Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szetcsuszott

    aktív tag

    válasz Gabi atya #51707 üzenetére

    1. Haverom most vett párban két bájdöme master river pro 390 xxh -t. Az egyik az első horgászat alkalmával eltört a második tag közepén, mintha fűrésszel vágták volna el.
    2. ha félsz a zsinórszakadástól, veszel egy tekercs 18-as Kastking superpowert és cső. Ár-érték arányban szerintem jobb nem nagyon van. Vastagabb a ráírtnál, de a szakítóját tudja, szóval ha leakadsz valamibe, akkor fogsz izzadni, mire betéped...

    Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

  • joe979

    aktív tag

    válasz Gabi atya #51707 üzenetére

    Márnázó botban nem gondolkoztál még el ? Tudom a szállítási hossz mindig problémás, viszont az élmény és a bot tulajdonságok teljesen mást adnak mint egy feeder. Én a 2lb Korum bottal , míg aktívan Dunáztam , simán és kényelmesen dobáltam a 160 és 180gr-os ólmokat olyan helyen ahol azok sem álltak meg.

    Ha kevés etetőanyaggal sem tudsz halat fogni, oda a több kaja és nagyobb kosár sem lesz segítség.
    Inkább keress új helyeket. Vagy próbáld időszakosan keresni őket ......

    Szissz

  • Vitee

    aktív tag

    válasz Gabi atya #51707 üzenetére

    Szia, tavaly vettem ősszel, tél elején pontosan ezt a botot, azóta másodiknak vettem egy 60-180grammos 360XXH verziót is.
    Eddig csak pergettem, tavaly kezdtem a kenyérzsákos úsztatást és idén szinte csak a feedert nyomattam. Soha nem gondoltam volna, hogy valaha spiccet bámuló, üldögélős horgászatot fogok folytatni, mert csak pergettem évekig.
    Szóval ezzel a bottal a 270grammos kosarat kajával dobáltam, igaz itt már recseg szegény nyélrész, nem annyira kényelmes neki, de ez az az árkategórira amit nem igazán sajnálok, hogy leesik, szétverem a köveken, felrúgom véletlenül.
    Ezeket is klipszelve dobáltam. Dobtam már el dobás közben több kosarat is, de nem a klipsz miatt, vagyis részben. Vagy elakadt a dobóelőke kötésében, vagy nem jól volt kivitelezve a dobás. Dobás után magasra emelet, égnek álló spiccel, botot nagyon lazán tartva kell tompítani a kosár vízbe érkezését. A zsinór ilyenkor nem annyira terhelődik, átadja a botnak. Ha így dobok nincs baj, ha nem így akkor szakadhat.
    Legkisebb kosár amivel szoktam dobálni 130gr körül van, legnagyobb eddig a 270-es volt.
    A nagy bottal a kisebb halak fogása nem élmény, de a kicsivel már kilós körüli paducok is szépen dolgoznak. Ez a bot lágyabb, jobban szeretem.
    Nagyon bejön a fővárosi Dunán a feeder, talán egyetlen alkalommal se volt, hogy nem fogtam semmit.
    Két munkatársam is belevittem a feederbe, ők Vanity Carpot vettek az 50-180grammost 360 hosszban. Ez is power feeder bot csak nem piros, hanem zöld :D
    A kisebbik botom spiccét törtem el, de az egy kutya volt, akit nyilván nem pórázon sétáltattak a sóderon és szerelés közben telibegaloppozta a szerkót. Szakadt minden, a spicc pedig szépen eltört. Normálisan megmutattam a kutya remekművét és közöltem, hogy mit csinált és csak szóltam, máskor figyeljen, nehogy más is így járjon ... még én horgásztam rossz helyen, máshol is lehetne horgászni :D
    Én ajánlom.

    [ Szerkesztve ]

    "Life before death, strength before weakness, journey before destination."

Új hozzászólás Aktív témák