Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • prwnd

    csendes tag

    Sziasztok! 6 éve Linuxozok, villamosmérnök hallgató vagyok, de most segítség kéne.

    UE40ES6540 TV-m van, és egyetlen HDD-t szeretnék használni a TV adások felvételére, illetve filmek lejátsázásra. A TV a felvételkor kizárólag XFS fájlrendszert képes használni, ezért az a kiindulási alap.
    A HDD-n létrejön egy CONTENT mappa, abba kerülnek a felvételek.

    Én a CONTENT mappa mellé létrehoztam XFS-en egy filmek mappát, abban gyűltek a filmek. Ezt a Smart HUB - AllShare - Kedvencek - Legfrissebb részlegből tudtam csak előcsalni (videók alól nem), ugyanis ha a HDD-t engedtem XFS-re formázni, a TV ezt "felvevős" HDD-nek tekinti, és az AllAccess -ben a "videó"-nál nem látható az eszköz, csak a felvételnél.

    A probléma az, hogy az eddig használt legfrissebb lista maximum 48 elemet képes megjeleníteni, hiszen ez "legfrissebb" lista, nem pedig "összes". Új listát kell létrehozni, és abba kell rakni a filmeket. Új listát azonban CSAK videó, zene, illetve fotó kategóriában lehet létrehozni, de az eszköz csak a TV felvételnél látható. Azaz CSAK a legfrissebb listában levő 48 filmet tudom lejátszani, a többi már nem látható a TV-n. Listát kéne létrehozni, de nem lehet, mert a videók részlegben nem látható az eszköz (hiszen TV felvételre van fenntartva).

    A lehetséges megoldásokon gondolkozva az alábbiak jutottak eszembe:
    * Számítógépen kéne létrehozni a listát (ha már a TV nem tudja létrehozni) VAGY
    * Két partíciót kell létrehozni (egy XFS felvételre, egy másik akármi a filmeknek) VAGY
    * Számítógépről játszom le a filmeket hálózaton keresztül.

    Mivel a számítógépet ki akarom iktatni, ez a megoldás nem jó. Kérdés:
    Hogy tudnám megoldani, hogy egy HDD-n menjen a TV felvétel, és ugyanarról a HDD-ről az összes filmet lássam, ne csak a legfrissebb 48-at?

    Válaszokat előre is köszönöm, prwnd

Aktív témák