Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Dragon3000 #4666 üzenetére

    Attól, hogy UASP-s a külső ház, még nem feltétlen fog működni a TRIM. Az csak egy szükséges feltétel teljesülése ahhoz, hogy az ATA TRIM —► SCSI UNMAP konverzió megtörténhessen. Viszont, hogy ténylegesen működni fog-e, az a külső házban lévő vezérlőchip, illetve firmware függvénye. Sőt, a firmware eleve meghatározó, amire jó példa az alábbi tesztek közötti eltérés. Egy korábbi tesztnél a TrimCheck program szerint nem működött a TRIM a JMS567 chipes külső ház + SSD kombónál, ellenben egy másik teszt alapján a szintén JMS567 chipes ADATA külső SSD-knél viszont már igen. Illetve mindkét esetben UASP módban működött az eszköz, úgy lett tesztelve, mégis eltérés volt. Vagyis ez is újfent csak azt szemlélteti, hogy önmagában az UASP támogatása nem feltétlen elég.

    A MantisTek Mbox külső házból egyébként többféle vezérlővel szerelt van, korábban a JSM567, újabban pedig JMS578 a jellemző. A VID-PID azonosító alapján a tiedben is valamilyen JMicron chip van, de annak pontos típusa nem derült ki. De majdnem kb. mindegy is, mivel attól még az előbb leírtak ugyanúgy érvényesek. Valamint, ha a külső ház gyártója nem tünteti fel egyértelműen a TRIM (UNMAP) támogatását USB-n, akkor max. az egyéb források, külső tesztek, plusz főleg a személyes kipróbálás azok, amik alapján meg lehet bizonyosodni róla.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Amazonas #4668 üzenetére

    Ennél a külső háznál ugye közvetlenül feltünteti a gyártó a TRIM (UNMAP) támogatását USB-n, tehát emiatt pláne működnie kell. Amit egy korábbi hozzászólás Windows 10-nél meg is erősített, a mostani pedig szintén. A Linuxok esetében viszont arról korábban is volt szó itt a topikban, hogy gond lehet USB-n az SCSI UNMAP parancs alkalmazásával. De akkor ezek szerint erre is van megoldás, amit pl. ITT is említenek. Aztán még az ebben a leírásban lévő megoldás (wiper.sh) is opció lehet az fstrim mellett, vagy akár helyett.

    Köszönjük az információkat!

  • King Unique

    titán

    válasz sagesz93 #4669 üzenetére

    Értelemszerűen olyan külső házat, ami SATA-s, valamint 2,5"-os méretformátumú és 9,5 mm magas HDD-t képes fogadni. Viszont jelenleg a legtöbb külső ház eleve ilyen és pont ezért nem egyszerű a sok közül 1-re rábökni. Célszerű ilyenkor szűkíteni a kört pl. az összefoglalóban lévő információs táblázat jellemzői alapján. Én amúgy ilyen HDD-t jelenleg a korábban tesztelt Kolink házban használok az M9T helyett. De ha valakinek fontos a különféle leállítási funkciók működése, firmware-frissítés lehetősége, belül a HDD csavaros rögzítési lehetősége, Mini-B helyett netán Type-C csatlakozás kell stb., akkor másik külső házat célszerű választania. Vagy ha olyan kell, amibe később SSD-t is rak és annál lehetőleg működjön USB-n a TRIM (UNMAP), meg ki lehessen maxolni (USB 3.1 Gen 2) a SATA3-as SSD sebességét, akkor szintén.

  • King Unique

    titán

    válasz sagesz93 #4676 üzenetére

    Itt a topikban a Gembird EE2-U3S-2 külső házzal van tapasztalat, illetve pró és némi kontra. Az EE2-U31S-2 modellel viszont nincsen, de annál csak a tool-free kivitel és a Type-C az extra. Viszont maga a külső ház műanyag és a marketing ellenére csak USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0 típusú, a benne lévő JSM576 chip is eleve olyan. Ha esetleg kifejezetten USB 3.1 Gen 2-es külső házat kerestél, akkor ez nem olyan. De annak eleve SSD-nél van igazán értelme, nem egy lassú HDD-nél, amiről mostanában többször is volt szó (példa).

    Akkor éri meg, ha kifejezetten tool-free kivitelű és Type-C fizikai interfészes külső ház kell. Ha nem és a műanyag helyett is inkább fémházas kell, akkor maradhat a Kolink, esetleg a másik Gembird, vagy az előbbi példában linkelt egyéb modellek.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz joysefke #4670 üzenetére

    Az nem derült ki, hogy most M.2 SATA, vagy M.2 NVMe külső ház kell-e, nem mindegy. Másrészt itt a topikban inkább a 2,5"-os méretformátumú típusokkal van tapasztalat, míg az előbbiekkel kevesebb.

    Ha M.2 SATA, akkor pl. ezzel van, de ennél nem derült ki, hogy biztosan működik-e a TRIM. Viszont pl. a StarTech SM21BMU31C3 modellnél elvileg igen, maga a gyártó is feltünteti. De azzal nincsen itt a topikban konkrét tapasztalat, max. az USB 3.0-s változatával van.

    Ha M.2 NVMe, akkor pl. az a külső ház lehet opció, amiről egy másik topikban volt szó. Azzal NVMe PCIe alapon már az USB 3.1 Gen 2 szabvány adatátviteli sebessége is "kimaxolható". Továbbá a külső ház hivatalos weboldalán is említik a TRIM támogatását. De az NVMe SSD-knél amúgy kevésbé téma ez, mivel azoknál rendszerint az alap működési mechanizmusba van beépítve az ottani megfelelője (Data Set Management), nem külön utasításként fut, mint a SATA-s változatoknál.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz joysefke #4679 üzenetére

    Az előző válaszban már egyrészt le volt írva, hogy itt a topikban az M.2 méretformátumú külső házakkal eleve kevesebb a tapasztalat, mint a 2,5"-os típusokkal. Másrészt ilyenkor nemcsak az itteni információk, hanem a más topikokban lévők is hasznosak lehetnek, vagyis hogy pl. miket használnak mások (példák). Harmadrészt ami itt példaként volt linkelve, az is külföldi online piacterek, webshopok kínálatából való, ott is lehet megfelelőket találni. Illetve nemcsak noname, hanem rendszerint ismertebb gyártók termékei is megtalálhatók ott. Amelyekkel nincsen konkrét tapasztalat itt a topikban, vagy akár a fórumon máshol, azoknál marad az egyéb forrásból, külső tesztekből való informálódás, plusz a személyes kipróbálás, aztán vagy / vagy.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz FÖNÖK #4682 üzenetére

    Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy erről a Gembird külső házról pont nemrég volt szó egy másik válaszban. A célra ez is megfelelhet, ahogyan a HGST Travelstar Z5K1 merevlemez szintén. Bár az 7 mm magas, amihez a stabil belső rögzítés szempontjából előnyösebb egy olyan külső ház, aminél ez csavarral megoldható (példa), vagy kifejezetten ilyen méretű merevlemezekhez készült (példa). De ha a korábbi beszámoló alapján a valószínűleg szintén 7 mm magas SSD sem lötyögött benne, akkor elvileg a HDD sem fog.

    Mindegyik ilyen külső házban van vezérlő, illetve SATA-USB átalakító panel, anélkül nem is lehetne használni USB-n a benne lévő HDD / SSD meghajtót. Ha laptophoz és asztali PC-hez csatlakoztatva lenne használva, az oké. Viszont ha tévéhez is, akkor pl. az ebben a hozzászólásban leírtakra is érdemes odafigyelni. A hordozáshoz pedig célszerű beszerezni hozzá egy megfelelő hordozótokot.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Ice&Lime #4684 üzenetére

    Egy másik válaszban nemrég arról is volt szó, hogy a külső háznál az UASP támogatása csak egy feltétel a TRIM (UNMAP) működéséhez, de hogy ténylegesen működni fog-e, az egyéb dolgok függvénye is. Ha a külső ház és a gazda hardver közé még egy USB-elosztót (hub) is iktatsz, akkor az plusz hibalehetőség lehet. Mármint ha pl. a hubon keresztül nem UASP módban csatlakozik az eszköz, illetve nem támogatja a benne lévő vezérlő a TRIM-et, akkor úgy lehet nem fog működni, hiába tudná adott esetben maga a külső ház. De mondjuk maga az UASP akár pl. USB 3.0-s külső ház + USB 2.0-s hub + USB 2.0 port párosításnál is működhet, vagyis a hub ilyen szempontból kevésbé téma.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz joysefke #4685 üzenetére

    Hihetőnek végül is hihető, amit a webáruházban írnak róla, az USB 3.1 Gen 2 és az UASP megléte mellett a TRIM támogatása is reális lehet. Viszont a mérvadó és a biztos elsődlegesen mindig az, amit a gyártó weboldalán írnak. Vagyis célszerű ott is lecsekkolni a külső ház jellemzőit. Meg nyilván még az, amit ténylegesen kipróbál, letesztel az ember. De az utóbbi ugye csak a vásárlás, illetve az átvétel után derül ki.

  • King Unique

    titán

    válasz kisZ2 #4690 üzenetére

    Ha admin (rendszergazda) fiók alól próbálsz belépni a másik lemezen lévő Windows felhasználói mappájába, akkor annak a folytatás gombra kattintva normál esetben működnie kellene. Ha nem engedi, akkor NTFS fájlrendszernél a megfelelő felhasználói jogosultságot kell beállítani, saját tulajdonba venni a mappát / teljes meghajtót stb. Ez Windowson megoldható grafikus felületen pl. ezen és ezen leírások alapján, valamint akár parancssorban is. Vagy másik lehetőség pl. egy pendrive-ról bootolt Live Linux, amivel szintén megoldható az adatok lementése és annál az NTFS jogosultságokkal nem kell foglalkozni.

    Viszont a felsorolt hibák, meg hogy lefagy az intéző, nem éppen normálisak. Ilyenkor célszerű USB-n a fizikai csatlakozásokat, kábelt, tápellátást stb. ellenőrizni, valamint a HDD állapotát is pl. a HDS programmal. Aztán ha a HDD-n lévő Windows 10-nél be volt kapcsolva a gyorsindítás és úgy lett leállítva a rendszer, akkor az is gondot okozhat, amiről egy másik topikban volt szó. Ez esetben viszont nem javasolt írni a lemezre, lehetőleg read-only módban kellene róla lementeni az adatokat! Az előbb linkelt blogbejegyzésben lévő videó is egyébként pont egy ilyen esetet mutat be.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz silver-pda #4692 üzenetére

    Korábban még ASM1153 chip volt mindkettőben, amit a Kolink esetében egy itteni teszt, a Gembrid külső háznál pedig egy beszámoló is szemléltet. Sőt, az utóbbinál a gyártó weboldalán is még ASM1153 van feltüntetve. De amúgy annyira nem meglepő a JMS578 chip sem, más külső házaknál is szoktak ezen időnként változtatni a gyártók, meg lehet különbség a korábban és az újabban legyártott példányok között.

    Egyébként ezeknél JMS578 esetében X perc teljesen inaktív után működik az alvó mód, a szoftveres leválasztás után leállítják a merevlemezt, UASP-t támogatják?

  • King Unique

    titán

    válasz silver-pda #4694 üzenetére

    Tehát a Windowsban a szoftveres leválasztás után leállítja a merevlemezt, az addig oké. Az alvó módot meg úgy lehet lecsekkolni, ahogyan a linkelt hozzászólásban is le van írva. Vagyis pl. 5-10 perc teljesen, zavaró tényezőktől mentes inaktív állapot után leállítja-e a merevlemezt. Az UASP pedig a linkelt leírás alapján megint egyértelmű, illetve Windows esetében 8.X/10 kell hozzá.

    A JMicron M.P. Tool csak pár információt jelenít meg a külső házról, illetve a benne lévő vezérlőről, ami a screenshoton is látszik. Egyes adatok viszont alapértelmezetten vannak beletáplálva, illetve kiolvasva az adott konfigurációs fájlból. Egyébként pontosan miket akarsz kideríteni?

    Köszönöm!

  • King Unique

    titán

    válasz Nerazim #4696 üzenetére

    Ez egy passzív hűtéses külső ház és ha tényleg 0-24-ben aktívan megy benne a merevlemez, akkor annyira nem meglepő, ha közben melegedik. Ha 5400 RPM-es helyett netán 7200-as, akkor meg pláne. Maga az alumínium ház a hő egy részét elvezetheti, de azért ez nem teljesen ugyanaz, mint az aktív hűtés. A HDD hőmérsékletét PC, Mac & desktop OS felállásnál lehetne egy arra alkalmas diagnosztikai szoftverrel könnyen lecsekkolni. Aztán, hogy a médialejátszónál esetleg van-e erre valamilyen lehetőség, azt majd megmondják a téma topikjában. De amúgy ha csak enyhén langyos a külső ház, akkor azért annyira magas nem lehet a HDD hőmérséklete. Viszont ha rendesen meleg, vagy forró, akkor már inkább. A HDD-n levő kis lyuk attól pedig még nyilván nem lesz teljesen lefedve, ha be van téve a külső házba. Max. akkor, ha pl. szigszalaggal lenne leragasztva.

    Egyébként ez a külső ház kialakításra pont olyan, mint a korábban tesztelt n-Drive. Ebben sincs hátul szivacs a HDD megtámasztásához, nem működnek a különféle leállítási funkciók, vagy igen? Aztán milyen chip van benne, UASP megy?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Nerazim #4698 üzenetére

    Pont azért volt linkelve az előző válaszban a korábbi teszt, hogy az segítséget nyújtson ehhez. Az pedig evidens, hogy pl. a hátsó zárófedélnél a szivacsot és a PCB-n lévő vezérlőchip típusát nyilván szemrevételezéssel kellene lecsekkolni. Ahogyan az lényegében pl. ezen és ezen a képen is látszik. Aztán pont nemrég egy másik válaszban szintén egyértelműsítve voltak a felsoroltak linkekkel.

    Az alvó mód működését egyébként inkább PC-n kellene letesztelni, mert a médialejátszónál nem biztos, hogy működni fog. Meg ilyen téren amúgy is a PC, Mac & desktop OS környezet az elsődlegesen támogatott. Aztán a készenléti állapot (alvó mód) értelemszerűen X perc teljesen inaktív állapot után értendő. Ellenben ha folyamatosan aktív olvasási / írási művelet van a külső merevlemezen, vagy gyakrabban történik, mint amennyi inaktivitás kellene az alvó módhoz, akkor az utóbbi nyilván nem fog megtörténni.

  • King Unique

    titán

    válasz TechN7ne #4701 üzenetére

    Itt az eszköz energiafelvétele és USB-n a megfelelő tápellátás biztosítása szempontjából nem éppen a külső ház, hanem eleve a benne lévő HDD és a gazda hardver (tv), az azon lévő USB-portok a lényeg. Sőt, vehetsz akármilyen külső házat, ha a tévén lévő portok tápellátása eleve bizonytalan, avagy elégtelen egy 2,5"-os külső HDD számára.

    A jobb tv-készülékeken pont az előbbiek miatt szokott "HDD 5V 1A" jelölésű port lenni ilyen célra. Ha a tieden nincsen ilyen, ellenben van rajta (egymás mellett) 2 db 0,5 A-es port, akkor az Y-kábel lehet megoldás, vagyis egyszerre 2 db port használata. Ha csak 1 db 0,5 A-es port van rajta és ahhoz csatlakoztatva nem működik a 2,5"-os külső merevlemez, akkor az úgy eleve problémás. Ez esetben max. a külső tápellátás lehet opció, amiről a topik összefoglalójában és pl. ebben a hozzászólásban is vannak információk.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz zzola #4709 üzenetére

    A Becrux egy ajánlott külső ház és általánosan jó választás. Legalábbis PC-n, Macen történő használatra mindenképpen. Max. a mellékelt USB-kábel egy kicsit hosszú (1 m) és merev, de azért használható, meg szükség esetén akár másik kábellel is lehet. Aztán azt, hogy PS4-hez kompatibilitás stb. szempontjából mennyire jó választás ez a külső ház, használ-e hozzá valaki ilyet, majd a PlayStation 4 topikban megmondják. De egyébként elvileg ahhoz is jónak kell lennie, kezelnie kell stb. Viszont azért lett megemlítve a játékkonzol topikja, mert az elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezettől (PC, Mac & desktop OS) eltérő környezetben történő használatnál biztos ami biztos alapon mindig célszerű az azzal foglalkozó topikban is érdeklődni a konkrét tapasztalatok felől.

    Egy 2,5"-os USB-s külső háznál normál esetben nyilván nem szükséges külső tápellátás, mivel eleve USB-s tápellátással működik. Max. akkor lehet szükség kiegészítő / külső tápellátásra, ha a gazda hardveren lévő USB-port tápellátása bizonytalan, vagy elégtelen az eszköz számára. Erről pont nemrég volt szó a tévéknél, ami egyébként egy játékkonzolnál szintén érvényes.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz lappy #4713 üzenetére

    Attól is függ, hogy pontosan milyen kell és mennyiért, mihez csatlakoztatva lesz használva, + a HDD csatolófelülete, magassága, fordulatszáma is lényeges lehet. A kiválasztáshoz a topik összefoglalójának információs táblázata, valamint az ottani beszámolók és tesztek is segítségül lehetnek. Plusz a topikban a közelmúltban íródott egynéhány hozzászólás, amik szemléltetik, hogy mások milyen külső házakat vettek. Manapság egyébként inkább USB 3.0-s típusokat érdemesebb és előnyösebb a fémház is a jobb hőelvezetés miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz lappy #4715 üzenetére

    Oké, a belső HDD pontos típusa és jellemzői most már ismertek. Egy ilyenhez gyakorlatilag a legtöbb SATA-USB 2.0/3.X külső ház eleve passzol. Viszont az előző válaszban említett egyéb dolgokról továbbra sincsenek konkrét információk, nem derült ki, hogy pontosan milyen külső ház kell, hogyan lesz használva, mekkora rá az anyagi keret stb. Ha ezek nincsenek letisztázva, akkor általánosan továbbra is azt tudom mondani, amit az előző válaszban. Vagyis ott van a topik összefoglalója, valamint pl. mások legutóbbi hozzászólásai (beszámolói, tesztjei), hogy ők milyen USB 2.0/3.X külső házakat vettek, amik egyébként a most említett HDD-hez is jók lehetnek. Példák: [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link].

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Roxkex #4717 üzenetére

    A megadott feltételeknek az eddigi tapasztalatok alapján mindkét külső ház megfelelne. Ha szempont a HDD csavaros rögzítési lehetősége, akkor még pl. a LogiLink UA0115 is szóba jöhet, amely az árgép találatai alapján szintén beleférne a 8 ezres keretbe. Ha nem, akkor pedig pl. az LC-25U3-Becrux, aminél van hátul szivacs a HDD megtámasztásához, valamint az ára ennek is a megadott kereten belül van.

  • King Unique

    titán

    válasz Roxkex #4719 üzenetére

    Normál esetben egy 2,5"-os, USB-s külső merevlemez működéséhez eleve nem szükséges külső tápellátás (tápadapter), ami pl. ebben a korábbi hozzászólásban is részletezve van. Az UA0115-nél a DC tápbemenet szintén csak szükség esetén használandó, amikor a gazda hardver nem képes megfelelő tápellátást biztosítani az eszköznek. De pl. laptopok és asztali PC-k, meg azoknál pláne USB 3.X portok használata esetében rendszerint nem téma ez. Egyébként elég fullos külső ház ez a LogiLink, a DC tápbemenet mellett még külön tápkapcsoló is van rajta, ami eleve inkább a 3,5"-os típusoknál szokott jellemző lenni (bővebben).

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz sid87 #4722 üzenetére

    Ha megvan már a 2,5"-os belső merevlemez és ahhoz akarsz egy USB-s külső házat venni, akkor jó topikban érdeklődsz. Viszont akkor meg kellene adni, hogy pontosan milyen belső HDD-ről van szó (példa) és pontosan milyen külső ház kellene (példa).

    Ha egybeépített, gyárilag összeszerelt 2,5"-os külső merevlemez kell, akkor viszont eleve nem a megfelelő topikban érdeklődsz. Az utóbbi típusokkal és az általános kérdésekkel a külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD topik foglalkozik. Ahol szintén van téma-összefoglaló, ami választ adhat akár a mostani kérdésre is. De ahhoz először el kellene dönteni, hogy pontosan milyen külső merevlemez kell és annak megfelelően választani, amihez az "Ar, vásárlási szempontok" fejezet, az ottani konkrét példák nyújthatnak segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Andrew801 #4724 üzenetére

    Ha már SSD lenne belerakva, akkor nyilván a 2. opciót érdemes választani, azaz olyan külső házat, amelyiknél működik USB-s használatnál a TRIM (UNMAP). A linkelt modellek (EE25-XA6, EE25-F6B) pedig tudják ezt a gyártó leírása alapján. Sőt, az előbbiből mostanában ketten is vettek itt a topikban és ebben + ebben a hozzászólásban szintén működő állapotról számoltak be. A másikkal nincsen itt konkrét tapasztalat, de a leírása alapján a célra az is megfelelhet. Az egyébként tool-free típus, azaz szerszámmentes szét- és összeszerelést, illetve csavarmentes rögzítést tesz lehetővé.

    Egyébként a Full HD és a 4K UHD filmek lejátszásához nem létszükséglet a külső SSD, mivel nem igényel akkora adatátviteli sebességet, amiről korábban az egyik társtopikban is volt szó. Valamint ez esetben nem apró fájlokkal végzett műveletekről, hanem eleve nagyobb méretű fájlokról van szó, max. talán az SSD jóval gyorsabb elérési ideje az, ami ilyenkor is számítana valamit. Na meg a legtöbb tévén úgyis rendszerint csak USB 2.0 portok szoktak lenni, az meg a másik. Vagyis a külső SSD jóval nagyobb adatátviteli sebességéből leginkább csak pl. PC-n, USB 3.0-s csatlakozásnál lehetne profitálni a filmek felmásolása közben. Bár szekvenciális írásnál egy külső HDD sem lenne azért olyan lassú, de nyilván nem is lenne olyan gyors, mint egy külső SSD. Ilyen célra tehát egy 2,5"-os (külső) HDD is megfelelne, ami ráadásul olcsóbb lenne ekkora tárolókapacitásnál, sőt ugyanannyiért akár többszöröse tárhelyet kínálna. De ugyanakkor a szinte zajtalan működés, a külső hatásokkal (pl. leejtés) szembeni nagyobb ellenállás stb. szempontjából viszont nyilván előnyösebb egy SSD-alapú megoldás.
    Aztán ha már tévén történő használat, akkor az ebben a hozzászólásban leírtakra is javasolt odafigyelni. Vagyis a kompatibilitásra, USB-s csatlakozásnál a stabil tápellátásra stb. Ilyen környezetben a TRIM működése viszont kérdéses lehet, de a leírtak alapján egyrészt a tévénél úgyis inkább csak lejátszás, azaz olvasás lesz a külső SSD-n. Másrészt PC, Mac & UASP-t támogató desktop OS felállásnál használva már működni fog és inkább ott lesz lényegesebb a fájlok írásakor, törlésekor. Ha a tv-készülék menüjében nincsen pl. ilyen / ilyen opció az eszköz szoftveres leválasztására, akkor lehetőleg olyankor kellene fizikailag leválasztani az USB-kábel kihúzásával, amikor épp nincsen használatban, nincsen rajta olvasási / írási művelet. Ez általában a külső házon lévő állapotjelző LED villogásából is látszik, ami pl. ebben a leírásban szemléltetve van.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz NORBl #4729 üzenetére

    A topik összefoglalójának információs táblázatában fel van tüntetve egynéhány külső ház árakkal, illetve azok linkjeivel együtt. De itt egyrészt attól is függ a megfelelő kiválasztása, hogy számodra mit jelent a jól használható, milyen követelményeknek kell megfelelnie a külső háznak (példa). Másrészt azt is el kellene dönteni, hogy megfelel belföldi boltból is kb. ≥ 3 ezerért, vagy adott esetben akár még ennél is valamivel olcsóbban mindenképpen AliExpress és társai online piacterek kínálatából való legyen. Aztán nem derült ki, hogy pontosan melyik ORICO külső házakat nézted, de viszonylag sokféle 2,5"-os modell van a kínálatukban, amelyek közül néhányról itt a topikban is volt szó.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Nerazim #4731 üzenetére

    Egyrészt itt nem derült ki az, hogy USB-n a külső HDD tápellátása biztosan rendben van-e. Az egy dolog, hogy a készülékhez erősebb tápegység lett véve, de ha 1 db USB 2.0 (?) port nem tudja stabilan meghajtani az eszközt, akkor így nem sokat ér. Ha van rajta 2 db port, akkor ilyenkor javasolt Y-kábelt használni. Meg ha már USB-kábel, akkor azt is célszerű ellenőrizni, szükség esetén másikkal is kipróbálni a külső házat, mivel a kábel hibája, valamint 2,5"-os meghajtóknál a hossza is okozhat gondokat.

    Másrészt az sem derült ki, hogy a HDD már előtte is produkálta ezt a bizonyos "nyekkenést" a gépben SATA-n / másik külső házban USB-n, vagy csak az újonnan vásárolt külső házban. Valamint pl. PC-s környezetben is, vagy csak ennél a médialejátszónál. Aztán az sem teljesen világos, hogy pontosan mit is jelent ez a "nyekkenés", pl. kattog / kattan a HDD vélhetően elégtelen tápellátás / fejparkolás miatt, vagy egyéb módon és ok miatt abnormális zajt kibocsátva. Aztán még az is lényeges lehet, hogy milyen a HDD állapota, azaz pl. Windowson a HDS mit mutat.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz NORBl #4734 üzenetére

    Ezzel a külső házzal itt a topikban jelenleg nincsen konkrét tapasztalat, tehát nem ismert, hogy mennyire oké. De első ránézésre amúgy nem tűnik rossznak, hőelvezetés szempontjából előnyös az alumínium, ahogyan a tool-free kivitel is, ha a szerszám- és szerelésmentes használat a szempont. Bár a megvalósítás az alábbi kép és videó szerint kissé szokatlan, a SATA-USB panel és egyben a SATA fizikai csatlakozó be van építve a külső házba, amibe a dokkolókhoz hasonló módon kell beletolni és csatlakoztatni a HDD / SSD meghajtót, majd utána a kifordítható elemmel történik a rögzítés, lezárás. Aztán a mellékelt védőtok is ötletes, bár komolyabb védelmet inkább egy standard hordozótok nyújt, amiben akár maga az USB-kábel is elfér.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz NORBl #4736 üzenetére

    Egyébként nem arra céloztam, hogy okvetlenül mást kell helyette választani és az előbbi külső ház egyáltalán nem lehet jó, csak pár dolog lett megemlítve. De ha nem létszükséglet a tool-free kivitel és szimpatikusabb ez a 2169U3, akkor választhatod helyette akár ezt is. Legalábbis elvileg, mert itt a topikban gyakorlati tapasztalat ez utóbbival szintén nincsen. Azokkal az egyes ORICO külső házakkal van, amelyekről volt szó itt korábban, illetve szerepelnek valamilyen formában az összefoglalóban.

    Ha már 7200 RPM-es HDD lesz belerakva, akkor egyrészt fontos a megfelelő hőelvezetés és szellőzés. Ez a 2169U3 külső ház, illetve a fémhálós kialakítás ilyen téren pont előnyös, ebben valószínűleg nem fog túlmelegedni és megfőni még egy ilyen HDD sem. Másrészt USB-n a megfelelő és egyben stabil tápellátás is lényeges, mivel egy 7200-as (külső) HDD energiaigénye valamivel még nagyobb lehet, mint egy 5400-as típusé. Vagyis a gazda hardveren lehetőleg majd USB 3.X porthoz csatlakoztatva legyen használva!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz CsengődiGeri #4738 üzenetére

    Ahhoz, hogy USB 3.0-s sebességgel működjön egy ilyen eszköz, mind a külső háznak, portnak és a kábelnek is USB 3.0-snak kell lennie, valamint az OS-nek is támogatnia kell. Ha esetedben USB 2.0-s a külső ház és a port is, akkor viszont nincs min csodálkozni, nem meglepő a max. 35 MB/s. Az viszont igen, ha USB 3.0 porthoz csatlakoztatva lassabb, mivel ott pont hogy akár még valamivel gyorsabbnak kellene lennie (példa). De ilyen téren lehet különbség pl. egy asztali PC-nél előlapi / hátlapi USB 3.0 port között, az USB-kábel hossza sem teljesen mindegy, a szoftverkörnyezet is számíthat stb. Na meg mivel egy SATA-USB külső SSD-ről van szó, ezért annál másolásnál a megfelelő írási sebesség tartásához USB-n is lényeges lehet a TRIM (UNMAP) működése. Ha nem működik USB-n és az adott SSD-nél a Garbage Collection sem elég hatékony ahhoz, hogy valamilyen szinten ellensúlyozza a hiányát, akkor előbb-utóbb eleve be fog lassulni az SSD. Aztán, hogy esetedben ez, vagy más volt-e az oka, az nem derült ki, de tartósan TRIM nélkül használva az SSD-t USB-n is számolni kell majd a lassulással.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz 7Heads Drago #4740 üzenetére

    Arról pont nemrég volt szó, hogy mely topikban kellene érdeklődni, ha nem külső házas megoldás, hanem gyárilag készre szerelt külső merevlemez kell. Ahol ráadásul korábban már érdeklődtél. Most is ezt kellene tenni, de előtte célszerű elolvasni az előbb linkelt esetnél leírtakat, illetve a másik topik összefoglalóját, ami jó eséllyel választ adhat a kérdésre.

  • King Unique

    titán

    válasz Hegyirabló #4744 üzenetére

    Az ilyen eszközöknél az elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezet eleve a PC, Mac & desktop OS. Vagyis értelemszerűen használhatók ezek a külső házak Macen, illetve macOS-szel is. Max. az adott desktop OS-re vonatkozóan szoktak megadni minimum követelményként egy verziószámot, ami pl. az alábbi képen is látható. De az rendszerint olyan régi verzió szokott lenni, amit és pláne annál régebbit már nem nagyon használ senki. A linkelt példában lévő 8.6-os verziónál is bizonyára jóval újabbat használsz, sőt lehet épp az aktuális (10.14 Mojave) macOS verziót. Vagyis ez esetben nyilván ez a része is rendben lesz.

    Ami még esetleg pluszban megemlítendő, az az adatátvitelhez használt interfész, valamint a fizikai csatlakozó típusa. De ha van az általad használat Mac gépeken USB-port, illetve USB 3.X, akkor nyilván ez sem téma. Max. az újaknál esetleg az USB-C (Type-C) lehet az, de szükség esetén az ahhoz történő csatlakoztatás is könnyen megoldható a megfelelő adapter / kábel használatával, nem feltétlen muszáj Type-C csatlakozós külső házat venni, ami nyilván a másik lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz gyuromoj #4747 üzenetére

    Ha SATA-s az a 2,5"-os merevlemez, akkor értelemszerűen külső házból is olyat kell venni. Továbbá javasolt nyilván USB 3.0-sat a megfelelő adatátviteli sebesség, valamint alumíniumházasat a megfelelő hőelvezetés miatt. Viszont, hogy abból a listából pontosan melyiket, az egyrészt attól is függ, hogy pontosan milyen kell. Példák: [link], [link]. Másrészt tapasztalat itt a topikban azokkal a külső házakkal van, amelyek szerepelnek az összefoglalóban beszámoló és teszt formájában, valamint az információs táblázatban. Vagyis azok alapján egyrészt lehet a linkelt webshopban lévő listából is szelektálni, másrészt viszont az ott megtalálható egyéb modellekkel értelemszerűen nincsen tapasztalat.

  • King Unique

    titán

    válasz Hegyirabló #4748 üzenetére

    A CDM screenshoton lévő eredmények USB 2.0-snak néznek ki. Ahhoz, hogy USB 3.0-s értékek legyenek, mind a külső háznak, a kábelnek és a gépen lévő portnak egyaránt USB 3.0-snak kell lennie, valamint az OS-nek is támogatnia kell. Ha ezek közül valamelyik nem teljesül, akkor az adatátviteli sebesség sem lesz az USB 3.0-nak megfelelő. Valamint ha a 2,5"-os külső meghajtóknál az USB-kábel túl hosszú, akkor az a tápellátási problémák mellett akár sebességproblémát is okozhat. Amúgy maga az IB-273StU3 külső ház ezeknél az értékeknél nyilván többet tud USB 3.0-n, viszont ahhoz SSD kellene. Ezt egy másik külső ház HDD-vel és SSD-vel mért eredményei is jól szemléltetik.

    Egyébként érdekes az az AmorphousDiskMark, ez gyakorlatilag a Windowson elérhető CrystalDiskMark macOS-re írt megfelelője. Az AJA System Test esetében is hasonló a helyzet, igaz annak mindkét OS-re van natív verziója, nem egy fork.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz gyuromoj #4750 üzenetére

    Ez a Gembird külső ház is megfelelhet a célra, vagy akár pl. azok is, amikről pont az imént volt szó. Nemrég az előbbiről ebben és ebben a beszámolóban is viszonylag jókat írtak, viszont ezek alapján pl. a különféle leállítási funkciók és az UASP állítólag nem működtek, a firmware sem frissíthető stb. Vagyis akinek ezek fontosak, akkor helyette nyilván inkább olyan külső házat vesz, ami ezeket megfelelően támogatja. De arról korábban volt szó, hogy bár előnyös ha támogat és tud a külső ház bizonyos funkciókat, de ezek nem feltétlen tekinthetők létszükségletnek az alapvető működés szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz NORBl #4754 üzenetére

    Ilyenkor a megfelelő csatlakozás (kábel, port) és tápellátás ellenőrzése mellett Windowson mindig célszerű első körben az eszközkezelőt és a lemezkezelőt lecsekkolni. Ha az előbbinél nem stimmel valami (példa), akkor a hibakód alapján lehet megoldást keresni, bár a linkelt példánál éppen a rendszer-visszaállítás használt. Ha az eszközkezelő oké, akkor jöhet a lemezkezelő. Ha csak a fájlkezelőben nem jelenik meg a külső merevlemez, akkor valószínűleg nincsen meghajtóbetűjele és ez esetben értelemszerűen hozzá kellene rendelni egyet a lemezkezelőben. Viszont ha inicializálatlan és / vagy particionálatlan a külső HDD, akkor először szükség esetén nyilván inicializálni kell MBR / GPT séma szerint, majd utána, vagy ha már inicializálva van, akkor egyből az új egyszerű kötet létrehozása opcióval létrehozni rajta pl. egy NTFS fájlrendszerű kötetet. Persze ezeket is nyilván csak akkor, ha eleve inicializálatlan és / vagy particionálatlan, nem pedig egyéb okból lett az, mert az utóbbi esetben nyilván az adatmentés az első!

    De ha közben már sikerült megoldani, akkor oké. :)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz csucsu21 #4757 üzenetére

    Egy korábbi hozzászólásban le van írva a lényeg az USB-s tápellátásra vonatkozóan. Vagyis ha csak USB 2.0 portok vannak a gazda hardvereken, akkor pl. az Y-kábel, azaz 2 db port egyidejű használata lehet a biztos megoldás. De asztali PC-knél akár 1 db hátlapi USB 2.0 port is elég lehet ilyen szempontból. Továbbá itt inkább a médialejátszó a kérdéses, aminél szükség esetén (ha az Y-kábel nem elég / nem opció) akár az ebben a válaszban említett egyéb megoldások is szóba jöhetnek.

    "vagy inkább olyat nézzek amihez van külső táp is?"

