Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Friczy #224908 üzenetére

    A jég, meg a bicikli nem kompatibilisek. Jégen fékezni sem kell, úgy kimegy alólad oldalra, észre sem veszed mi van, csak ülsz a seggeden. Pláne slick gumival. Bár jégen max valami szöges cucc segít.

    Tegnap beleszaladtam amúgy a cross trekkinggel egy kb km-nyi laza kavicsba, nemrég szórhatták le, teljes szélességben, padka sem volt, rögtön mező a szélén. Korábban döngölt földút volt, két traktornyomon, közte fű, ahogy illik. Elgondolkoztam rajta, hogy leszálljak-e, de sikerült megoldani, tépkedte ki alólam a biciklit random minden irányba. Kb ennél csak a homok lett volna még szarabb. Jó ötlet volt a 32-es, aszfaltos gumi a trekkingre, de itt most nem voltam benne biztos, hogy megúszom-e esés nélkül. :D

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz Friczy #224908 üzenetére

    Mondjuk ez egy extrém helyzet (mint a farolás, meg első keréken állás, vagy 45°-os hegyen lefelé tolás), de általános helyzetben én még nem találkoztam olyan esettel, hogy csak egyik féket kellett volna fognom. :F

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • fulton

    addikt

    válasz Friczy #224908 üzenetére

    hó jég az sztem szerencse kérdése nagyobb részben, én is taknyoltam már havas úton, ráadásul szemből autó, alá is csúsztam majdnem, (mire oda csúsztam elhaladt) mindketten megálltunk, én fekve az autó később. Aztán ő tovább ment én meg kis ideig feküdtem még hanyatt emésztettem milyen kegyesek voltak hozzám fent. Pedig nem volt egy forgalmas út de pont akkor pont ott jött az autó. Ott egyébként szimplán kiment alólam az első kerék oldalra. (pedig akkor még kenda recésebb gumi volt fent.)
    Nem szoktam már egyébként télen tekerni, hideg is van, és a gumik sem úgy viselkednek nagyon figyelni kell.
    Az a bükki dolog nagyon necces volt, azt éreztem is hogy nem sok hija. Ott azért volt egy 40 es tempó annál ha elszálok szintén jött az autó nagy baj is lehetett volna. (vissza gondolva ott hibáztam hogy későn kezdtem el fékezni, és volt egy ijedtség mikor kibukkant az autó és pont amiről beszélünk, hogy nem fékezzük satura a kereket, csak finoman adagoltam neki, de az meg kevés volt hogy sávban maradjak, így ráfogtam jobban, na ott ment a kerék el)

    -----
    #224915Sped Na igen a lejtmenet, azt gyakorolgatni kell ott még inkább érvényes az "érzelmi szituációkban is " észnél lenni. Elég egyszer hogy írta a kolega és meg van a baj.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák