Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vitee

    aktív tag

    válasz LazacX #40370 üzenetére

    Igaz nekem castingban, de van tailwalk botom. Tailwalk Backhoo Rise ML. Imadom, nagyon jo kis bot, 3,5-10,5gr dobosullyal. Elo Dunan kicsit nagyobb rezonanciaju wobblereket nem szereti a sodras miatt, de oblokben, allovizen kivalo. Inkabb gumis bot, a teteje szerintem 9-10gr korul van amit kenyelmes vele dobalni.
    Gondolom spinningben se lehet rossz :)

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz tween #40610 üzenetére

    Szia! En Japan oldalrol rendeltem a 16-os Aldebaran Bfs-t 1 eve. Annyi, hogy itt jott ra ugye afa+vam igy nagyjabol annyira jott ki mintha most nemetbol rendeltem volna, (sot most meg olcsobb is), csak akkor meg nem nagyon arultak sehol. Onnan ide par nap alatt eljott, csak a draga magyar vamon ult par hetig...esetleg amazonon nezd meg.
    Egyebkent alom egy orso ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz tween #40637 üzenetére

    Igy van ahogy mondod, csak figyelgetek, olvasgatok, informalodok :D
    A masik pedig, hogy eleg keves castingos van erre, legalabbis nem annyira nepszeru mint a spinning pergetes :)
    Egyebkent castingbol az Aldebaran mellett van egy Curado 71 sekely dobbal meg most szereztem egy 13 Fishing Concept Z-t. Eddig ez a paletta. Meg egy Curado 201K lesz a kovetkezo kiszemelt ;) Barmi erdekel az Aldebarannal kapcsolatban szivesen segitek amiben tudok ;)

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz vendingo #40911 üzenetére

    Amit Zéé irt Daiwa Compass eleg nepszeru volt amikor tobben is elkezdtek itthon tenkarazni. Nepszeru alatt azt ertem, hogy olcsobb alternativa volt mint egy igazi tenkara bot.
    En is vettem anno, egy 3m-es van nekem. 75gr, 40cm talan az egesz. Nagyon vekony es lagy bot, lilian zsinorral a spicc vegen. En a Sajon hasznaltam amikor meg ott laktam domizni, aztan ahogy Pestre koltoztunk 3eve elo se vettem.
    Egy olcsobb megoldasnak teljesen jo lehet :)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz vendingo #40928 üzenetére

    Fentebb irtam neked egy valaszt. Lilian zsinor a neve, spiccgyuru helyett van, ahhoz kotod a zsinort, es konnyebb tisztitani, mert ki tudod huzni a spicc tagot, mivel nincs gyuru ami zavarjon :)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Interceptor #41045 üzenetére

    Szia, nekem van egy ilyen, SG Finezze 192cm 3-12gr bothoz.
    Teljesen jo kis orso ennyi penzert, nem bantam meg. A 30-as is pici es konnyu orso. Jo eros felkapokarja van, fek is jo, kenyelmes, nagy EVA gombok, sulypont is rendben van nagyon. Legtobbszor Pesten a nagy Dunan ,meg az oblokben szoktam vele dobalni.
    Ami nem olyan jo, hogy kicsi az attetele, igy balinozaskor tepni, tekerni kell mint az allat mert csak 60cm a behuzasa, legalabbis a 30asnak. Egy par oras pergetes utan leszakad mindenem es izomlazam van masnap :D
    A blade csalikat szerintem nem szereti igazan, a rezonancia miatt az enyem mar kicsit "zorog". Lehet csak valahol meglazult egy csavar.
    Ennyi penzt szerintem meger, plane ha valahol akciosan is meg tudod venni :)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Interceptor #41767 üzenetére

    En is sokaig sunline es egyeb draga fluoro zsinorokat vettem pergetni, aminek 25-35-50 metere par ezer forint. De a Kalandban talaltam egy olcso es ugyan olyan jo alternativat. Daiwa Infinity Floorit Super Soft 18ft metere. 100m - 1800ft... Szoval boven-boven jobban megeri mint a draga tarsai, kapsz 4szer annyi mennyiseget es minosegben is van olyan jo. Ha szakad akkor a kotesnel vagy a kapocsnal. 26-os a legkisebb meret, ez boven jo sugerre, balinra, kovesre.
    En mar mindenfele pergeteshez kotok fluoro eloket. Az obol es az elo Duna is nagyon koves, retkes. Ez jobban birja a koveket, seruleseket mint a szimpla fozsinor. En uni to uni kotessel szoktam osszekotni, fozsinor szinte soha nem szakad, megmarad a kotes es ott szakad a kotes toveben. Arrol nem is beszelve, hogy ha elakadsz sokszor jol jon, hogy van nyulasa a fluoronak a fonottal szemben.
    Az hogy latja-e a hal a fozsinort. Ha eszik, akkor eszik, akkor leszarja a zsinor szinet, lehet egyebkent is. Feketesugernel viszont volt olyan, hogy mi Baratnonmel kotottunk eloket, haver direkt nem. O nem fogott semmit amig mi tobbet is. En a kevesbe serulekenyseg miatt - ha serul is nem a fozsinorbol kell vagdosni, jol jon neha a nyulasa, durva akasztasnal tud szakadni a zsinor, az eloke nyulik, igy lehet meguszod - satobbi miatt hasznalom :)
    Nanofil nagyon jo dolog, rohadt nagyot lehet vele dobni, vagja a vizet, a szel nem kap bele annyira. Viszont nagyon nagyon gyenge es serulekeny.
    Vegigdobaltam vele egy szezont (10-es nano volt) az obolben es az elo Dunan, de ha elakadtam akkor vagy usztam es masztab be a csali utan, vagy odaszakitottam. Irto gyenge zsinor. A koveket, sot semmi serulest nem igazan toleral. Ezt kikuszobolendo hasznaltam fluoro zsinort. 1m koruli hossz, igy eleg azt cserelgetni ha serul. Igy mar boven erosebb, mivel nyulik helyette a fluoro, nem pattan el rogton, amint kicsit erosebben rafeszitesz.
    08-as 10-es 14-es kozotti fonottak amikkel dobalok, ehhez meg pont jo a 26-os eloke. Igy a uni to uni meg siman atmegy a mikrogyurukon is. Igaz a fluorobol csak 4-5 menetet szoktam, a fonottbol tobbet, igy nem olyan nagy a csomo.

    Ui: mivel most leginkabb multizok, en nem is vennek elore kotott eloket, mivel nagyon rovid zaszloval dobalok. Ebben a meretben teljesen felesleges. Kovesre, balinra, sugerre nem tartom letfontossagunak a merev vastagabb krimpelt eloket, arrol nem is beszelve, hogy akar Alirol is veszel egy krimpelofogot, huvelyt, meg zsinort es csinalsz magadnak par perc alatt :D es toredeke aron megvan mint amiert adjak...

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz csƵ #41777 üzenetére

    Interceptor: persze, amit boltba veszel es handmade eloke azt nem nehez megcsinalni. Egy fogo, a huvelyek, forgokapocs meg egy kis ido. :D
    Hasznaltam en is kapcsot, de multi miatt nem hasznalom mar.

    csZ: Nem tudom en se, izles kerdese, en hasznalok. Sokaig en se kotottem. En a serules es szakadas miatt hasznalom fokent. Nekem jobban birja az itteni, fovarosi korulmenyeket mint direktbe a fozsinor. Evekig nem hasznaltam semmit, csak a szines zsinor es kesz. Nem gondolom, hogy kevesebb halat fogtam akkor.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Interceptor #43624 üzenetére

    Nekem ez a hetem kínlódás a Dunán meg az Újpestiben.
    Ilyen 25 centis balinok jönnek, 1-2db pecánként, vagy betli :( :D
    Kedden akasztottam egy brutál nagy balint az előn, a lábam alatt verte le, de egy 7-8 másodperces fekhúzás után kipattant a horog.
    Tavaly bőven jobb volt, most valami nem oké :(
    Tegnap se jött semmi az öbölbe. Most nincs meg a csí :D
    Vagy délután nem annyira aktívak, bár tavaly ez se nagyon számított.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Interceptor #43637 üzenetére

    Nagy köröket szoktam ilyenkor csinalni, öböl, elő Duna, hazafelé megint öböl, vagy csak oda. Van amikor hányok tőle, akkor csak az élő. Most is ott van benne egy laptop 3 darabban. 2 éve télen egy teszkos bevásárló kocsi félig belefagyva. Undorító az újpesti végig. Tele retekkel, szeméttel...
    Ezért is szereztem be oda egy kis alu csónakot, lassan azzal is meg akarom indítani a pecakat. Mostanába partról szoktam csak, de nem az igazi. Meg délután megyek, lehet ez se valami jó nekik, de én az időpontokkal úgy vagyok, hogy akkor megyek amikor tudok. És legtöbbször a legtöbb halat dög melegben délután fogdostam.
    Holnap szerintem én is megyek le, hátha lesz valami :)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz #16514048 #44566 üzenetére

    Én is ez ecusimat mondanám ennyi pénzért.
    Nyúztam vagy 4 évig elég sokat, soha nem takarítottam ki, vagy kentem újra és 4 év után lett valami kis hangja.
    Egy Okuma inspirának ehhez 1 év sem kellett és már lóg és hangos.
    Az igaz, hogy nehéz, de bírja a strapát.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz A Zéé #44577 üzenetére

    Hogy megy az úsztatás a Dunán? Fővárosin nyomod nem? Most ismerkedek én is vele. Kenyér zsákos etetéssel csinálod? Vagy gombócokat dobálsz?

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz A Zéé #44684 üzenetére

    A múltkorira válaszolva, én is most kezdtem, pár alkalommal voltam lent. Egy kollégám mutatta ezt a módszert és nagyon megtetszett. Csak pergettem a fővárosi Dunán de egy kicsit most elég volt belőle. Sok betli, vagy 1-2 hal azok se nagyok. Balcsis nyaralas után ahol 50-60centi alatt nem is fogtam balint a Duna egy hatalmas csalódás....
    Szóval elmentem megnéztem, úsztattam haver cuccával és már első alkalommal fogtam 2 paducot, neki jott Jász, marna, paduc, laposkeszeg és ott eldöntöttem, én is akarom ezt.
    Aztán volt 2 betli, talan rossz időben voltam kint. Volt egy par hajnal jasszal, leanykoncerral, marnaval, szilvaorruval, paducokkal.
    Ami érdekes, hogy ugyan azon a szakaszon egyszer csak paduc jött, utána hajnalban 3 marna és semmi más.. ebből kettő volt értékelhető, 1 pedig mini marna.
    Sok hal sajnos nem jön, ez az amin valamit javítanom kell. Kenyeres zsákot használok, benne 1 kg kenyér és etetoanyag, csonti pedig a csali. A baj az, hogy sok hal nem jön, lehet gombocoznom is kellene mellé az etetokajat.
    Valamelyik nap hajnalban, 2 dobasbol 2 marna, a második kiló fölött volt, ment szépen nagyon. Itt mint amit elvágták sok óráig semmi... A végén egy mini marna és egy szilva.
    Ha többet etetnek vajon jobban oda állnának? Nem tudom. A kenyér mellé tettem 1 kiló etetot, meg fél liter csontit. Volt hogy csak kenyeret vittem, felettem horgasztak, kihasználtam az ő etetésuket is. Neked mi a modszered? Sima gombocozas? Bojat használsz? Én igen, egy pet palackot a kenyeres zsákhoz kötve.
    4-6gr-os Cralusso bolot használok. Olmozast hogyan csinálod? Én eddig ugy, hogy a forgó felett egy pici sörét, majd felette olyan 30 centire egybehuzva az olmozas. Te milyet használsz? Lehet ki kellene próbálnom mást is.
    Ereszteket hogyan állítod? Én probausztatasokkal, amikor már sűrűn elmerül az úszó, vagy sokszor elakad akkor állítom addig, amíg ez megszűnik.
    Milyen botot orsot használsz? Egy olcsóbb 4.20-as telematch botom van de akarok valami konnyebbet.
    Nagyon jó ez a módszer egyébként, nagyon tetszik. Nem gondoltam volna soha, hogy a pergetes mellett bármi bekeshalas módszert űzni fogok, de ez valahogy magával ragadott.
    És ahogy ezek a kisebb marnak is mennek... Valami brutális, nem is tudom elképzelni, milyen lehet egy 3-4 kilós.
    Egyik nap akasztottam egy ilyen torpedot. Megindult befele, keresztbe be a foagba. Adtam neki egy kis lazat, nehogy megtepjen, erre lehuzott egybe egy csomó zsinórt és kipattant a horog. Hát nem voltam boldog :D
    Egyik nap elmentem a római elejére, a patak befolyohoz, de szerintem rossz helyet választottam. 3 petényi marna 1 mini keszeg és két géb lett a vége. Érdekes, hogy ekkor fogtam először gebet usztatva. Snecit még nem is fogtam egyet se.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz A Zéé #45655 üzenetére

