Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    Topikgazda

    válasz TheProb #19472 üzenetére

    Ha felveszed az ltp-t, akkor az a szerzodes nem megy tovabb a maradek 2 evre (tulkepp te magad modositod hogy a 6 ev helyett 4 ev legyen a termek).
    Opciok:
    1. kered csak a megtakaritast (sajat befiz + alltam + kamataik minusz koltsegek), vasarlas eseten ugy hogy beirod a szerzodesbe es az ltp fizet az eladonak kozvetlen mint egyik vetelar-reszlet
    2. kered a megtakaritast es az ezen allapotu ltp-re jaro lakaskolcsont is - na itt mar tudni kene melyik ltp melyik termeke, egyreszt megeri-e, masreszt mik a feltetelei (ha ker jelzalogot akkor nem jo, funda asszem mostanaban 2M kolcsonosszegig nem ker; illetve ha szamottevo lezs a jovedelemhez a kolcson havidija (jovedelem alapu megfeleles) akkor nem eri meg mert az nincs annyira elporlasztva mintha hozzacsapnad a lakashitelhez, egyetlen elonye ha oneronek szamitjak fedezet alapon)
    Vasarlasra ugyanaz mint fent csak hosszabb idok kellenek mert az ltp hitelbiralni is fog kelleni, ami annyiban nehezit, hogy lassabb es me'g egy hitelintezettel vegigzongorazni mindent
    Ha fedezet nelkul nem oldhato meg es/vagy nem jo jovedelem alapu vizsgalatnal a terhe es/vagy nem kell hogy turbozza az onerodet, akkor ez szerintem nem eri meg (modozattol fuggetlenul)
    (+1 lenne a bekombizas, de ez nem hiszem hogy ma me'g megy valahol rutinszeruen bar akkor az egesz eddigi megtak. fedezet lenne igy hogy elmult 4 eves, plusz jonne me'g valamennyi alltam)
    Konyhabol ha szerzodeskor van a lakasban konyha, az mehet egyben. Ha nincs, nem teheted hozza a bank fele a szamlajat hogy te me'g azt is vennel... (hiaba elvileg a lakas titulus feltetele a mukodo fozesi lehetoseg).

Új hozzászólás Aktív témák