    Mármint 3,5"-os típusra célzol gondolom, mert a 2,5"-os, egylemezes külső házakhoz nyilván nem szoktak külső tápegységet mellékelni és normál esetben nem is kell. Max. külön lehet venni olyat egyik-másik modellhez, illetve amelyiken van DC tápbemenet (példák). Viszont ha 2,5"-os a HDD, akkor ahhoz értelemszerűen eleve inkább 2,5"-os külső házat kellene venni és szükség esetén annál is megoldható a kiegészítő / külső tápellátás. Vagy ha már mindenképpen külső tápos kell, akkor akár egy dokkoló is szóba jöhet (példa). Ami egyébként ez esetben praktikusabb lehet ilyen célra, mint egy 3,5"-os külső ház, amely utóbbiba normál esetben nyilván nem 2,5"-os, hanem eleve 3,5"-os HDD-t rak az ember.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz balazs1956 #4759 üzenetére

    Erre ugyanazt tudom mondani, amit nemrég egy hasonló kérdésre adott válaszban. Vagyis ha gyárilag készre szerelt 2,5"-os külső merevlemez kell (?), akkor eleve nem a megfelelő topikban érdeklődsz.

    A 2-2,5 TB-os tárolókapacitást illetően jelenleg egyébként az előbbi a reális a 2,5"-os méretkategóriánál, vagyis a 2 TB. Ha annál nagyobb kell, akkor a 3-4-5 TB-os modellek jöhetnek szóba. Az alábbi blogbejegyzésben részletezve van a téma konkrét példákkal és árakkal mind a gyárilag készre szerelt típusokra, mind a külső házas megoldásra (jelen topik témája) vonatkozóan.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Masooo #4762 üzenetére

    A másik topikban nem véletlenül volt a LogiLink UA0115 javasolva, mivel az igen, megfelelhet a célra, sőt duplán is. Egyrészt van rajta szükség esetén a külső áramforrás használatához DC tápbemenet, másrészt a be- és kikapcsoláshoz külön fizikai tápkapcsoló, ami a korábban készült beszámolókhoz mellékelt képen is látszik.Továbbá ajánlanám figyelmedbe a nemrég egy másik kérdésre adott válaszban leírtakat is. Ha számodra mindenképpen külső tápos megoldás kell és olyan, amihez lehetőleg gyárilag mellékelnek tápegységet, akkor az utóbbi válaszban említett HDD dokkoló is megfontolandó. Oké, hogy az előbbi külső házon is van fizikai tápkapcsoló, viszont ahhoz gyárilag (nyilván) nem mellékelnek külső tápegységet, hanem külön kell beszerezni hozzá a megfelelőt. Meg az alapértelmezetten USB-s tápellátással működik, ellenben a (legtöbb) dokkoló működéséhez alapból külső tápegység szükséges.

    Egyébként a másik topikban ugyanakkor az is le volt írva, hogy ha van a készüléken 2 db, 500 mA-es USB-port, akkor egy Y-kábel is stabilizálhatja USB-n a tápellátást, vagyis nem feltétlen létszükséglet a külső tápellátás. Továbbá a kikapcsolás szempontjából nem az a lényeg, hogy külső tápegységről üzemel-e a külső ház, hanem hogy van-e rajta külön tápkapcsoló. De ha nincsen, az sem akkora gond, mivel (a megfelelő szoftveres leválasztás után) az USB-kábel kihúzásával nyilván eleve kikapcsol egy 2,5"-os külső merevlemez. Vagyis ha sokáig nincsen aktívan használva az eszköz, akkor nyilván elég lenne csak a kábelt kihúzni, felesleges 0-24-ben az említett készüléken "lógatni". De akármelyik megoldást is választod, másrészről a lényeg az, amiről korábban volt szó egy hasonló esetnél. Vagyis már csak amiatt is érdemes lenne kikapcsolni a külső merevlemezt tartósan inaktív használatnál, hogy ne szaporodjon feleslegesen az indulások / leállások és a fejparkolások száma.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Masooo #4764 üzenetére

    Olyan szempontból elvileg igen, ha a be/ki kapcsolóval megfelelően megvalósítja / megszakítja USB-n a tápellátást. Viszont egyrészt az nem teljesen tiszta, hogy ez most csak egy szimpla tápkábel, vagy adat + tápkábel egyben. Ha érdemben használni akarod a külső merevlemezt, akkor ahhoz nyilván az utóbbi kell. Másrészt, hogy a gyakorlatban mennyire oké egy ilyen, meg egy 2,5"-os külső merevlemezhez használva, az más dolog. Összevissza nyilván nem javasolt kapcsolgatni, mert az akár gondot is okozhat. De megfelelően használva elvileg rendben lehet, bár az előbb említett adattovábbítás kérdéses. Vagy másik megoldásként arra az időre nyilván ki is lehetne húzni a külső merevlemez kábelét, hacsak esetedben nem létszükséglet állandóan bedugva lennie.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Masooo #4766 üzenetére

    A LogiLink külső háznál az 5 V-os külső tápegység csak szükség esetén kell, ha a gazda hardver 1 db USB 2.0 (?) portja nem tudja stabilan meghajtani és nem opció 2 db port használata Y-kábellel. Viszont szimplán a be/ki kapcsoláshoz nem, mivel van a külső házon fizikai tápkapcsoló, lásd a korábban linkelt képet.

    Ha nem akarsz csavarozással, a belső HDD be- és kiszerelésével bajlódni, akkor adja magát egy tool-free külső ház (példák), vagy még praktikusabb lenne a már említett HDD dokkoló. Az utóbbiakban pláne könnyen cserélhető a HDD és rendszerint eleve külső táposak, fizikai tápkapcsoló is van rajtuk stb.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz xtremez #4769 üzenetére

    Ha 2,5"-os méretszabványú és SATA csatolófelületű az SSD, akkor elvileg jó lehet hozzá. De amúgy gyakorlatilag itt a topikban nincsen konkrét tapasztalat ezzel az Ewent EW7044 külső házzal.