    Úsztatni voltál?
    Neked jött valami?
    Most valahogy nem jönnek a halak. Igaz ha jön akkor kevés de most a nagyokba sikerül belefutni.
    Vettem egy új botot úsztatni, egy Serie Walter Racer Light match 390-et 5-15gr dobósúllyal.
    Tegnap csak pár géb jött, meg küllő. Vasárnap második usztatásra egy 50cm+-os leánykoncér, aztán jó sokáig semmi. Majd a szokásos gébek, küllők után jött egy teljes hosszban 51cm-es paduc, majd egy kicsi jász.
    Előtte 1-2 héttel sikerült fogni először egy jobb márnát. Teljes hosszban 63-64 cm volt és még aznap jött egy 51cm-es paduc. Utána sikerült megdönteni a paduc rekordomat egy 54cm-es példánnyal. Nagyon tudnak menni, ezzel a finom bottal pedig nagyon nagy élmény. Az érdekes az, hogy ezekhez csak kenyeret használtam a zsákba semmi mást. Most meg hiába használok akár 3kg etetőt a kenyér mellé, nem nagyon jön. Lehet a víz tisztasága miatt, vagy pasz. Minden nap más sajnos :D de nagyon jó ez az usztatás.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz twine #46586 üzenetére

    Szia,

    Igaz nincs kínai multi orsóm, bár sokan dicsérik és szeretik őket.
    Nekem 3 casting orsóm ( 3 botom) van, 2 Shimano és egy 13 Fishing.
    Ami a legolcsóbb nekem az a Curado 71. Ezt tudom ajánlani, nagyon jó orsó, én nagyon szeretem. Van hozzá egy kínai, alis sekély dobom is, 3 grammtól lehet vele szépen dobálni a csalikat. Igaz ez nem kínai áron van, de nagyon ajánlott.
    Ennél egy olcsóbb megoldás lehet a Shimano Casitas. Ez 30 ezer alatt szokott lenni, még itthon is. Ugyan az a röpsúlyos fékrendszer van benne mint a drágább verziókban, kompromisszum a ház és a többi alkatrész anyaga, csapágyak száma. De ezt is sokan dicsérik és szeretik.
    Ehhez veszel egy olcsóbb kínai botot, aztán idővel úgyis beszerzel majd többet is ;)

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Vitee #46626 üzenetére

    Már nem bírtam szerkeszteni.
    Amit még hozzátennék, hogy az se mindegy milyen csalikkal szeretnél dobálni, milyen tartományban. A multi orsóknál nagyon is lényeges. Vannak kifejezetten kiscsalis orsók, nagycsalis és általánosnak mondható orsók.
    Tudni kell mi az igény és ahhoz választani orsót. A döntő itt a csapágyazás, a fékrendszer és a dob súlya.
    Kínai vonalon is megvannak erre az ajánlott orsók.
    Nem ismerem őket, de nekem is volt egy multis mellényúlásom. Egy olcsóbb orsót vettem itthon, de egy rakás fos volt és le is raktam a multit egy jó darabig.
    Aztán csak piszkált a dolog, vettem egy márkás, minőségi darabot, azóta már 3 szettem van :)

    Botból nekem ketreszesek vannak. Hidd el nem hátrány a cipelése. 1.8m - 2m-es botok ketteszedve alig foglalnak helyet.
    Mikor úsztatni megyek, melles csizma, vödör, benne kenyér, etetőanyag, hátamon hátizsák, kezembe a bot és mindezt a villamoson, metrón az emberek örömére :D

    Nem akarlak lebeszélni semmiről, se rábeszélni a drága dolgokra, csupán ez a saját utam volt amit én is bejártam. Csak támogatni tudom, nagyon jó dolog a castingos pergetés. Ha kínaival kezded, akkor azzal, csak érezd magad jól tőle ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz gban #46789 üzenetére

    Szia, itt az orsó felfelé mutat, a bot "felett" van. A bot alján van egy ravasz ami megy az ujjaid közé. Jobbos, balos orsó így pedig egyértelmű. Ezeket "tojás" multinak is szokták hívni, mert a markodban tudod fogni az egész orsót. Emiatt a csuklónak is sokkal kényelmesebb. Itt a boton a gyűrűk fordítva vannak, felfelé állnak.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz twine #46798 üzenetére

    Én ugyan ezt csináltam itt Újpesten a lakótelepen a házak mögött. Először vittem ólmokat, meg csalikat horog nélkül és azzal dobálgattam. Raktam le 5 méterenként egy fadarabot így nézegettem a távokat is :)
    Itt is volt egy pár fura tekintet, hogy ki az a hülye aki füvön horgászik :D :D

    Ami multis dobasnal nagyon fontos, hogy a mozdulat folyamatos legyen, ne úgy dobjál vele mint a sima pergetésnél, hogy a hátad mögül lendítesz. Itt magad előtt kezded el megindítani, majd egy folyamatos mozdulattal hátra, majd ismét előre és nagyjából 10 óránál enged el pl. fejfeletti dobásnál. És itt egy kicsit ki is tartod a mozdulatot. Ahogy Zéé is írta, más mozdulatok kellenek mint a sima peremfutós felszerelésnél.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz twine #46818 üzenetére

    Szia, mármint mit tudtál a botok dobósulyáról? Ezt nem teljesen értem :) ez ugyan úgy van sima pergető botnál is.

    Azt, hogy az orsót milyen csalitartományhoz tervezték, ajánlják, sok minden befolyásolja. Az orsó háza, hajtás, fékrendszer, de inkább a csapágyazás és a dob súlya. Ezt le lehet mérni előtte. A kis csalis orsók sekély dobbal rendelkeznek, illetve ki vannak könnyítve furatokkal ilyesmi, hogy minél kevesebb legyen a súlya. Minél könnyebb egy dob annál inkább kis csalis orsóról van szó.
    Lehet én is baromságokat írok, ha nem így van javítsatok ki :)
    Aztán ahogy írtad, majd próbálgatod és meglátod mi az a súly amit már nagyon kínlódva dob csak el az alsó tartományból.

    Szerintem ez az orsó ilyen 10+ grammos csalikkal fog igazán működni. De fogalmam sincs, nem igazán ismerem, csak látom itt-ott neten, facebookon és néha olvasók róla, hogy népszerű kínai orsó.

    Amit szoktak ajánlani az a Multisuli, de jó dolgokat olvashatsz a tesztpeca oldalon is. De úgyis a gyakorlás fog segíteni igazán. Bár az se rossz ha valaki megmutatja, segít, sok idegtol meg tud kímélni ha nagyon nem érez rá az ember :D

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz twine #46821 üzenetére

    Szerintem már minden boton van jelölve dobósúly tartomány. Sok boton még a zsinórosztályt is jelölik :)

    Jól látod egyébként a dolgokat. Gyártó így kifejezetten nem jelöli, de vannak ugye a BFS (baitfinesse) orsók, ezek a kiscsalis orsók, vannak nagyvadak, meg a köztes orsók. Ezt külön nem jelölik, mekkora csalikhoz jó. Következtetni meg tapasztalni lehet. Teszteken megnézni milyen tömegű a dob, csapágyak milyenek, hajtás, satöbbi.
    Így van, spinningnél a dob ugye nem mozog, az eldobott csali húzza maga után a zsinórt és amennyit húzott ott megáll, visszaváltod a kart és ennyi.
    Míg a castingnál ez úgy működik ahogyan írtad is. Itt maga a dob forog. A "feltöltött" bot által kidobott csali súlya megindítja a dobot, ami elkezd ugye forogni és lelökni magáról a zsinórt, amit pedig a csali húz maga után. Ha még forogna a dob de látod hogy a csali már esik le akkor jön a 4. fékrendszer ami talán ha nem a legfontosabb, a hüvelykujjad. Ezért kell máshogyan dobni. Ha nincs megfelelően megindítva a csali, vagy magad elé levágod a csalit a bot tartás miatt, akkor a csali hamar vizet ér, de a dob még forogna tovább a fékeknek még nem volt ennyi idő elég a dob lelassítására. Na ilyenkor jön a szép madárfészek vagy pulcsi és lehet bogozni :D
    Ezért nem működik a klasszikus hátad mögül megindított fej feletti dobás. Nem tud feltöltődni energiával és a csalinak nem lesz meg a kellő lendülete.
    A másik véglet amikor nagyon hirtelen van megindítva a dobás és túl laza a tengelyfék, ilyenkor példaul gyakran előfordul az, hogy a dobás pillanatában nem bír megfelelően fékezni a hirtelen forgás miatt a dob pedig maga alá gyűr 1-2 menetet. Ez elég is ahhoz, hogy a csalid elszálljon és vissza se jöjjön. Szépen szakad az egész.
    Ha ez össze van hangolva akkor mennek a szép dobások. Érdemes maxos centri vagy magnesfeket használni és a tengelyféket olyan szorosra, hogy a spicc mozgatására éppenhogy ereszkedjen. Ez a kiinduló pont, innen érdemes finomítani :)
    Megadni nem adnak semmit, sok tényező közbeszól. A szeles idő is szívás.. nyarfaszöszös időben egyenesen sz@pás az egész, megakad a zsinorvezetőben meg a gyűrűkben.
    A csalik alját kitapasztalod a teteje pedig akár tönkre is teheti a csapágyakat meg hajtást is. Ha eszetlen nagy súlyokkal dobál az ember egy nem arra való orsóval :)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz twine #47254 üzenetére

    Szia, ha jól rémlik egy pár hete én is írtam neked egy pár sort multival kapcsolatban. Esetleg azt is érdemes lehet átolvasnod hátha találsz benne pár érdekes dolgot :)

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Zolabol #47516 üzenetére

    Lilian zsinor van a spicc vegen es ehhez kotod hozza a zsinort.
    Nekem a Daiwa compass botomon is ilyen van. Anno tenkarahoz vettem 3m hosszban. Nem sokszor hasznaltam, maradt a pergetes :)

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz nxtamas #47547 üzenetére

    Én a nagy Dunán 3.9-es match bottal úsztatok tavaly óta és nagyon nagyon jó móka. A pergetést hanyagoltam is miatta kicsit, de nem bánom.
    Igaz nem sokat (márna) de szép márnákat, paducokat fogtam amik mentek mint a gőzös vonat :D
    Igaz melles csizmába bemegyek térdig, derékig de siman elég.
    Így a 3.9-es bot is tökéletes és nem kell dögnehéz botot tartani. Nem bírja a kezem, sajnos elég gyenge, hamar zsibbad és fárad :D

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz nxtamas #47549 üzenetére

    Mázlista vagy, hogy ilyen közel laksz a Dunához :) :D
    Újpesten lakom, szóval a fővárosi részeken horgászom. Meg kell tanulni nem kicsit a Dunát de már egyre többet ad :)

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz nxtamas #47650 üzenetére

    Szia, én úsztatáshoz a Dunán egy - SERIE WALTER RACER LIGHT MATCH 390 5-15G botot használok.
    Ugye kézben tartott bot miatt kerestem egy minél könnyebb botot. Walterba kezdtem, majd még egy jó pár boltban, pontyshow-n szétnéztem de mind nagyon merev és nehéz bot volt amiket tapogattam. A World Champion volt ami tetszett, de az ára miatt maradt ez és abszolút nem bántam meg.
    Ami még nagyon tetszett és amit a ponty show-n is megnéztem az a BENZAR ELITE MATCH 7-15G 3,90M.
    A Daiwa, Shimano match botok valahogy nem jöttek be. Walter "olcsóbb" botjai is nekem iszonyat nehéznek tűntek pl. a Dart2 Match. De nekem kézben tartott horgászathoz kellett, ha nem ez a cél akkor lehet nézelődni több irányba :)

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz dik #47799 üzenetére

    Esetleg nem a Dunakeszi Walterről van szó? Velük megjártam màr én is... Félelmetes az ottani személyzet.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Interceptor #49742 üzenetére

    Szia, en is ilyen botot vettem a nagy Dunara feederezni, orso az egy 50-es Power Fighter ugyan ugy Dome cucc :)
    Fozsinorbol 25-ost raktam, meg 20as fonott doboeloke.
    A bot birja, 270gr-os kosar megtomve kajaval volt a legnagyobb amit dobtam vele. A legdurvabb spiccen is hibatlanul latni a geb kapasat is :)
    Kosarbol amiket dobtam eddig az 190-270gr kozott a fovarosi szakaszon, Te is itt horgaszol ugy tudom, foleg Ujpest kornyeken :)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Gabi atya #51707 üzenetére

    Szia, tavaly vettem ősszel, tél elején pontosan ezt a botot, azóta másodiknak vettem egy 60-180grammos 360XXH verziót is.
    Eddig csak pergettem, tavaly kezdtem a kenyérzsákos úsztatást és idén szinte csak a feedert nyomattam. Soha nem gondoltam volna, hogy valaha spiccet bámuló, üldögélős horgászatot fogok folytatni, mert csak pergettem évekig.
    Szóval ezzel a bottal a 270grammos kosarat kajával dobáltam, igaz itt már recseg szegény nyélrész, nem annyira kényelmes neki, de ez az az árkategórira amit nem igazán sajnálok, hogy leesik, szétverem a köveken, felrúgom véletlenül.
    Ezeket is klipszelve dobáltam. Dobtam már el dobás közben több kosarat is, de nem a klipsz miatt, vagyis részben. Vagy elakadt a dobóelőke kötésében, vagy nem jól volt kivitelezve a dobás. Dobás után magasra emelet, égnek álló spiccel, botot nagyon lazán tartva kell tompítani a kosár vízbe érkezését. A zsinór ilyenkor nem annyira terhelődik, átadja a botnak. Ha így dobok nincs baj, ha nem így akkor szakadhat.
    Legkisebb kosár amivel szoktam dobálni 130gr körül van, legnagyobb eddig a 270-es volt.
    A nagy bottal a kisebb halak fogása nem élmény, de a kicsivel már kilós körüli paducok is szépen dolgoznak. Ez a bot lágyabb, jobban szeretem.
    Nagyon bejön a fővárosi Dunán a feeder, talán egyetlen alkalommal se volt, hogy nem fogtam semmit.
    Két munkatársam is belevittem a feederbe, ők Vanity Carpot vettek az 50-180grammost 360 hosszban. Ez is power feeder bot csak nem piros, hanem zöld :D
    A kisebbik botom spiccét törtem el, de az egy kutya volt, akit nyilván nem pórázon sétáltattak a sóderon és szerelés közben telibegaloppozta a szerkót. Szakadt minden, a spicc pedig szépen eltört. Normálisan megmutattam a kutya remekművét és közöltem, hogy mit csinált és csak szóltam, máskor figyeljen, nehogy más is így járjon ... még én horgásztam rossz helyen, máshol is lehetne horgászni :D
    Én ajánlom.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Gabi atya #51713 üzenetére

    Szia,

    A Döme botra írtam, hogy van nekem. Meg annak egy kisebb verziója a 360XXH. Két munkatársam vett Nevist és majdhogynem ugyan az a két bot. Talán annyi a különbség, hogy az egyiknek a spiccrésze lágyabb míg a másiknak inkább a blank egy picivel. De ez szerintem elenyésző.
    Nem kevés súly az biztos, de ha ennyi áll meg adott távolságon, akkor muszáj.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz twine #51913 üzenetére

    Szia

    Még az elején, mikor érdeklődtél a multik iránt, ajánlottam neked a Curado 71-et, mivel én is használok egy ilyet.
    Ezt most is ajánlanám. 5-6grammtól nagyon jó vele dobálni, de ahol igazán elemében van az a 7-10gr közötti tartomány, legalábbis számomra. Egy Alis sekély dobbal pedig 3grammtól lehet vele dobni a kisebb csalikat is, csapágycsere nélkül.
    Viszonylag könnyű (na jó, az aldebaranhoz képest ami 130gr), nagyon jól lehet vele "palmingolni", vagyis nagyon tenyérbeillik, a mutatóujjad kényelmesen elfér az orsó zsinórvezetője alatt, és könnyű marokra fogni.
    Ajánlom.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz A Zéé #52702 üzenetére

    Szia,
    Milyen messzire dobálsz ilyenkor? Én ott amit használtam legkisebb kosár 160gr, de amit legtöbbször dobok az 210-240grammos karmos kosár. Távolságra szerintem 20-30m között valahol. Nekem lejjebb jobban tetszett a terep, ott nem igen akadós, feljebb már szivatósabb sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz hermanyi #54117 üzenetére

    K-hídnál van, hogy a 270grammos kosarat rakom fel, a 240grammos kosarat olyan szépen pakolgatja, hogy hajajj :)
    Igaz én csak partról horgászom a Dunán.
    A távtól függ, van, hogy 160gramm elég közelebbre.
    Volt, hogy 2 bottal horgásztunk, barátnőm 190-210-240gr, én 160gr, és neki sorra jöttek a paducok, szilvák, míg nekem alig alig.
    Csak egy pár méter volt a különbség, de akkor, ott, mégis számított.
    Fővárosi szakaszon, amikor feederrel horgászom, 100-240grammos kosarakat használok.
    A leggyakoribb a 100-130-160-190gr.
    Volt, hogy jöttek oda horgászok és nézik a nagy dobósúlyú feedereket, majd mesélik, hogy a lábuk alá 3-5 méterre, a kövezés tövébe horgásznak 30-60grammos kosarakkal, picker bottal, ólmokkal, gilisztával, etetö nélkül és gyönyörű halakat fognak.
    Ott ahol én dobálgatom a többszáz grammokat.
    Egyszer egy ilyet is ki kellene próbálni, lehet eredményes :)
    Nekem annyira bejött a feeder a fővarosin tavaly, hogy olyan 60alkalomból 50 biztos feeder volt, a pergetést, úsztatást sikerült is elhanyagolni :( :)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz saen #54133 üzenetére

    Akkor már én is írok egy wall of text-et.

    Én soha nem gondoltam volna, hogy valaha komolyan leülök egy bot mellé, és nézem a kapásjelzőt, vagy a spiccet.
    Mindig is pergettem, legyezéssel is próbálkoztam, de sok évig semmi más nem érdekelt. Egy munkatársam horgászik a Dunán és már nagyon sokszor megígérte, hogy megmutatja, milyen a kenyérzsákos úsztatás. Tavaly előtt ősszel össze is jött, innen pedig elindultam a lejtőn :C
    Annyira elragadott a vízben állva való úsztatás, és a finom matchbottal való horgászat, hogy mást nem is csináltam hónapokig.
    Egy nap, egy barátom megmutatta a feederezést is. Ez is nagyon megtetszett, annyira, hogy megbeszéltünk egy napot, amit kikértünk a munkahelyünkről, és irány a fővárosi Duna.
    De itt már beleásta magát az agyamba a gondolat, hogy nekem bizony feeder cuccot kell vennem.
    A pontyshow-n ez meg is történt, így a kiszemelt napon már azzal is mentem, bár gébeken és 1-1 márna szakításon kívül, a novemberi 20 fok örvendeztetett csak :DD
    Innen pedig a tavalyi szezon következik, ahol 95%-ban szinte csak a feedert használtam a Dunán.
    Az első bot egy Döme Power Fighter River Feeder XXH 3.90m 100-250gr dobósúllyal.
    Igen ez, durung, erős, durva cucc, de megvan a létjogosultsága.
    Lett egy másik botom is, a fenti kisebbik testvére, egy 3.60m XXH 50-180gr dobósúllyal.
    Ezekhez kezdetnek egy első fékes 40-es Power Feeder orsó.
    Nem vagyok Döme fan, senki fanja se vagyok, ez volt olcsó és a célra alkalmas. A kiállításon ilyen erős botot semmit nem találtam, a nagy kosarakhoz pedig mindenki ezt ajánlotta. Nyilván ahogy tágul az ember, vagyis a horgász tapasztalatának a tárháza, rájön, hogy mást is tudott volna választani, de a tanulópénzt mindenkinek magának kell megfizetnie.

    Itt pedig következett a helyek keresése. Megmondom őszintén nagyon tapasztalatlan vagyok/voltam a nagy folyón, most már természetesen valamivel több van, de én a fent is taglalt dolgokat legtöbb esetben nem figyeltem.
    Gondolok itt a medertörésekre, hol kezdődhet a meder, hova dobjak és a többi. Úsztatásnál, az első törést könnyen megtalálni melles csizmában, de feederrel ezt nehezen lehetne kivitelezni. Ezek amíg nem kezdtem horgászni sokszor fejtörést okoztam nekem.
    Legtöbbször kinéztem egy helyet, leültem ,és horgásztam, nem is eredménytelenül.
    A tavalyi kb.60 alkalomból talán 2-3 volt amikor semmit, vagy csak gébet fogtam. Szerencsére nagyon szép halakat sikerült fogni, főleg nyártól, őszig.
    Én is szinte mindent a Youtube filmekből és cikkekből tanultam, majd próbáltam alkalmazni.
    Kinézek egy tetszetős helyet, ahol elsőnek nem tudom hol van a törés, vagy bármi akadó. Próbálok a fő sodorvonalhoz közel dobni, mert ott változik meg a sodrás, de legtöbbször az dönti el, hogy mekkora kosár van nálam. A nálam lévő legnagyobb kosarat felrakom, majd addig dobálok üres kosárral, amíg úgy meg nem áll, hogy a sodrás miután leérkezett a kosár, ne tudjon rajta egyet se mozdítani, ne görgesse odébb. Én mindig kizárólag klipszelve, beakasztott zsinórral horgászok a pontos távolság miatt. Néha a parton ilyenkor leteszem a kosarat egy kőre, majd elsétálok addig amíg be van akasztva és teszek oda valamit, hogy megjegyezzem a helyet ha szakadok, vagy ki kell akasztani.
    Szerintem az eredményesség egyik fontos pontja, ez a pontos horgászat és az etetési sáv kialakítása.

    Többszöri alkalommal bizonyosodott be nálam, hogy ez nagyon fontos az eredményesség szempontjából.
    Az egyik hely ahova járok, néha tele van horgásszal, és van hogy napokig senki nincs ott.
    Leült mellém egy spori, pont akkor pakoltam ki és megkérdezte ide ülhet-e mellém. Mondtam neki, persze, nyugodtan. 2 bottal horgászott, én mindig egy bottal szoktam. Engem frusztrált a kettő botra való koncentrálás, ha megy a hal akkor azért zavaró, ha nem megy, akkor pedig kettővel se fog.
    Gondolkodtam már ilyen esetre sajttal, vagy wafterssel való, kereső ólmos horgászatra a második boton, de soha nem volt kedvem vele foglalkozni.
    A szomszéd sima bordás kosárral és kenyérrel, meg etetőanyaggal horgászott. Előre lelövöm a poént, de semmit nem fogott a pár órás horgászat alatt, pedig mellettem ült, és a végén minden dobásra fogtam a keszeget.
    Az első hiba, amit én a saját tapasztalatom alapján gondolok, a pontos távolság volt.
    Nem volt elég nehéz a kosár amivel dobált, így bedobást követően görög az aljzaton a kosár, egészen addig amíg meg nem találja a medertörés szélét, vagy éppen egy akadót.
    Sokszor mondják, hogy pont ez a jó, hogy a mederszélre sodródik a kaja a kosárral, de szerintem nem (a görgetést most nem venném ide, az pont ennek a módszernek a tökéletesítése, vagy a belvárosi sajtos, ólmos Feedermania film,a hol pont ennek a sávnak a megkeresése a lényeg).
    A másik, hogy ő se fixen, klipszelve dobált, hanem mindig éppen ahova ment. Természetesen akinek már annyira a kezében van, nincs szüksége ilyesmire, de ez nem én vagyok, főleg nem ilyen súlyokkal :D

    Egy 3 órás horgászatra olyan 1.5kg etetőanyagot szoktam vinni, néha megmarad belőle, néha elfogy hamar. Mindig 5 percenként dobok újat, hogy az etetőanyag elég sűrűn jusson be nekik, kialakítva egy sávot, amit tudnak falatozni.
    Leggyakrabban sajtos, kagylós etetőt szoktam, 3-5dl elő csontival. Teszek még néha bele kukoricát, búzát, süllyedő angol morzsát, vagy valami aromát.
    Néha vanilincukorral, fahéjjal bolondítom, ami éppen itthon van. Amit még szeretek az a zsemlemorzsa.
    Én nem szoktam nehezíteni földdel, vagy csak nagyon nagyon ritkán, és rostán se töröm át a szemeket, ott helyben keverem össze. Lehet, hogy sokkal eredményesebb lehetnék ezekkel a módszerekkel, nem tudom.

    A második hibát pedig itt látom.
    Azokon a horgászokon kívül, akik ugyan ezt a módszert alkalmazzák, amit látok, hogy a legtöbben nagyon ritkán dobnak újat a szerelékkel. És ez szerintem egy nagy hiba.
    Kettő munkatársamat, akik évek óta nem horgásztak szépen beoltottam, és be is vásároltunk nekik egy szerelést a Dunára.
    Egy Nevis Vanity Carp 60-180 grammos botot, ami konkrétan majdnem ugyan az mint a Döme, csak zöld és olcsóbb :D
    Az idősebbik, kicsit makacsabb, és az istenért nem fogadta meg a tanácsomat arra vonatkozóan, hogy használjon megfelelő súlyt, és gyakrabban dobjon, ha nem is 5 percenként.
    Neki elég volt a 30 percenkénti dobás, amit miután szedett volna ki, elég sokszor beszakított.
    A probléma ugye itt az, hogy a kis súly miatt a sodrás szépen görgeti az akadóba. De ha sűrűn dobna újra, ez hamar kiderül, de ő csak 30 percenként volt hajlandó.
    Az első pár másodpercben már az akadóban van a kosár, a többi időt pedig feleslegesen tölti a vízben a cucc :D Nem is fogott semmi egész nap, csak 1 pici márnát, amíg nekem egész nap jöttek sorra a halak.
    Másik munkatárs gyakrabban dobál, de ő klipszelni nem akar, így neki is éppen mindig ahova megy a szerelék oda dobál. Ez az akadások szempontjából is fontos lenne, mert az akadót így nem tudja megjegyezni, és ennek sokszor szakadás a vége.

    Szóval amit először szoktam tenni, megkeresem a megfelelő távolságot, ahol pontosan megáll a kosár, majd sűrűn 5-6 percenként dobálok. Nekem ez minden alkalommal meghozta szépen a halakat.
    Eddig 25-ös főzsinórt és 20-as fonott dobóelőkét használtam, de most váltok teli 25-30-as fonottra.
    Nem egyszer akasztottam olyan halat, hogy kapást követően rohantam a parton, vagy a köveken, mert a hal megállíthatatlan volt, mire észbe kaptam, már a klipsznél szakadt is a cucc, időm se volt kiakasztani. A mono 1-2 horgászat után eléggé gyengül és szakad ilyenkor sajnos. Így most kipróbálom a teli fonottat.
    A főzsinórra, egy csúszó úszórögzítőt rakok, majd ide pár darab nagyobb gumigyöngyöt, és egy gumiütközőt. Csinálok egy dupla hurkot, ide megy kb 15cm erőgumi, aminek a két végén egy-egy dupla csomó van. A főzsinór végén lévő hurkot ide rögzítem, a gumi másik végére ugyan csak dupla hurokkal egy 70-100cm-es előke, amiből használok 18-22 közötti méreteket.
    Kosárból 100-240gr közöttieket használok hely és távolság függvényében.
    Horognak Gamakatsu F22-őt használok 10-14 méretben, csalinak pedig 4-6 szem csontit, vagy csemegekukorica-csonti kombót.
    Ősszel egyszer próbáltuk a killbill-t azt is nagyon ették a márnák.
    Tripodot nem használok, egy sima ágasom van, amit a sóder vagy kövek közé simán beszúrok, vagy gumikalapáccsal beütök, ha ez se jó akkor kövekből egy párat egymásra pakolok és körbeépítem az ágast :)

    Nagyon szép, gyönyörű halakat lehet fogni a Dunán, olyan fajokat, amiket a legtöbben is nem ismernek. Nagyon szép koncérokat, márnákat sikerült fogni tavaly, a hatalmas paducokról, szilvákról nem is beszélve. Ezért is hanyagoltam a pergetést, mert ott közel sem volt ennyi sikerélményen a Dunán, hiába a szép balinok, az ágasról boruló feederbot most nálam mindent vitt :D Sok cucc se kell hozzá, bicikli, hátizsák és botzsák simán elég.
    Ezek csak az én tapasztalataim, nem kell készpénznek venni, mindenki máshogy alkalmazza a módszereket, számomra ez így bevált.
    Raknék néhány képet is :DD

    Ennyi simán elég ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz saen #54145 üzenetére

    Bakker, honnan ismerjük egymást, hogy név szerint ismersz? Eskü nem ugrik be így nick alapján, hogy ki lehetsz :DD
    Csak nem másik platformról? Pecavilág fórum esetleg, vagy inkább személyesen? :D Vagy ez nem nekem szólt?

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz tepenzed #54153 üzenetére

    Nincs facepalm szmájli? :C
    Soha nem néztem be oda, szerintem csak amikor kitöltöttem :U nem is tudtam, hogy vannak ilyen adatok :D

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz @mriya@ #55236 üzenetére

    Nem horgászni kell a papír, hanem dolgozni. Én is és még nagyon sok ember kapott ilyet, hogy kijárási titalom ellenére is mennie kell dolgozni. Ezt fel tudod mutatni a hatóságnak, ha igazoltatnának. Szerintem erre gondolt.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz diablo1984 #55273 üzenetére

    Alapos indok

    d) az egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés 5. rendelet szerint...

    5. rendelet:
    Egyéni szabadidős sporttevékenység, szabadidős célú gyalogos közlekedés külterületen, valamint a területek belterületén - lehetőség szerint a zöldterületeken - egyedül vagy ugyanazon háztartásban élőkkel közösen folytatható azzal, hogy másoktól legalább 1,5 méter távolságot kell tartani.

    Magyarul minden megy tovább ahogyan eddig is. De ha elolvassátok az egészet, nagyjából mindent lehet amit eddig is...

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz diablo1984 #55278 üzenetére

    mindenesetre érdekesek lesznek a szituációk olvasva a rendeleteket. Ezért furcsa, hogy munkához kell igazolás, de sporthoz, sétához, boltba járáshoz stb. pedig semmi?
    Meglátjuk.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz hermanyi #55350 üzenetére

    Fővárosin, vízben állva, mellescsizmában, kenyérzsákos etetéssel és egy matchbottal iszonyat jókat lehet horgászni, szóval azzal a boloval is élmény lesz ;) próbáltam a bolot én is, de nem vagyok valami izmos gyerek, nekem rohadt nehezek azok a botok, az alkarom hetekig zsibbadt egy pár, egymás utáni alkalommal való usztatás után :DDD
    Azok a 10-20perces márna fárasztások semmihez se foghatóak :D

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz vendingo #55497 üzenetére

    Én használok egyet - Racer Light Match 390 5-15gr - a nagy Dunán úsztatni. Egy hatalmas élmény nekem ez a bot, soha nem horgásztam előtte match bottal, mindig csak spicc, vagy sima "fenekezős" boton volt az úszó.
    Úsztatáshoz viszont kellett a nagyon könnyű bot, mert a nem túl erős karizmaim lévén, lerohadt a kezem egy pár óra után, a telematch botommal.
    Ezt az egy értelmes botot találtam, ami megfelelt. 4-6gr-os cralusso bolo úszókat dobáltam vele, nagyon élvezetes vele a fárasztás, imádom. Nagyobb úszót már nem szívesen dobnék vele, már a 6-osnál is eléggé bólint a spicc.
    A több kilós márnákat 10-15percig is van, hogy kellett terelgetni 18-as főzsinórral a sodrásból. Nagyon szép 50cm+ paducokat, jászokat, koncérokat is fogtam vele.
    Én csak ajánlani tudom, ha bármi baja lenne, ez alá már nem adnám soha. Igaz nem a legolcsóbb bot.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz tepenzed #57091 üzenetére

    Szia,

    Én az erőgumi két végére egy-egy dupla csomót csinálok, amit jó erősen meghúzok. Dobóelőkére és a horogelőkére egy-egy dupla hurok, majd simán ráhurkolom a powergumira, a csomó pedig megfogja.
    Én nem rakok kapcsot vagy forgót, de van aki a powergumira is köt.
    Nekem ez eddig nem okozott problémát.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz tsimehcla #57112 üzenetére

    Szia, lehet, hogy csak az én hülyeségem, de amikor feeder botot néztem a Dunára, természetesen ezeket a botokat is megtapogattam, és egyáltalán nem jöttek be.
    Túl nehezek és ormótlanok voltak.
    Én kezdésnek Döme power fighter botot vettem 100-250gr dobósúlyban, utána egy 180gr-ost is. Nem vagyok Döme fan, akartam egy Manta Evo-t is, csak sajnáltam rá annyit ;)
    Munkatársaim pedig Nevis Vanity-t, ha jól rémlik 180gr felső tartománnyal.
    Ezek a botok számomra sokkalta kézreállóbbak voltak, mint a fent említett Daiwák.
    Keszegezni egyik bottal se lesz valami nagy élmény, természetesen kérdés, hogy neked mi a keszegezés. A tenyeres halakat kicsörlőzi az ember. De egy kiló feletti paduc szilva, vagy koncér, jász már tud menni rendesen.
    Ezekkel a botokkal az igazi élmény a márna, ponty.

    De az egyéni preferencia kérdése, hogy melyik bot fog tetszeni, meg kell őket nézni ha tudod, a Walterbe pl.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz tsimehcla #57138 üzenetére

    Van olyan szakasz a fővárosi részen ahol 270gr-os kosarat is szoktam dobni, de azt már nem igazán kedvelem.
    Jön innen a márnán kívűl paduc, szilva, dévér, sügér, minden is :DD
    Ezért vettem egy kisebb botot is, mert más helyeken jó a 100gr is. Így letudok fedni majdnem minden helyet.
    Nekem eddig nem tört a bot, bírják ezek ;)

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz soldi3r #57186 üzenetére

    Az elnevezés utalhat esetleg a bot felhasználási területére.
    Ebben a fenti esetben a JIG meg a SPIN nem mond semmit szerintem, mert mind a kettő pergetés.
    Viszont, pergetés és pergetés között van technikai különbség, amit a bot karakterisztikája nagyon is tud befolyásolni.
    Egy JIG-es gumihalazásra alkalmas bottal, nagyon rossz lesz egy tört csőrű wobblert húzni a sodrásban, szétrázza a kezed a bot.
    Ugyan ez igaz fordítva is, a lágyabb bottal nehéz lesz a gumihalat elemelni a talajról, és időben érezni a hal kapását, majd átütni a száját.
    Ha a fenti SPIN egy wobblerezésre alkalmasabb botot jelöl, akkor már egyszerű lehet különbséget tenni.
    Aztán ugye a legtöbb botnál nincs ilyen címkézés, hogy mire jó, meg kell suhogtatni a botot, abból lehet következtetni :)
    Aztán lehet baromságokat írtam, a többiek akkor majd kijavítanak ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz szgzuri #58842 üzenetére

    Mi úsztattunk egyet valamelyik nap itt Pesten hajnalban, egy kenyérzsákos etetést csináltunk, nagyon jó volt, jöttek sorra a szép halak :)
    Feeder Dunakeszin volt, fogtunk egy jó pár paducot (10-20db), igaz a víz marha nagy volt, nem számítottunk semmire, ahhoz képest pozitív volt a dolog :)
    Holnap is megyünk valamerre, végre kicsit apad a Duna, az alacsony vízállás nekem mindig sikeresebb volt, a meghorgászandó helyek számáról nem is beszélve :D

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Interceptor #59030 üzenetére

    Nem tudom, hogy bírod elviselni még az öblöt, tiszteletem :D
    Évekig én is csak ott pergettem, néha kinéztem az élőre, de mindig mentem az öbölbe.
    De annál gusztustalanabb, mocskosabb, szemetesebb helyet most keresve se találnék. Csónakot is vettem, ott tároltam, hogy jó lesz pergetni, kövesre, süllőre, balinra, de azzal egyidőben megismertem az úsztatást és a feederezést a főágon, és ment kispályára a csónak, és vele együtt az öböl is.
    Az elmúlt 2 évben, szerintem talán 2-3 alkalommal voltam az öbölben, akkor is novemberben, kövesezni, süllőzni, míg az élőn 100 felett, és hihetetlen szép halakat lehet fogni, ha beindul, akkor a drabszámról nem is beszélve. A márna úsztatva meg 20 balinnal vetekszik :P
    A humán vonal is hagy nem kicsi kivetnivalót maga után...
    Ha úsztatás vagy feeder, akkor a főágat erőltesd szerintem, sokkal nagyobb eredményekben lesz részed.

    Ennél nincs is jobb ;)


    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz tsimehcla #60519 üzenetére

    Ma és tegnap is, olyan 3-3 órát voltam a fővárosi szakaszon ( BP) feederezni.
    Tegnap pár egyenmárna, 1 nagy dög egy pillanat alatt elhúzta a klipszig a zsinórt, és szakított is, meg egy pár darab szép, kiló környéki paduc.

    Ma az első 5-6 hal csak márna volt, de ezek is kicsik, utána jött egy szép méretes, és jött még két nagy dévér is.
    Kapás ma rengeteg volt, volt, hogy 10 dobásból 8 kapás volt, de nem akadtak meg valamiért.
    Volt szakított halam is, sajnos többször is bementek az akadóba, ahonnan nem mindig tudtam kiszedni őket.
    Az egyik kismárna is behúzta akadóba, nagy nehezen kijött a cucc, egy csomó fonottzsinórral, meg mindenféle szutyokkal egy kb 5-6 centi magas horoggal... Gondolom harcsára mentek vele.
    A nagy márnák még nem indultak be, de szerintem lassan megjelennek.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz tsimehcla #60528 üzenetére

    Igaz, amit mondasz, a fővárosi rész nem a legszebb, de vannak csendesebb és nem annyira frekventált helyei is, amik jók lehetnek.
    Mostanában voltunk Dunakeszin is, több alkalommal, de nagyon üres volt hal ügyileg, szinte soha semmi, vagy 1-1 kis hal, sok órás horgászat alatt.
    Itt meg kell várni az igazi őszt, mert rengeteg ember van...
    Szeretem a természetet, szeretek horgászni, de halat fogni is :D
    Itt a fővárosin, konkrétan leültem a kis helyemre, ahova szoktam járni és jön is a hal, betli szinte soha nincs.

    Klipszelésnél ez a veszély sajnos benne van. Amikor lerakom a botot mindig rátekerek egy pár menetet, így amikor érzem, hogy jó a hal, sétálok vele pár métert a parton, így még nyerek egy adag zsinórt, amivel már nem leszek bajban. Itt az volt a baj, hogy akasztáskor, csak éreztem, hogy megvan, de nem indult el rögtön, így nem mentem utána, aztán hirtelen perecbe a bot, és megindult mint a gőzös. Itt már idő sincs a klipszel foglalkozni.
    Egyébként után úgy csináltam, zsinór jelölő, majd kiakasztottam a klipszből, dobás után.
    Ha nincs kapás, akkor vissza akaszt.

    Nekem az olcsóbb mono csavarodott nagyon, mindig rátekeredett a spiccre, törtem is a feeder spiccet miatta.
    De meguntam a folytonos zsinór szakadást, a dobóelőke szakadását, a többszáz grammos kosár elrepítését, így felraktam az egyik orsóra 30-as, másikra 25-ös fonottat, monofilt nem használok egy ideje, és semmi probléma.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz tsimehcla #61170 üzenetére

    Ezzel a bottal mehet nyugodtan a 200gr-os kosár is, bírja az, baja nem lesz tőle, így még beljebb is mehetsz pár méterrel, ha szükséges.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

  • Vitee

    aktív tag

    válasz galervin93 #63870 üzenetére

    Fővárosi szakaszon, kenyérzsákos etetésnél, én is a Cralusso Bolo-t használom mindig, 4-8gr között. Amelyik szakaszokra járok, ezek elegek.
    Botnak egy Serie Walter Racer Light match 3.9m 5-15gr-os botot használok, én bolot nem vennék, ezzel a finom, könnyű bottal marha élvezetes az úsztatás. A bolo nekem nem jött be, számomra iszonyat nehezek.

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

Új hozzászólás Aktív témák