Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #5997 üzenetére

    Átböngészem amiket linkeltél, köszi. Azért gondoltam Delock-ra (esetleg Baseus) mert a piacon túl sok már a csincsung (nagyon kínai) cucc. Nagyon olcsók és az már eleve gyanús, nem szeretném elbukni az SSD-t vagy akár csak a rajta lévő adatokat csak mert sporóltam néhány 10€-t. NVMe-t fogok használni, mivel a gépemben is ilyen van, és a laposban is ilyenek vannak. Utóbbiban van 2 db (meg egy 2.5-ös SATA HDD, de le van tiltva, nem használom) Az 500-ast kivenném, elégségesnek érzem a 2TB-ot oda, és abból tudnék egy portable wint csinálni, szóval vennem sem kellene. Akár egy USB 3.0-s ház is megfelelne mivel PCIe 3.0 4x-es, de gondoljunk a jövőre... és lehet, h. inkább valami TLC jobb lenne bele.

    Nos úgy tűnik még mindig nem jó topickban vagyok, mert most nézem, h. itt 2.5-ös ház a téma. Szal aki ide linkelt se jó helyre küldött de mindegy. Minek ennyire szétszedni a témát? SSD-k is 28 felé szétszedve... Rettentő nagy különbségek azért nincsenek a külső házak és a tárolók között, csak gyűlnek a topickok rendületlenül, végül már senki nem tud eligazodni (de legalábbis azok akik nem napi szinten használják biztosan nem), aminek az lesz a következménye ami szokott, törlésre kerül, vele olyan dolgok is amik fontosak lennének.

    [ Szerkesztve ]

  • #19103744

    törölt tag

    válasz King Unique #5997 üzenetére

    Előzőben SLC-t akartam írni de már keverem őket. Szal, még ami fontos lehet, sehol nem írnak arról, milyen lapkakészletel vannak szerelve ezek az ORICO cuccok. A Delock pl.: kompatibilis a Thunderbolt 3-al is ami nem egy hátrány mivel a laposon korlátozott a csatik száma, konkrétan 3 db van és csak 3.0 Gen.1, csak az USB-C ami Gen.2. OK h. nem lesz 40Gbit (20) átvitel még egy jódarabig, de 10Gbit azért nem egy hátrány ha beraknék egy 2, vagy később ha esnek az árak 4TB-osat. Sokat tapasztaltam már az évek alatt mások bőrén is, h. CSAK arra kell hogy... azután meg amikor már nem csak arra kellett, akkor ment a kukába és venni kellett másikat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák