Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kurtuzov

    senior tag

    Sziasztok,

    nekem is egy csatlakoztatott külső HDD eltűnéses problémám van.

    Még mindig nem találtam meg rá a megoldást.
    Részletek az alábbiak:

    - LC-POWER LC-35U3 - USB 3.0 ház (nem a Becrux, ez elöl bekapcsolós és csavarral rögzíted a HDD-t)
    - Win 8.1
    - A HDD ház Asmedia 1051 A1 vezérlős, 174C 55AA az azonosítója.

    Eddig nem volt gond, azonban a Win 8.0-ról 8.1-re frissítéssel elkezdett folyamatosan ki-be kapcsolni és ezt akár másolás közben is.

    Találtam több fórumot, másoknak is ez a baja:
    [MSDN]
    Anandtech

    Lényeg röviden: a MS is látja a bibit és csináltak is egy frissítést, ahol lényegében a 8.1 BOT protokollját visszaállították a 8.0 változatára. Ez volt áprilisban...

    A probléma az újabb külső HDD-knál van, ugyanis azok már nem a BOT, hanem az újabb UAS protokoll szerint csatlakoznak. Ezeknél maradt a bibi. És ez a HDD ház is ezzel küzd.

    Van új Asmedia 105x FW:
    [link]
    illetve
    [link]

    A kettő közt van egy pici különbség és ezt nem tudom miért:
    az as_mp_Tool v0.3.ini fájlban gyakorlatilag a gyártóspecifikus infó kihagyásra került, de ennyi. A lényeg, a bin fájl, az ugyanaz.

    Ez azt jelenti (a station-driveres fw-ből kiindulva) hogy bármelyik megfelelő Asmedia 105x chip-es külső HDD-re fel lehet tenni?

    Új fw-t még nem mertem rátenni, csak megnéztem:
    [link]

    Lényeg, ne kapcsoljon ki-be random, mert még másolni sem lehet. Kb egy órát működik egy héten, nem kell semmi energia takarékosság. De a képek alapján ezek ki vannak lőve...

    Írtam az LC-POWER supportnak is, de még nem válaszoltak.
    Olvastam, hogy devil2k fórumtárs frissített FW-t LC-POWER házon. Én nem találtam eddig FW-t, vagy azt az infót nem, hogy a station-driver fw-i bármelyikre nyugodtan felrakhatók.

    A segítséget előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák