Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Koncipappa

    csendes tag

    válasz Koncipappa #59333 üzenetére

    Na, megvolt a rapid peca pénteken.

    Deseda, füredi oldal. Munka után mentem, fél órába telt helyet találni (szerintem csoda, hogy volt egyáltalán hely), árnyék semmi, durván meleg idő. Viszont ha én egyszer fellelkesedem, akkor ezek nem veszik el a kedvem a horgászattól :D

    Gyorsan bedobtam pontyra a fenekező dióverőt rokfortsajtos wafterssel. Spoiler alert: megint nem nyúlt hozzá egy hal sem. Aztán előkaptam a vadiúj nullkilóméteres Vanity-t, feldamiloztam és úgy döntöttem, hogy a method módszert próbálom ki először (itt is, meg életemben is). Marosmix dévér etetőanyag + műcsonti. Egy mozdítás sem volt kb 1,5 órán keresztül. Mondom gyerekek, ez így nem lesz jó, mert éjfélig leszek csak, így szorít az idő. Feeder ki, nagydévér helyett HD bázis epres etetőanyag + vasjavas mangós gumikukorica előkötött csalitüskére 10-es horoggal. Bedobás után 5 perccel görbült a feederspicc. Egy tenyeresnél nagyobb dévér jelentkezett. Hihetetlenül megkönnyebbültem és nagyon jó kedvem lett. Kiakasztott zsinórklipsszel dolgoztam egyébként. Aztán jött még 2 dévér, ezek nagyobbak voltak az elsőnél, szép egészséges kis halak. Nagyon király volt, hogy mellettem mindenki csak néma csendben ült és nézte a tavat, én meg húztam ki a szép kis dévéreket :C
    Aztán fél 9 lett és az aznapi peca sorsa megpecsételődött: annyi szúnyog támadott meg, hogy ha tíz kezem lett volna, akkor sem győztem volna lecsapkodni őket. Úgy pakoltam össze a felszerelést, hogy közben fel-alá járkáltam, mert menet közben kevésbé csíptek. Nagyon mérges lettem, mert a nádas mellé etettem folyamatosan, hogyha lemegy a nap, bedobjam a világítós úszót és kiszedjek egy pontyot ha törik, ha szakad :DDD Na de majd legközelebb, pár liter szúnyogriasztóban fürdés után megpróbáljuk... Apropó, ha van valakinek valami bevált cucca/módszere szúnyogok ellen, azt szívesen fogadom.

    Összességében szuper volt, nagyon tetszik a feederezés. A műcsontiról még nem mondanék ítéletet, visszavan továbbá a hosszúelőkés módszer gilisztával való tesztelése és egy esti nádmelletti peca. Bevallom, hogy legutóbb is a HD bázis eper + vajsavas mangós gumikukorica hozta meg a nagyobbacska dévéreket, de ki kellett próbálnom mást is. Úgy fest, ezek a dévérek ezt biztosan komálják a műcsalik közül :DD

    Egy Samsung Galaxy S3 LTE boldog tulajdonosa :D

Új hozzászólás Aktív témák