Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zhata

    senior tag

    válasz Cyrin #363 üzenetére

    A (jó) emberi szem felbontóképessége 25 cm-ről kb. 0,7 mm. (kb. 1 ívperc). A monitoron 1360 pixel van vízszintesen. A monitor 27 inches, persze 16:9-es. No, ebből már ki is lehet számolni azt a távolságot, ahol épp már összefolynak a pixelek. :)

    Valójában ez erősen szubjektív. +/- 15 - 20 cm biztosan elmegy... : :)

    Nem számolok utána. Most mértem meg, én a képernyő közepét 70 cm-ről látom.

  • zhata

    senior tag

    válasz Cyrin #366 üzenetére

    Bocs, valószínűleg félreértettelek. Azt a 70 cm nézési távolság a sz.gép-állványom mérete miatt eléggé adott.(Tegnapig azt hittem, hogy ez a távolság több) :)
    80-120 cm között nem nagyon néztem. 70 cm-en a pixeleket szépen látom már, ez eleinte zavaró volt, szokni kellett. Egyik-másik játék kifejezetten furcsának tűnt a korábbi 17 inches monitoromhoz hasonlítva. :)
    Aztán úgy megszoktam, hogy már a régi monitorom tűnt szokatlannak.
    A filmnézési (DVD) távolság 2.5 m (Ez tényleg annyi) Itt már nem látom a pixeleket, viszont ha közelebb megyek és ha TV (akár digi, akár analóg) megy, akkor a kép - CRT-hez viszonyítva - határozottan romlik.
    Érdekes, ha HD adást nézek -1280x720p-, (jelenleg csak 1 van a NatGeo), akkor a 70 cm-n a képminőség jelentősen elmarad a sz.gép által DSub kábellel - tehát analóg- szolgátatott kép mögött. Persze, lehet, hogy az adás még nem tökéletes. A sz.gépben Ati Radeon 9800Pro kártya van, és metszetéles képet ad a TV-n.

  • TuTa86

    tag

    válasz Cyrin #366 üzenetére

    Szerintem 70-80cm már ideális távolság nézni egy ekkora felületet, bár ez nagyon szem függő is (nekem elég szar a szemem :O ). Gondolok itt mondjuk netezésre, szövegeszerkesztésre, vagy akármilyen ablakos melóra.De mondjuk egy divx vagy xvid film katasztrófa ilyen közelről. 720p HD filmeket nézegetek én is rajta az már elmegy, de a sötétebb részeknél elég nagy zajosodás van nálam.(VGA kábellel) ez 2-3 méterről egyállltalán nem látszódik már.Én eltudnék képzelni 32'-os tv-t is monitornak csak azoknál már túl nagy a lyukmaszk távolság ezért törnek a betűk.Summa summárum nem rossz döntés szerintem egy 26'-os LCD monitornak, de szokni kell.Illetve még jobb döntés második monitornak.Boccs, hogy hosszúra sikeredett.

    Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

Új hozzászólás Aktív témák