Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz #41635072 #9034 üzenetére

    "Honnan kerültek elő tízezrével BP-re költözni vágyók...?"

    Ha abból indulok ki, amit a környéken látok (Zugló), akkor Kínából, Oroszországból, és a Közel-Keletről :U

    Amúgy Füredi utcai lakótelep (panel)lakásai tavalyhoz képest +6M... gondolkoztam, hogy eladom, amit másfél éve vettünk, kár hogy benne lakunk, és megfogadtam, hogy legközelebb akkor költözök, ha megengedhetem magamnak, hogy egy teljesen felújított lakásba mindent átcuccoltatok valakivel az utolsó gatyáig, és csak be kell nyitnom az ajtón, hogy "itthon vagyok", majd megröccintek egy sört, hogy nem kell semmit csinálnom már.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Kobe

    veterán

    válasz #41635072 #9034 üzenetére

    Ugyanezt latom. Rendszdresen nezem az ingatlanokat, ami korabban 32M volt (jo helyen, jo allapotban, nagyobb alapterulet) azokat most 48-55M kozotti arszinten latom ujra. Gyerekek, mivan?? Ok, budapest fizetesi szi tje es a munkalehetosegek jobbak, de nekem nem jott ki meg a matek, hogy ha pesten keresek 2-3* annyit, mert szakman belul szerintem ezek a max elerheto szorzok, akkor miert is eri meg 8* dragabban lakast venni (igen, megyeszekhelyen is lehet 4M ert csaladi hazat talalni)
    Es ezek full ugyanazok a lakasok, ami par eve panelek 8M ert mentek, ma 21-22ert....csak az nagg riziko, hogy par ev alatt ugyanigy lemehet az aruk.

    Epitkezesnel detto, perpill pest hataran belul 60M a kinalat alja olyan haznak, amit 3-4eve meg kevesebb mint feleennyibol ki lehetett hozni (a telekarak kozben 3-4* aron mennek pl XVIII kerben, es az alap epitesi koltsegek is 400e/m2 felettrol indulnak, par eve 250e korul volt.)

    En nagyon kivancsi leszek, mi tortenik ha moccan valamit a kamatszint, es rajonnek a nepek, hogy 20M hitelt vettek fel egy panelra, amire visszafizetnek 30at, de a valosagban er 13-15t ha epp el akarja adni

    [ Szerkesztve ]

  • bpx

    őstag

    válasz #41635072 #9034 üzenetére

    Erre engem is érdekelne a válasz.

    Nyáron költöztem új építésű lakásba (IX. kerület, Metrodom City Home), mondjuk én már régóta terveztem, azt sajnálom, hogy nem 2-3 éve tettem.

    Egyébként ugyanaz van itt is, mint amit már írtak (#9035).
    Érdekes végignézni lent a postaládákon vagy kapucsengőn, sok külföldi név van kiírva, és ők tulajdonosok, bérlőket nem írtak ki.
    A házban több ázsiai származású lakó is van. Pl. az egyik legfelső, 9. emeleti "penthouse" lakásban is egy kínai család lakik 3 vagy 4 gyerekkel.
    Van 1-2 orosz név is.
    Az egyik közvetlen szomszédom fekete, nem is beszél magyarul.
    A liftben, garázsban vagy folyosókon is sokszor hallom, hogy nem magyarul beszélnek.
    Van viszont olyan magyar tulajdonos itt az emeleten, aki 4 lakás vett a lakóparkban, befektetésnek.
    Egy másik közvetlen "szomszédom" viszont egy ingatlaniroda, ami kiadja vagy árulja a lakást. Több ilyen is van a házban.
    A teljes 3. és 4. emeletet pedig arra építették, hogy kiadják albérlőknek, ezt már meg sem hirdették eladásra.

Új hozzászólás Aktív témák