Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz Alex91 #654 üzenetére

    Volt 2db egyforma 40GB-os maxtorom. az egyik folyamatosan ment, azon volt a rendszer,a másikon tároltam a letöltéseimet,és ha nem seed-elt,akkor leállítota. A gép non-stop ment 2évig így. Az állandóan üzemelő úgy visított,hogy elnyomott minden mást (ventillátor, seek hang...stb.) A másik olyan halk, mintha most vettem volna. (Ez napi 10-15-ször indult-megállt).
    Ebből indultam ki, de ez csak egy tapasztalat..
    Szerencsére mindkettő elment egy-egy P3-as géppel együtt. :C
    De tényleg így mondták régen ahogy Te is, csak 2egyforma indok nem volt, hogy miért. Volt aki azt mondta, hogy leég a lemezeket forgató motor,mert induláskor nagy áramot vesz fel, volt akiazt mondta, hogy nem is a hdd-re nézve rossz, hanem a tápot öli meg :D (nem tudommilyen tápja lehetett100W-os?) aztán voltak még más okosságok,de abból kiindulva, hogy egy csapágynak nem mindegy,hogy egy évben 365napot, vagy csak 100-at forog, úgy érzem az én használati stílusom mellett jobb ha leáll..
    Nem beszélve a fogyasztásról..Ezért seed-el ma már az ASUS routerem, hdd-vel együtt 15W fogyasztással.(ha nem seed-el <10W) :C Amíg ment a gép éjjel nappal, 2-3000Ft-tal több volt a számlám,és zúgott éjjel.

Új hozzászólás Aktív témák