Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    válasz Runner_fxr #76191 üzenetére

    Voltam tesztnapon és ott a végén levezetés jelleggel ráültem pedelec montira, azt hiszem a Gepidától, gondolom ők a kategória "olcsóbbjait" gyártják, már amennyire lehet itt olcsóságról lehet beszélni. Ha jól emlékszem azon is valamilyen nem tudom milyen generációs, de középmotoros Bosch rendszer volt és 25Km/h-ig segített állítható mértékben.

    Elég félelmetes szerkezet volt, tökéletes élménybringázáshoz, de az egyetlen tesztkör alatt is felfedeztem két borzalmas gyermekbetegséget, ami minimum megszokást kíván:

    -(1) Onnantól hogy belelépsz a pedálba kellett neki kb 1mp míg ténylegesen beröffen a motor, ami zavaró tud lenni, nem volt meg az azonnal gázreakció élménye.

    -(2) Ez a 25Km/h korlátozás egy ilyen erős masinán (maximális rásegítés mellett) mint amin én ültem vízszintesen totálisan értelmetlen és maximálisan az élményfaktor kárára ment (számomra) egyszerűen azért, mert a 25Km/h-t álló helyzetből néhány másodperc alatt elértem minimális erőbefektetéssel, majd egy pillanat alatt átmenet nélkül kikapcsolt a motor, visszalassult a gép mondjuk 24,5Km/h-ra ekkor én ösztönösen kompenzáltam (mert ugye hirtelen nehéz lett tekerni) és akkor megint egy rántással bekapcsol a motor mondjuk 0,5mp-re míg 25 fölé kerültem és kezdődik az egész elölről..

    Komolyan mondom síkon én csak max a közepes rásegítést tartottam élvezhetőnek, ott már tekerni is kell, megy is a gép nagyon szépen és nincsen az a masszív rángatás sem ha mégis felgyorsultál 25-re.

    Ezek mind szoftveres dolgok, de megint annak tűnik, hogy hülye szabályozással tönkretesznek valami tök jó koncepciót...

Új hozzászólás Aktív témák