Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Interceptor

    addikt

    válasz Kelvin #41765 üzenetére

    Valószínűleg ez is lesz, így felváltva fogom használni egyenlőre az előre kötöttet meg a sajátot, így arról is lesz tapasztalat, hogy van e különbség eredményességben, bár ezt nagyon nehéz jól leszűrni, sosem esznek egyformán a halak. Van aki szerint előke sem szükséges, lehet direktbe kötni balinozáshoz a műcsalit rikító zsinórral is, mondjuk ilyenkor vagyok a legnyugodtabb mivel ez a legbiztosabb megoldás ha féltjük a wobblert(és persze a halat) és csak egy not a knot kell. Van aki szerint legalább másfél méteres, de maximum 25-ös vastagságú fluoro előke kell balinozásnál és pl dupla unival összekötni a fonott főzsinórral(vagy nanoval). Próbáltam már ezt a módszert is, csak nem bízok benne, igaz sosem engedett el a kötés.
    Fogtam már csukázás közben rikító zsinórral és wolfram drótelőkével balint, kg körüli példányt. Nekem eddig még nem sikerült eldönteni, hogy van e értelme balinozásánál a fluoro előkének. Talán a nagyon tiszta vízben, de ez is bizonytalan. Mindenesetre úgy vagyok vele, hogy még egy jó ideig használni fogom, lehet mikor jól esznek próbálgatni kéne direktbe kötve és fluoroval is. Van egy videó ahol domolykózás közben az egyik horgász direktbe kötött rikító sárga zsinórral fogja a halakat a másik meg fluoro előkével vagy "átlátszó" damillal, és semmi különbség nincs eredményességben. Gumizásnál szerintem mindenképp van értelme használni fluoro előkét az akadások meg a zsinórt érhető dörzsölő hatás miatt. Elakadásnál inkább szakadjon a csomónál minthogy a fő zsinór fogyjon. Befürödtem tavaly egy nem megfelelő fluoroval és bennem él még, hogy egyszer megadta magát wobblerezés közben a csomónál trilene kötéssel a hal alatt(remélem kitudta rázni magából később, csak az egyik ág akadt a szája szélén). Az egy "gagyi" haldorados 25-ös nem is pergetésre szánt fluoro volt. Nem tudtam mit veszek akkor még mivel a tavalyi volt az első teljes pergetős évem :D
    Nanofil esetében azt menyire bírja a zsinór, ha wobblerezés közben véletlen belehúzom egy lebegő faágba vagy gallyba amit épp nem látni a partról?

    (#41766) tween: akkor amit most használok az még nem gáz? Ez pont 40-es vagy valamivel fölötte, gondolom inkább csukázásra szánják. A dobozát is megtartottam előke tartónak, elég jó benne tartom a drót előkéket is :D

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

Új hozzászólás Aktív témák