Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboy

    tag

    válasz axlrose32 #99 üzenetére

    Nem barkácsolom tovább csak nézegettem mi, hogy merre meddig működik.

    Viszont olyant csinál még a cucc, nem tudom, h ez jó-e vagy ez a baja az egésznek. Bekapcsoló gomb benyomása után, hallatszóik, hogy a tápban zúgnak az alkatrészek, gondolom a feszültség meg az áram miatt. Ez a zúgás elkezd magasabb hangra változni fokozatosan majd egy bizonyos hangmagasság után a kettő relé kapcsol, majd minden hang megszűnik a tápnál. Ekkor még nem csináltam semmit csak a power gombot megnyomtam, és pirosan világít a led. Megnyomom a bekapcsoló gombot, vagy a fel/le gombot a TV-n, megint kattan a relé, a zúgás megint jelen van, kép még mindig nincs majd egy kis idő után megint kattan a relé de csak az egyik és a hang megszűnik a tápból.

    A tápról csatlakozik 2 csatlakozó, az egyikben 4 másikban meg azt hiszem 8 kábel jön át. 5V 55V meg 180V feszültséget hoz át a panelen írtak szerint. Na most a és az 55v 180V-ot nem tudom kimérni a helyén, az 5V-on meg csak 3.6-4,2V-ot mérek. Többször is próbáltam kikapcsolt illetve bekapcsolt állapotban, mikor van zúgás a tápnál, mikor nincs, ezek az értékek nem változnak.

    Igen teljesen LG a belseje, az Ysus lapra 42v7 van ráírva meg ez a hibrid típus szám/kód. Még ezt a típuskódot/számot találtam a panelen: 6871qyh045d.

    Szombaton viszem szakihoz, engem csak ennyi érdekelt, h lássak ilyet belülről, hogyan épül fel és miket tartalmaz egy ilyen TV.

Új hozzászólás Aktív témák