Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz bilimbalam #20015 üzenetére

    Hát az sem egy előremutató életfelfogás, hogy leprolizod a szomszédaid, mert be kell járniuk dolgozni és nem home officeozhatnak, meg leleprázol minden panelt. :DDD

    Visszatérve a témára: Nem az a baj, hogy a felújítást árát beleszámolja a lakásba, bár igaza van Kobe fórumtársnak (ha kicsit sarkítva is hozta a példát), hanem az, hogy a felújítás+x millió áron akarja beleszámolni. Ezt nem tudom honnan gondoljátok, hogy normális. Nem az. Hiszen az esetek többségében nem is működik, szóval nem értem.

    Most nagyon nem 2017-es évek vannak, mikor mindegy mi, mindegy milyen állapotú és mindegy milyen árban van, de elkapkodták, mert ha nem, akkor 3 hónap múlva 2 millióval nőtt az ára. Csak sokan még ebben a hitben vannak.

    Persze beletolhat még a használt piacba az, hogy az újak most drágulnak az építőanyag és szaki ára miatt, de kezd elfogyni a mozgástér.
    Teljesen nyilvánvaló, hogy a gyerektámogatásokat felvevők is kezdenek kiárazódni már. Nem tudják megvenni még a sok támogatással sem a 0 km-es ingatlanokat egyre többen. Orbán is nem véletlenül pörög most ezen, hogy elérje azt, hogy valami nyomja lefelé. Másrészt az alapkamat emelgetések sem az olcsó hiteleket jósolják a jövőre nézve. Nincs áresés, de az üzemanyag is fogytán a növekedésre. Persze semmi sem biztos, ez jóslás.

    De a jelen az, amit ljk is írt: "de még mindig sokan állnak ugrasra készen pénzzel a számlán arra hogy bedoljon."

    Itt a lényeg. Ugrásra készen. Nem bolond módjára mindent felvásárolva ész nélkül. És ebbe beletartozik ez is, hogy a felújítás árára rápakolt több milliós remélt hasznot sem fogják a parton ülők kifizetni. Nem is értem mit nem értenek az eladók (és néhányan itt sem).

    Egyszerű a kérdés, csak figyelj aktívan hónapokon át napi szinten egy adott környéket. A túlárazott lakások eltűnnek a hirdetések közül (akármennyire is szépek)? -> Nem igazán.
    A normálisnak tűnő árban feltett és felújított lakások eltűnnek az oldalakról? Igen. Rögtön beszállnak a partvonalon álló KP-s vevők és 1 hét-1hónap között eltűnik a legtöbb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák