Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rdi

    veterán

    válasz divot #328 üzenetére

    Én már megírtam: teljes mértékben egyet értek, hogy az adóm egy részét kedvezményes lakáshitelre költsék.
    Ezzel nem is volt semmi baj, de az biztos, hogy alegszörnyűbb ebbenn az új rezsimben (kapitalizmus) a bizonytalanság. Illetve bizonyos lehetsz abban, hogy nem hogy 20 évig 5-ig se marad semmi meg.

    [ Off: Másik baj, hogy véresszájú politikusok nyilatkoznak az ügyben, de ezt már ismerjük].

    Viszont a változó kamatozású hitelekkel sincs semmi baj, ha várhatóan alacsony infláció mellett, olcsón pénzhez lehet jutni, és alacsony MNB alapkamatok vannak. Vagyis egy ilyen ''hitelváláság'' esetén, amikor a külföldiek hitelezik a gazdaság, az állam és a lakosság kölcsöneit, akkor azok a hitelezők reális kamatnyereséget akarnak elérni. De úgy tűnik, hogy egyszerre az erős forint és az alacsony alapkamatok nem tarthatóak. Mindenesetre nyár óta húzódik az ügy: először az MNB leértékelte (eltolta fölfelé) a forintsávot, majd megijedt és rögtön kamatot emelt, hogy a befektető nehogy tudja véletlenül mi is a szándék. Most meg ugy emelt 3 %-ot, hogy semmi szükség nem volt rá, illetve semmi eredményt nem ért el vele.

    Egyébként ha már itt tartunk, akkor az alapkamat közgázok szerint reálisan 7,5 % kell legyen, ma viszont az MNB monetáris tanácásnak köszönhetően 12 % !

    Csak gondold végig: milyen jó lenne, ha az új hitelfelvevőknek a normális alapkamat mellett kellene felvenni a hitelüket.

    Még egyszer visszatérve a hosszútávú jövöre: ugye ha valóban csatlakozunk az euro zónához, akkor alacsony infláció, alacsony költslgvetési hiány mellett, alacsonyak lesznek a lakáshitel kamatok is. Az összes!

    Ha az euro utána jól fogja tartani magát, a kamatok alacsony szinten stabilizálódnak.

    Hosszú távon tehát számíthatunk az alcsony hitelkamatokra.

    Végül ismét fel kell tenni a kérdést: meddig lehetséges még, hogy a hazai bankok uzsorakamatra adjanak hiteleket ?

    Fej! Tor! Potroh!

Új hozzászólás Aktív témák