    Egyébként meg van a topik összefoglalójában "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezet, ahol le van írva ezzel kapcsolatban néhány lényeges információ, valamint konkrét példák. Ha olyan külső ház kell, aminél USB-n működik a TRIM, pontosabban az SCSI UNMAP, akkor pl. az AXAGON EE25-XA6 ALINE jó választás lehet és az ára is elfogadható. Ilyet többen is vettek erről a fórumról és beszámoltak róla ebben a topikban, valamint működött is náluk USB-s csatlakozásnál a TRIM (UNMAP) Windowson és Linuxon egyaránt. Ha a jelenlegi gépen csak USB 3.0 portok vannak, akkor pedig nem létszükséglet, sőt az adatátviteli sebesség szempontjából felesleges USB 3.1 Gen 2-es külső házat venni, mivel megteszi az előbbi is. Illetve egy USB 3.0-s, UASP képes modellnél is nagyjából (max. 450 MB/s) kihasználható egy SATA3-as SSD sebessége. Valamint az eredetileg linkelt Ewent külső ház is csak USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0 típusú.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz xtremez #4771 üzenetére

    Attól, hogy nem rendszermeghajtóként, hanem csak másodlagos meghajtóként lesz használva adattárolásra az SSD, még lényeges lehet a TRIM, illetve az UNMAP működése USB-n. Enélkül előbb-utóbb drasztikusan be fog lassulni az SSD, hacsak ennél a modellnél a Garbage Collection nem olyan hatékony, hogy kellőképpen ellensúlyozza ezt. Viszont ha van olyan USB-s külső ház hasonló áron, aminél biztosan működik, akkor nem kérdés, hogy azt, vagy egy olyat érdemesebb-e választani, amelyiknél eleve bizonytalan / nemleges a működése. Aztán felőlem azt és olyan külső házat veszel, amilyet akarsz, a saját döntésed.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz milkabrams #4773 üzenetére

    Először azt kellene eldönteni a társtopikban lévő hozzászólás mintájára, hogy natív Type-C interfészes külső ház legyen, vagy megteszi egy normál típus + külön Type-C adapter / kábel. Valamint azt is, hogy USB 3.1 Gen 2-es, vagy USB 3.0-s (Gen 1) legyen-e a külső ház.

    Ha natív Type-C megoldás kell, akkor USB 3.1 Gen 2 kivitelben pl. a Sharkoon Rapid-Case USB 3.1 Type C jöhet szóba, amivel van itt a topikban tapasztalat. Aztán az ICY BOX IB-245-C31-B és az ORICO 2518C3-G2 külső házakkal szintén, beszámoltak már itt a topikban egyikről (+) és másikról is. Ha megfelel egy USB 3.0-s modell is, illetve amelyikhez gyárilag mellékelnek Type-C adaptert, akkor pl. az ICY BOX IB-254U3+C is opció lehet. De ilyen Type-C adapterrel, valamint kábellel lényegében akármelyik külső háznál megoldható a Type-C porthoz történő csatlakoztatás.

    Ha okostelefonhoz is használva lesz a 2,5"-os külső merevlemez, akkor ott viszont a tápellátás eleve problémás lehet USB-n, vagyis szükség esetén külső tápellátásra, illetve pl. az ebben a hozzászólásban említett megoldásokra lehet szükség. A laptop viszont nem téma, annál vélhetően rendben lesz, pláne ha USB 3.X portok vannak rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz xtremez #4776 üzenetére

    A külső háznál nyilván nem kell semmit állítgatni, mivel az chip, illetve firmware szinten támogatja. Maximum szükség esetén az operációs rendszernél kell, lásd a korábban linkelt linuxos példát. Ha Windowst használsz, akkor annál viszont csak az kell, hogy az adott verzió támogassa az UASP-t, ami natívan Windows 8, 8.1 és 10 rendszereknél teljesül.

  • King Unique

    titán

    válasz Bdanyy #4778 üzenetére

    Az pontosan mit jelent, hogy tönkrement? Maga a külső ház, illetve a benne lévő SATA-USB átalakító adta meg magát, vagy az USB-aljat lett kontakthibás, netán csak az USB-kábel ment tönkre? Az előbbi esetben nyilván adná magát a garanciális csere, de ha az már nem opció, akkor kb. kuka a külső ház. Az utóbbinál viszont esetleg az aljzat forrasztása, vagy a kábel cseréje megoldás lehet. Továbbá érdemes azt is leellenőrizni, hogy biztosan a külső házzal van-e a gond, vagy inkább a benne lévő HDD / SSD meghajtóval, netán magával a gazda hardverrel és az azon futó operációs rendszerrel, az nem kezeli valami miatt megfelelően. Ezért is célszerű ilyenkor másik USB-porthoz (asztali PC-nél hátlapi) csatlakoztatva, valamint lehetőség szerint másik HDD / SSD meghajtóval, másik gépen és másik operációs rendszerrel is kipróbálni az eszközt.

    Ha biztosan tönkrement és emiatt másik külső ház kell helyette, akkor a topik összefoglalójában lévő információs táblázatban fel van sorolva egynéhány, illetve ajánlott modellek. Lehet akár mást is választani, de itt a topikban értelemszerűen csak azokkal a külső házakkal van tapasztalat, amelyek szerepelnek az összefoglalóban beszámoló, teszt formájában, valamint az említett táblázatban és a topik hozzászólásai között. Viszont, hogy kinek melyik lenne a legmegfelelőbb, az függ attól is, hogy pontosan milyen jellemzőkkel rendelkező kell, lásd az információs táblázatot. Egyébként a Becrux eleve a jobban sikerült és ajánlott külső házak közé tartozik, a 3,5 éves működés pedig szintén nem olyan rossz, már csak a 2 éves gyártói garanciához és a 24/7-es használathoz viszonyítva sem.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Bdanyy #4780 üzenetére

    Az USB-kábel esetleges hibáját azért jó lenne lenne tisztázni, mert amiatt is lehetnek gondok. Meg a Becrux esetében a gyárilag mellékelt 1 méteres kábel amúgy is kissé hosszú és az sem minden esetben annyira szerencsés. Aztán ha a HDD rendesen felpörög a külső házban, az már valami. Ha fel sem pörög, kattog stb., nyilván akkor van a gond. Továbbá akkor van se kép, se hang, akkor nem elérhető egyáltalán az USB-tárolóeszköz, ha pl. Windowsnál sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben nem jelenik meg. Valamint a csatlakoztatáskor hallható jellegzetes hang sincsen, vagy először igen, de utána egyből jön a másik, ami a fizikai eltávolításkor (kihúzáskor) szokott lenni.

    Ha az előbbiek tisztázásra kerültek és bebizonyosodott a külső ház hibája, akkor a garanciális csere lehetősége híján értelemszerűen másikat kellene venni helyette. Azzal kapcsolatban pedig lásd az előző válaszban leírtakat.

Új hozzászólás Aktív témák