek WinFast TV2000XP Global - First Look

    Megpróbáltam Rudit rábeszélni egy Expert vs. Global gyorstesztre, de szegény teljesen el van havazva, így az idén már nem nagyon számíthatunk ilyesmire, pedig a két típus közötti, kép és hangminőséget érintő különbségek felderítéséhez az ő alapossságára lenne szükség.
    Mivel zavart, hogy nekem még nincs ilyenem, és új távirányítóra is szükségem van egy ideje, mert az egyik rossz, a másik pedig egy korábbi modell, túltettem magam a hideg elleni gyűlöletemen, és határtalan lustaságomon, elmentem beszerezni egy Global-t.

    A vizes boltban akadt még két darab, az egyiket megvettem kevesebb, mint kilencezer forintért. Még ott a pulton kibeleztem a dobozt egyrész azért, mert egész más típus képe van feltüntetve az oldalukon, és még a típusnév sem stimmel, másrész ha valami nem stimmel, csak pár lépés a 3napos gari lerendezéséhez, mint az OEM Audigy esetében, amiről rögtön kiderült, hogy a Live! 24bit-re küldtek a rename-t:)

    Már a doboz is majd' negyed akkora, mint az Expert-é. Épp elfér benne a sárga könyv, amihez csatoltak egy plusz A5-ös lapot, hogy valami legyen a Global-ról is írva(tékép, mit hova kell dugni). A könyv Cseh nyelven elmagyarázza, hogyan kell használni a WinFast PVR-t.
    A dobozbamég éppen belefértek a szokásos kábelek is(audió-kábel a hangkártyával való összekötéshez, video-in kábel, az infra vevője, és egy darab drót FM-antennának itt már RCA csatlakozással)
    A mellékelt cd-n(ver. 5.6) megtalálható mindenféle driver, WinFast PVR, és egy WinFast DTV is. Közös tulajdonságuk, hogy valószínűleg egyik sem egy bugmentes verzió. Az utóbbi eg évben megjelent driver/PVR verziókat ismerve a CD felejtős, csak gondot okozhat. Ajánlott rögtön frissítés után nézni.

    A kártyára az első jelző, ami eszembe jutott, az volt, hogy cuki:)
    Az XCEIVE XC2028 tuner mintegy fél cm-t púposodott ki a panelről, a kb. 3x3cm-es csili-vili fémsapkájával együtt. A kisebb tunernek köszönhetően az egész kártya rövidebb lett 35-40mm-rel. Az Expert kb. ennyivel volt hosszabb a normálisnál:)
    A képalkotásért itt is, mint az Expert későbbi verzióiban, a Conexant CX23883-39[link] gondoskodik.

    Miután a szerzemény felvette a szoba hőmérsékletét, kikaptam az Expert-et és a Global-t dugtam helyére. Bekapcs után megkérdezte hol a driver, kicsit dolgozott és már indítottam is a PVR2-t. Csatornakereséssel nem kellett bajlódnom, már be volt állítva, csak keresnem kellett a különbséget. Nálam elég változatos az egyes csatornák minősége, van rossz, gyenge, és jó jelminőséggel rendelkező csatorna, szóval volt mit figyelni. Az Expert-tel tökéletesnek mondható csatornák esetében nem láttam változást, a Global-lal is tökéletes volt. A gyenge, rossz képű csatornák mitha egy árnyalatnyival erősebbek lennének, gyak. kevésbé rossz. A többi korábban megnevezett, de csak kék hátteret mutató csatornák közül egy-kettő láthatóvá vált, amiből arra következtetek, hogy mintha egy nagyon kicsit jobban kezelné a tuner a gyenge csatornákat. Az a jelszint, ahol a kék háttér bekapcsol, valószínűleg nem változott a korábbi tunerhez képest, eznem lehet az oka. Az Expert-tel néhány gyengébb csatorna hangja mellé folytonos sistergés párosult, ezek megszűntek, csak a nem túl tiszta, helyenként finoman pattogó hang maradt meg, ami jelen esetben természetes. A jó, tökéletes csatornáknál a hang is hasonlóan jó volt.
    A mostanában sok kellemetlenséget okozó, a gép belsejéből jövő zavar mintegy 95%-a eltűnt, helyette viszont erősebben zavart okoz a mobil az usb-kábel végén, bár ez lehet véletlen is.

    Az eddig látottak, tapasztaltak, megerősítik a korábbi véleményemet. Aki nem tud dönteni, melyik típust válassza, a régebbi, kissé drágább, de már bizonyított Expert-et, vagy az újabb, modernebb, olcsóbb, viszont nem túl ismert Global-t, nyugodtan válassza az újat, nem fog benne csalódni, sőt egy kicsivel talán jobban is jár.
    Csak a mellékelt CD-t ne vegye ki soha a dobozból!
    Helyette használj ezeket:
    Driver:4.0.107.3210 (October 18, 2006) [link]
    WinFast PVR2: 2.0.2.10[link]


    Jah,
    Eladó egy LeadtekTV2000XP Expert, távirányítóval, kábelekkel, stb :D

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák

  • garga01

    senior tag

    Sziasztok!
    Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
    Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
    Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
    Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!