Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    Topikgazda

    válasz updog #9126 üzenetére

    1. all.tamos csoportos kotest nem tudsz ha van sajat celud, a tarsashazi meg gondolom ket ok miatt nem lehet, egyreszt tobbet akarnak beszedni mint annak a maximuma masreszt jogilag a tarsashaz valoszinuleg nem alkalmas ra... van ott jopar feltetel
    2. kerdezz ra abban a mondatban mi az hogy a "Szövetkezet által kötött LTP-k", mert ha jol ertem akkor nem kot pluszban a szovetkezet csak a tulajok altal kotott-eket jelenti ez - bar nem kizart, hogy th is parhuzamosan kosson, az nem az adoszamotokra megy, ez csokkentheti a sajatra kotes igenyet, de foleg nagy lakasszamnal per lakas mar csak parszaz Ft per ho, ezert nem szoktak ha nem muszaj szorakozni vele ha ugyis kell a csoportos
    3. a kamattamogatas a kamatreszre van -> na de mivel ltp-s ezert halasztott toketorlesztesu, a teljes osszeg kamata aktualis minden honapban (es felteszem 5 ev alatt ki akarjak porgetni)
    4. ltp+kamattam miatt SIMAN kijohet, hogy szorozzak 60-nal es ugy egyenerteku a beruhazassal - igy tudjak thm 0-ra kihozni, a kerdes azert a kamatvaltozas miatt hogyan tudna ezt a tarsashaz beszedni - merthogy amit nem szavaznak meg osszegszeruleg, azt nem kovetelheti...
    Szoval siman lehet, hogy ez a jo megoldas. Esetedben, aki ujkent nem tudsz csoportost kotni, a meglevot is engedmenyezheted rajuk, bar ha az maxos, akkor kerdes, hogy mennyire tudod kovetni, hogy csak a rad esot vonjak le belole. En forditva csinaltam, a tarsashazi csoportosra fizettem pluszban, amit a vegen mint masodik lakascel tok magancelra (nem is ugyanarra az ingatlanra) hasznaltunk fel. Kerdes, hogy az engedmenyezesnek van-e lehetoseged ertekhatart szabni, de nem tudok rola.
    Ket lehetoseget latok:
    1. az egyik meglevon meg tudsz jelolni rajtatok kivuli kedvezmenyezettet aki majd tuti neked adja mikor lejar, az eredeti celodra, es igy mesz a tarsashaziba bele a felszabadult adoszammal
    2. megkotod a csoportost ugy, hogy kozben a jelenlegin lemondasz az alltamrol, es azt fizeted (nagyon fugg attol, hogy hol jar a mostanid) VAGY az ujon nem kered az alltamot, es csak azt pluszban utalgatod az (ugyfel)ev vegen - igy is jobban jarsz mint elore befizetni, megkapod a kamattamot, itt kerdes hogy csak a megtak.-sal szamoltak vagy a kolcsonresszel is (bar ezt nem hiszem, kulon kene mindenkit ravenni)
    Ha jol ertem, a havi megtak 10e alatt kell legyen a kamatokkal, kb. 8-8,5eFt-ra kotnek meg. Erre eves 30e plusz koltseged lenne. (Bar, ha jol megnezem, gyanus az az ltp-vel 4e kulonbseg, akkor lehet hogy tobb - nincs meg hogy milyen havidiju szerzodest kottetnenek veled?)

    Tovabba kerdes, hogy ha szigetelnek, az hogyan fog a futesi koltsegben megjelenni. Bar a szigeteles megterulese a kiindulasi allapottol fugg, jellemzoen azert 5 evnel lehet tobb, elofordulhat hogy a havi +10e az legalabb felereszt a futesi ktg-ben mar rogton minuszkent meg is jelenik.

    Azt nem tudom, hogy mas banki konstrukcio van-e ami jobb, 15 evvel ezelott valami Raiff+funda kombi volt.

Új hozzászólás Aktív témák