Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • khalox

    őstag

    válasz fi:zi'k #682 üzenetére

    Ehh... megint én...

    Szóval az USB 2,0 max. sebessége elviegben 480Mbit/sec. Ez elméletileg 60MByte/sec-es átviteli sebességet jelent. Egy nagyon gyors USB vezérlő mondjuk képes lehet ebből hozni 40-et és persze az sem árt, ha a merevlemez is tud írni ennyivel, és más nem foglalja a vezérlőt.
    Ha te 12MB/sec-et mértél (pl. Total Commanderrel), akkor az elviekben elfogadható (96Mbit/sec) írási sebesség, merevlemeztől függően.
    Pl. nálam egy sok éves, 20GB-os Quantum Fireball kb. 7MB/sec-os sebességgel írható USB 2.0-án keresztül.

    Ha USB 1.1 lenne, akor az max 12Mbit/sec, azaz 1,5MByte/sec... azt észrevennéd :D.

    Hogy lásd, tényleg USB 2.0 van a gépben, az eszközkezelőben "Enhanced" USB host controller-t kell keresned, vagy ennek megfelelő bejegyzést. Az operációs rendszer pedig az M$ klánból legalább XP SP1.

    Manapság minden alaplapon kettes USB van, a socket370-es intel platformok táján kezdtek el kihalni az 1.1-esek. Olyan még előfordulhat, hogy van az alaplapon is két db 1.1-es és kiegészítő kártyát tettek rá a gyártók, hogy legyen rajta még két 2.0-ás, illetve van rajt még két port, ami nincs kivezetve (de pl. ki lehet előlapra).

    A kiírható fájl mérete a lemez partíció típusától függ. Fat16-on 2GB, Fat32-őn 4GB, NTFS-en pedig a praktikus használatot figyelembe véve "korlátlan". Tehát pl. nem tudsz FAT32-re felmásolni egy 4,5GB-os DVD ISO-t, mert 4 giga után leakad. Az csak NTFS-en megy.
    Az NTFS-nek viszont az a hátránya, hogy a gagyitech asztali USB-s DVD-lejátszókra nem lehet rádugni, mert nem tudják olvasni... oda meg FAT3 kell. De ez már nem tartozik ide.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák